608 Shares 6636 views

Czy muszę podać wodę do noworodka i jak?

Do tej pory kwestia czy trzeba noworodka dając wodę, jest bardzo istotne. Odpowiedź nie może być wyjątkowy. Wszystko zależy od tego, czy dziecko jest na sztucznym lub naturalnym karmieniem. W pierwszym przypadku odpowiedź jest oczywista: „Tak”. Dziecko może pić około 100 ml wody przez kilka dni. Taka ilość jest uważane za normalne. Być pozbawiony dziecka wody, jeśli on tego zażąda. Po tym wszystkim, konieczne jest, aby korpus działać prawidłowo.

Znaczenie wody

Dziś te matki, które mają dorosłe dzieci można śmiało powiedzieć, że dziecko jest bardzo niebezpieczne odwodnienie. W związku z tym pytanie, czy dać wodę do noworodka potrzeby powstaje głównie niedoświadczonych rodziców. Nasze babcie powiedzieć, że dziecko musi pić i nowoczesne lekarze twierdzą, że nie jest. Wielu po prostu nie wiem, jaki rodzaj wody, aby dać noworodka. Niektórzy uważają, że należy podawać gotowane, ale wiele osób po prostu uwierzyć, że jest to konieczne tylko specjalizuje się woda.

Najnowsze absolutną rację. Po tym wszystkim, woda butelkowana jest uważany za martwy. Brakuje w nim wszystkie niezbędne mikroorganizmy i minerały. Dlatego lepiej jest, aby dać pierwszeństwo do wody butelkowanej dla dzieci, które zostały zaprojektowane specjalnie dla dzieci. Ale to jest coś, co dotyczy dzieci na sztucznym karmieniu. Z niemowlętami pytanie sowy sytuacja te rzeczy inaczej.

Wiele matek, które karmiły piersią swoje dziecko, po prostu nie wiem, czy noworodka trzeba dać wodę. Aby właściwie odpowiedzieć na to pytanie, musimy cofnąć się kilka lat temu. Nie było woda oczyszczona, a rodzice obawiali się szkodliwe dla zdrowia dziecka. Dlatego woleliśmy po prostu karmić piersią. Dopaivat dziecko zaczyna się dopiero wtedy, gdy otrzymał „dorosłego” jedzenia. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby nie dać dzieci poniżej sześciu miesięcy, woda w ogóle, a jego odbiór jest obarczona wieloma niebezpieczeństwami.

– Niedożywienie. żołądek dzieci bierze tyle żywności, jak potrafił. Dlatego też, jeśli dziecko pił 50 gramów wody, to nie otrzyma taką samą ilość mleka, które jest tak ważne dla jego rozwoju.

– zmniejszenie produkcji mleka. Dziecko, którzy pili wodę, po prostu odmawia piersi. Dlatego mleko kobiety przychodzi znacznie mniej. Jest to szczególnie niebezpieczne dla wody dziecko w nocy. Po tym wszystkim, w tym czasie poprawia laktację.

– Brak równowagi w układzie pokarmowym dziecka. Noworodek ma jałowy jelita, w czasie karmienia piersią sieje użyteczne tylko mikroflory. Woda może pogorszyć tę równowagę, a dziecko będzie rozwijać wole.

– Odmowa piersią. Mama zwykle podlewać dzieci Butelki z manekina. Wiele dzieci po prostu odmówić podjęcia piersi matki.

błędne opinie

Jednak są eksperci, którzy pytanie, czy noworodka dając wodę powinna być jednoznacznie potwierdzą taką potrzebę. Mają szereg argumentów.

– Woda pomaga w zwalczaniu żółtaczka noworodków. W rzeczywistości tak nie jest. Żółtaczka powoduje bilirubiny, a on jest substancją rozpuszczalną w tłuszczach, dzięki czemu może być wyświetlany tylko z mlekiem.

– Mleko – to jedzenie, które chcesz do picia wody. To nie jest tak. Niemal 90% mleka jest woda. Noworodek nie odróżnia pojęcie „głodu” i „pragnienia”, dlatego nie jest to fałszywy nasycenie.

Teraz widzimy, że kwestia, czy dać noworodka wodę, nie ma jednoznacznej odpowiedzi powinno być: „Nie”. Dzieci są mądrzejsze dorośli, a wielu nawet śmieci z wody i zacząć pić to tylko blisko rok.