340 Shares 2601 views

Restauracje w Uzbekistanie: przegląd, opis, adresy, menu i opinie klientów

Jeśli kilka lat temu odwiedził restauracje tylko zamożnych obywateli, dziś turystyka w takich instytucjach może sobie pozwolić nawet klasy średniej. Czy dziś można sobie wyobrazić ślub, przyjazne spotkania, rocznice, spotkania absolwentów, negocjacje w innym miejscu? Nie.


widok wewnątrz

Hotelarstwo, wielka różnorodność, luksus i wyrafinowanie dań narodowych – tylko takich warunkach może być opisana jako kuchni uzbeckiej. Co wiadomo o kraju niezwykłego turystycznej? Uzbekistan w jego rozumieniu – jest to kraj położony w piaskach pustyni, gdzie starsi w upale 40 stopni powoli łyk miski ozdobione „białego złota”, gorącej zielonej herbaty i orientalne dziewczyna w krajowych ubrania i kolorowe nakrycia głowy (skullcaps) głośno śpiewać i tradycyjne tańce zatańczyć.

Niemożliwe jest milczeć i o architekturze kraju: patrząc na wysokich minaretów, wydaje się, że dzień odkrywają starożytne tajemnice dla turystów, jak iw nocy, aby chronić spokój mieszkańców. Nie mniej istotna wrażenie na Uzbekistanie i restauracji, która serwuje prawdziwe pilaw. Po wypróbowaniu go z rąk Oshpaz (Cook), zrozumiesz dlaczego to danie jest uważany za „króla” od kuchni uzbeckiej.

przeglądając menu

Restauracje Uzbekistanu słyną nie tylko pilaw. Prawdziwi smakosze z całego świata każdego dnia w poszukiwaniu nowych traktuje smakowych, świętować w lokalnej chęci dania na nowości. kolor narodowy utworzony przez stulecia, wchłaniając najlepsze tradycje hodowców i pasterzy, on czerpał inspirację z tradycji perskiej i tadżyckich narodami, nie zapominając jednocześnie słuchać osobliwości religii.

Potrawy takie jak pilaw, Lagman i manty wykazują podobieństwa z innymi kuchni ludów Azji, ale warto zauważyć, że Uzbecy gotować je w sposób szczególny.

Odwiedzając restauracje Uzbekistan, można zauważyć, że pierwszą rzeczą, na stole jest okrągły chleb (lokalny chleb), i cieszy się szczególną cześć i szacunek. Po uruchomieniu służąc przekąski, głównie warzywa, napoje mleczne, zioła, a następnie przynieść danie główne.

Wędrując przez labirynt starego miasta

dania narodowe są w menu, jak również zakładów high-end i ulicznych kawiarenek. Restauracje Uzbekistan, konkurując w wewnętrznych przysmaki i oryginalne wzornictwo, pozwoli gościom maksymalny poczuć piękno orientalne gościnność i smak. Ale jak wiesz, po prostu wędrując przez labirynt historycznych miast, w których goście czekają na ich małej kawiarni (są one nazywane tutaj „choykhona”), w cieniu starych dębów i majestatyczny powiedzieć doświadczonych podróżników, ta uzbeckie ludzie kuchni tradycyjnej. Oczywiście, są one mało prawdopodobne, aby odwiedzić słynne krytyków restauracji i nigdy nie dostanie gwiazdkę Michelin, ale będą one oferują prawdziwe pilaw, dla których smakoszy i znawców kuchni uzbeckiej są gotowi oddać wszystkie pieniądze.

Restauracje Taszkent

„Ziff” – przez pół wieku swego istnienia, instytucja ta stała się uosobieniem luksusu i elegancji. Każdego dnia, pokazując swoje najlepsze strony, dom zdobywa zaufanie nie tylko mieszkańców, ale również wśród gości. Goście z pewnością docenią oryginalność wnętrza i doskonałą pracę zespołu projektowego, którzy byli w stanie stworzyć harmonijną przeplatanie orientalne ornamenty i komfort Europejskiej. Sufity zdobią żyrandole z kryształu, meble wykonane z mahoniu, okna zdobią eleganckie zasłony – to wszystko razem mimowolnie przejście do innej rzeczywistości. Menu oferuje szeroki wybór dań kuchni lokalnej arabskiej, europejskiej, śródziemnomorskiej i międzynarodowej.

„12 krzeseł” – sytuacja tej instytucji będzie przypominać o słynnej opowieści o tej samej nazwie filmu. Tu nie będzie na chwilę opuścić uroczą atmosferę skromnym burżuazji, a dogodna lokalizacja sprawia, że restauracja jest idealnym miejscem na wesela i inne uroczystości. Menu oferuje tylko najlepsze dania rosyjskich, żydowskich i ukraińskich kuchni.

Biorąc pod uwagę dobre samopoczucie nawet w pochmurny dzień muzyków, którzy są uważane za lokalne gwiazdy. Więc jeśli chcesz spędzić wieczór w ciepłym otoczeniu, to właśnie tutaj.

Art-restauracja dla miłośników niezwykłych okolicznościach

Stolica Uzbekistanu prezentuje wspaniałą okazję poczuć atmosferę kirgiskich nomadów narodami. Tak, sztuka restauracja „Manas” obejmuje 3 jurty, które znajdują się na dziedzińcu otoczonym ogrodem.

To miejsce wydaje się tajemnicza i enigmatyczna, przekroczył próg, zdasz sobie sprawę, że codzienne życie pozostał na zewnątrz instytucji. Dekoracja przedstawia harmonię stylu orientalnym i komfort Europejskiej. Wszystkie meble, z wyjątkiem mebli otwartej przestrzeni w zagrodzie, dnia ubiegłego wieku. Warto zauważyć, że jest to jedyna stolica sztuki restauracja, która serwuje dania kuchni narodowej Kirgiskiej, więc ze względu na duża frekwencja jest wskazane, aby zamówić stolik z wyprzedzeniem.

Oriental Tale w stolicy Rosji

„Uzbekistan” – restauracja w Moskwie, który został otwarty z powrotem w latach 50. ubiegłego wieku i był bardzo popularny. W pierwszym dniu kucharzy zachwyci gości pilaw krucha, złote jak słońce, Samsa, pachnące grilla i innych tradycyjnych potraw.

Dziś gotowanie „Uzbekistan” restauracja – to smaczne i popularne orientalne przysmaki. Jeśli chodzi o wnętrze, to przypomina wspaniały pałac słynnych baśni „Tysiąca i jednej nocy”, umożliwiając w ten sposób każdy gość musi być drogie lub nawet sułtan Padyszacha ochotę korzystających tajemniczą atmosferę.

Kuchnia, wnętrze i trochę o „Białe słońce pustyni”

Już przy wejściu, patrząc na drzwi drewnianych z orientalnymi ornamentami i pochodniami, czujesz się chroniony przez „sił wyższych”. Fajki wodne, przywiezione z Syrii – nie tylko wystrój sali, ale także „palić” zabawa dla fanów.

Rzadko w popularnej i publicznych instytucji można zobaczyć dywany na podłodze, ale to restauracja – wyjątek. Obfitość tych rzeczy, tkane z nici z jedwabiu i wełny, mówi o luksusowych i elitarnych instytucji.

Obok ty gościnnie otworzyć kolejną restaurację pod tytułem „Białe słońce pustyni”. W rzeczywistości, to „Uzbekistan”, ale tylko pod inną „sosem”. Każdego lata, dwa miejsca otwarty taras, gdzie hałas i daje fajne fontanny i pawie ozdabia i zachwyca odwiedzających swoją obecnością.

Restauracja „Uzbekistan”: menu ceny i opinie klientów

Zespół kuchnia prawdziwych przedstawicieli uzbeckich ludzi – tych, którzy uczą się podstaw sztuki kulinarnej w swoim domu słonecznego. Więc jakie są dania restauracja oferuje smak „Uzbekistan”? Menu zmieniła się znacznie na przestrzeni lat, a dziś można skosztować nie tylko kuchni uzbeckiej, ale także azerski, chiński i arabski. Ale mimo zmian, grill na zewnątrz, jak również przygotowane i serwowane do stołu wraz z węglami, jagnię pieczone na rożnie, pachnące ciasto piecze się w piecu tandoor.

Co użytkownicy sądzą o restauracji „Uzbekistan”? Ceny, w zależności od mieszkańców stolicy, do zaakceptowania. Na przykład, grill jest od 980 rubli, koszt 1 Samsa z boczkiem gotowane w tandoor, – .. 540 rubli, a następnie ochłodzić się w upalny dzień, szklanka zimnej ayran jest to możliwe za 190 rubli. Kuchnia restauracji jest spowodowała emocje, szczególnie doceniane Barankiem, który po prostu rozpływa się w ustach.

Co chcę powiedzieć na koniec: jeśli chcesz poczuć krajowy orientalny smak w tym samym czasie bez wychodzenia z Rosji, na pewno wybrać się na spacer na ulicę Neglinnaya, gdzie znajduje się restauracja-pałac zwany „Uzbekistan”!