623 Shares 8667 views

Czym jest gra? Jest to najbardziej złożona forma ekspresji sztuki

Aby zrozumieć, co gra, trzeba wiedzieć, dlaczego i dlaczego tam jest bardzo literacki wyraz w kulturze ludzkiej, dlatego ważne jest, aby określić, które logicznie sformułowane jasno i precyzyjnie. I dlaczego jest to naga i niepodważalne logika dostrzec jedność i wynalazek literacki – miliony, jeśli nie miliardy.


Człowiek – istota emocjonalna

Ludzka natura, jak się okazuje, jest następująca: idea nie jest malowany intensywne emocje, nie jest w stanie wejść do przestrzeni informacyjnej większości konkretnych osób. Po tym wszystkim, te same matematyki systemu pewnej wiedzy, nawet formalnie znacznie prostsze dzieła Szekspira. Jednak królowa wszystkich nauk, aby zrozumieć, naprawdę jeden, a co historia „Romea i Julii”, wziąć wszystko. I wtedy nie ma potrzeby, aby wyjaśnić, co zabaw.

Orientacyjny pod tym względem dzieło Lwa Tołstoja. Jako przykład, ten sam charakter Natashi Rostovoy, wyraźnie opisane na wielu stronach, ale opis ten nie utrzymywał się w umysłach ludzi na chwilę. A potem widzimy ją tańczyć taniec rosyjski do gitary swego dalekiego krewnego, zachwytem patrzył na nocnym niebie rosyjski rodzimej i nasączonym wszystkich swoich jawie żeńskich widokami przyrody mężczyzn wyrzucane na jej ciało … i wszyscy od razu zrozumiał, bo obudziło poetycki postrzeganie świata. To co gra w literaturze. To przeniesienie pęczek informacji o tym, co jeszcze przez emocjonalnych kanałów ludzkiego umysłu w polu informacyjnym.

Spektakl – praca na scenie, słuchowisk radiowych i telewizyjnych

Ludzie, którzy nie angażują się w dziełach literackich kiedykolwiek czytając tytuł tej sekcji, nawet zainteresowany w rozumieniu tego, co zostało powiedziane. Oni nie pamiętają, że na scenie aktorzy iść, a każdy z nich ma swój niepowtarzalny świat wewnętrzny; Nie myślą o tym, jak ciężko pracować na konkretnym przedstawieniu reżyser, dramaturg, malarz, rekwizyty, sceny personelu technicznego … Ale to wszystko – światy, światy, światy, które spotykają się stworzyć sztuczny wszechświat, w którym potrzeba ożywienia ważną ideę. A gdy okaże się, że nikt nie odpowiedź na pytanie „Czym jest sztuka” nie jest w stanie pomieścić działanie, które ma miejsce w ciągu dwóch do trzech godzin na oczach publiczności.

Ważnym formalność

A jednak, co jest sztuka? Definicja tego terminu jest dość prozaiczny: zestaw znaków w dialogach, które wypowiem w toku historii. Ale gdy autor, choć nieświadomie, dostosować mowy postacie fikcyjne dla ich zrozumienia i wizji, co dzieje się w świecie, w którym żyje, a potem umiera faktem, a słowa są marnowane. Przez znaków mowy działa konieczne, aby pokazać dokładnie to, co widzi się postać, a nie autora. W sztuce nie ma miejsca na coś doobyasnit, dorasskazat widza, jak w powieści i wierszy. Dlatego pisanie utworów dramatycznych i jest najtrudniejszą formą artystycznej ekspresji.

Samo życie pośpiech

Po Gogol zapytałem co spektaklu „Rewizor”. Po pierwsze, twarz pisarza zaciemnione i zamknięte, aw godzinę lub dwie, gdy pytający zapomniał pomyśleć o swoim pytaniu, że to geniusz powiedział – że samo życie żywy, ponieważ nie płynie roku i minuty. A on nieskończenie prawa, ponieważ każdy zwrot akcji, pojawienie się nowych podmiotów – jest alegorią wielowymiarowy, a każda pojedyncza fraza – jako objawienie. To właśnie w tej definicji jest istotą jakiej sztuce. Po audiencji, nawet niewyszukany, natychmiast gryzie poprzez oszustwa i malować arcydzieło, nie urodził, umiera. Przez cały czas w Imperium Rosyjskim został napisany ponad 20 000 sztuk, ale mieszka na scenie światowej według daty, bardzo mało – tylko 7. liczbę mistyczne doskonałości …