777 Shares 8237 views

Szczegółowe informacje na temat sposobu, aby dowiedzieć się SSID WiFi

W tym artykule będziemy mówić o zjawisku jako SSID. Jak to jest do niej i do jakich celów ten termin jest używany nauczyć – wszystkie te pytania odpowiedzieć na. Dziś, aby uzyskać dostęp do Internetu za pomocą urządzeń kompaktowych – smartfony, laptopy. Numer używany do zorganizować dane kable są stale malejących.


Zasada działania

Skręcamy na pytanie, jak znaleźć nazwę sieci (SSID), bezprzewodowy dostęp do Internetu. Oczywiste jest, że zjawisko to jest związane z technologiami bezprzewodowej transmisji danych. Zacznijmy od tego, że dzisiejsze Wi-Fi, rutery są uniwersalne. Są one w stanie korzystać z sieci o częstotliwości radiowej do transmisji danych. Ten ostatni ma określoną nazwę. Nazywa się SSID.

Dzięki takiemu rozwiązaniu można oddzielnie podjęte, aby sieć wyjątkowy. W ten sposób ułatwione wyszukiwania i łączyć się bezpośrednio. W niektórych przypadkach, na pytanie, jak znaleźć WiFi SSID, staje się szczególnie istotne podczas konfigurowania routera. Ten parametr jest wymagany w przypadku podłączania nowych urządzeń.

okna

Rozważmy teraz bardziej szczegółowo w jaki sposób dowiedzieć się SSID WiFi. Przede wszystkim upewnij się, że komputer osobisty posiada adapter, który pozwala na podłączenie do sieci Wi-Fi. Nawet jeśli świadoma jego obecności w góry jeszcze sprawdzić, czy element jest włączone. Dla tych celów systemu Windows udostępnia dwa sposoby jednocześnie.

W pierwszym przypadku, używamy skrótu klawiszowego Windows + R. Jest specjalnym oknie. To wprowadź ncpa.cpl polecenia. W efekcie otwarte „Połączenia sieciowe”. Pokazuje wszystkie karty sieciowe. Aby rozwiązać ten problem, w jaki sposób uzyskać SSID WiFi, musimy znaleźć bezprzewodowego dostępu do Internetu. Jeśli jest wyłączona, uaktywnić element. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy. Używamy opcję „Włącz”.

Kolejny etap – aby wyświetlić wszystkie istniejące SSID w dzielnicy z komputerem osobistym. Aby to zrobić, naciśnij lewy przycisk myszy na ikonie Wi-Fi. Znajduje się po lewej stronie na dole, obok zegara. W rezultacie, wykaz wszystkich punktów dostępowych, do którego można podłączyć.

android

Teraz będziemy krótko spojrzeć w jaki sposób dowiedzieć się SSID WiFi na urządzeniach mobilnych. moduły komunikacyjne mają prawie wszystkie z tych urządzeń. Tak więc, aby uzyskać niezbędne informacje przejść do „menu głównego”. „Ustawienia” znaleźć ikony. Przejdź do sekcji Wi-Fi. W oknie, które się pojawi, należy włączyć zasilacz. Na szczycie odpowiedniego przełącznika jest obecny. Po włączeniu, po kilku sekundach wyświetla wszystkie punkty niezbędne do nas w nazwie. Mogą połączyć.

Na koniec kilka wskazówek. Aby znaleźć szczegółowe informacje o sieci bezprzewodowej interesującej nas, możemy skorzystać z wyspecjalizowanych programów. Są one nazywane sniffery. Narzędzia te pozwalają poznać nazwę sieci, szukać ukrytych połączeń, zobacz MAC-adres routera. Wnioski te dotyczą zarówno płatne, jak i na wolnym podstawie. Każda decyzja tego rodzaju pracy dla jednego algorytmu. Różnią się one tylko na liście dodatkowych funkcji i metody obliczania danych. Narzędzie skanuje przestrzeń roboczą, wykrywa ukryte sieci i zbiera informacje.