654 Shares 2579 views

Co normalna temperatura robocza powinna być.

Większość ludzi, gdy znajdą ich temperatura CPU, myśląc: „Jaka jest temperatura procesora jest normalne.” Specyficzna odpowiedź na to pytanie nie jest, ponieważ istnieje wiele parametrów, od którego zależy. Oczywiście, temperatura jest niższa, tym lepiej. Wszelkie temperatura komputer będzie inny, ponieważ różne czynniki. I normalna temperatura procesora od około 30 do 40 stopni Celsjusza.


Jeśli temperatura jest wyższa, nie należy po prostu martwić, ponieważ temperatura może być podniesiona w tym momencie, a nie stałą normę dla funkcjonowania komputera.

Zdarza się również, że niektórzy nie wiedzą, co temperatura jest w nich, a oni wciąż zastanawiasz się, co powinno być normalną temperaturę CPU. Dowiedz odczyty czujników mogą być za pomocą programu Everest. Zapłaciła, ale Internet i wersje pirackie wystarczy.

Otwórz program, kliknij go na „Komputer”, a następnie kliknąć na „Sensors”. Tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dla Ciebie. Mianowicie, temperatura procesora i inne przedmioty. Znać stan innych urządzeń jest również konieczne, ponieważ wszystko jest ze sobą połączone.

Co jest normalną temperaturą procesora ze słabym komputerze.

Oczywiście, procesor nagrzewa się podczas pracy, a więcej można załadować, tym bardziej się nagrzewa. Jeśli komputer jest słaby pod względem wydajności podczas uruchamiania „ciężka” i wymagać zastosowania ogromnych środków, zacznie zwalniać, a procesor będzie przegrzewać.

Dla bardziej dokładnych wartości niezbędnej, aby następnym punkcie. Wyłącz komputer, ostudzić. Po pewnym czasie, włącz go i nic nie robić. Poczekaj chwilę. Niech się rozgrzać i stabilizować. Następnie spójrz na temperatury. Jeśli jest w przedziale 30-40 stopni Celsjusza, to w porządku. Wtedy zaczynają działać różne programy i obserwować zmiany temperatury. Im bardziej poważny będzie program, tym bardziej będzie ogrzewana.

Można jedynie spowolnić temperatura trochę. W tym celu konieczne jest, aby wymienić pasty termoprzewodzącej na CPU i dodać kilka chłodnic w jednostce systemowej, aby poprawić krążenie i chłodzenie.

Jaka jest normalna temperatura procesora w potężny komputer.

Początkowa temperatura procesora w komputerach produkcyjnych jest praktycznie identyczna słabych modeli, ale wciąż trochę mniej. Wystarczy uruchomić dobry komputer, temperatura procesora wynosi około 30 stopni, nie więcej.

Ale to nie jest jedyna różnica. Ze względu na fakt, że komputer ma wystarczającą ilość szczegółów wydajności, to bez większego stresu, aby poradzić sobie z uruchomionych aplikacji. Jeśli zaczniesz coś poważnego, wartość czujnika może wzrosnąć do maksymalnie 40 stopni.

Jeśli zaczniesz coś wielkiego lub uruchomić raz wszystko, co jest na komputerze, wypełniając jednocześnie cały RAM, temperatura wynosi do 50 stopni Celsjusza.

Ale jeśli masz bardzo mocny komputer, ale to jest naprawdę gorąco, oznacza to jedno – masz duży problem z chłodzeniem.

Co może i powinna zrobić w tym przypadku:

• Zmiana smaru termiczne procesora;

• Wymienić chłodziarkę CPU;

• ustanowić dodatkowe systemy chłodzenia, aby poprawić krążenie powietrza. Wskazane jest, aby zainstalować chłodnicę tylną, która będzie działać w kierunku sali komputerowej. Przedni odwrotnie. Oznacza to, że powietrze wejdzie do przodu i z tyłu jednostki systemowej.

• Jeżeli pozwalają na konstrukcję obudowy, dodatkowe chłodnice wiszą nad ziemią, która znajduje się nad procesorem.

• Nasmarować wszystkie chłodnice;

• Wyczyść radiator.

Wnioski.

Jak widać, konkretnie powiedzieć, co to normalna temperatura procesora powinno być trudne ze względu na dużą liczbę czynników wpływających na to.