172 Shares 3469 views

Wybierając olej do kosiarek

Każdego lata, sezon aktywnej technologii stosowanie benzyny. Nawet w naszym kraju, kosiarki zostały aktywnie wykorzystywane w ostatnich latach, przede wszystkim znany nam tylko z filmów telewizyjnych.


Oczywiście, że użytkownicy takich narzędzi istnieje wiele problemów, jak doświadczenie jej prawidłowego działania nie mają. W szczególności, szczególnie bóle głowy powoduje olej do kosiarek, których wybór nie jest tak prosta. Nawiasem mówiąc, byłoby to nie na miejscu w tym kontekście powiedzieć, że wielu kupujących postawiły sobie radykalnie niewłaściwych kryteriów selekcji smar, jak słabym pomysłem podstawowego wykonania techniki, których używają.

Bardzo często zapominają, że nawet olej do kosiarek do wyboru, koncentrując się na temperatury i wskaźników środowiskowych.

Wiadomym jest, że każdy smar do silników czterosuwowych musi spełniać pewne jakości SAE lepkość. Oczywiście, trawa trawnik przy niskich temperaturach otoczenia rośnie bardzo słabo, tak że przy zakupie trzeba skupić się na produktach, których postać w tym parametrze odpowiada latach eksploatacji.

Większość producentów powiedział, że najlepiej byłoby olej do kosiarek, odpowiedni SAE 30. Zastosowanie mniej lepkich odmian dla zimnych klimatów i więcej smarów dla gorących regionów nie są również mile widziane. Dlaczego?

Punktem projektowaniu tych urządzeń. Aby obniżyć koszty i uprościć ich scenografów wyeliminowane pompę olejową od ich składu. W rezultacie smarowania ruchomych części silnika odbywa się za pośrednictwem wału korbowego, który w swoim ruchu „czerpak” go ze skrzyni korbowej, równomierne rozprowadzanie smaru przez tarcie we wszystkich częściach. Dlatego olej do kosiarek do trawy benzyny nie można kupić w pierwszym sklepie, jak to może być później „obdarzony” rachunek za jego naprawę.

Tak więc, gdy zbyt płynny konsystencja kompozycji smarowych ostatni po prostu spływać z powrotem wału korbowego w skrzyni korbowej. Jeśli jest zbyt gruba, wówczas substancja może ostatecznie przekształci się w stałą masę amorficznego, który nie prowadzi do niczego dobrego.

Samochody też znacznie lepiej chronione przed takimi problemami, jak na jednolitość smarowania silnika odpowiada specjalną pompę olejową. Teoretycznie cały olej do kosiarek może być stosowany w samochodach, ale standardowe produkty dla maszyn nie zawsze pasują do innych pojazdów.

Na szczęście, niemal wszystkie wyspecjalizowane sieci handlowe na sprzedaż smarowanie olejem SAE 30. To tylko takie placówki nie mają we wszystkich miastach, nie wspominając o mniejszych miejscowościach. Więc jaki rodzaj oleju wlać do kosiarki w przypadku braku konkretnych opcji?

Eksperci twierdzą, że do tego celu najlepiej nadaje się smar klasy SAE 15W-40 i SAE 20W-50. Oraz zakup „syntetyczne” lub oleju mineralnego nie ma znaczenia, jak kosiarka nie jest nadal używany w równie trudnych warunkach, w jakich musi jeździć samochód wyścigowy.