603 Shares 2508 views

Tajny moc Aleksandra Nevskogo

W każdym czasie, Rosja doprowadziła do bohaterów, którzy w mrocznych dniach stając się jej patronem. Wiele z nich znane są nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Przez jedną z tych osób, m.in. Aleksander Newski, który przez wiele wieków, określanych jako „święty” i „wielki”. Jego relikwie przypisuje się cudowną moc, a informacje o nich są zachowane w różnych kronikach od XIV wieku. Niektóre źródła wskazują, że na drugi dzień po pochówku księcia do grobu osób uznało lekarstwo na różne dolegliwości. Dlatego popularna plotka przed oficjalną kanonizację księcia ogłosił go świętym.

Relikwie Aleksandra Nevskogo jest jednym z najcenniejszych rosyjskich sanktuariach. Nasz artykuł jest dedykowany do tego wielkiego człowieka i jego działalności ratować Rosję od najeźdźców. My także odpowiedzieć na pytania dotyczące głównego artykułu, gdzie relikwie Aleksandra Nevskogo były w różnych okresach czasu, i czym są tak drogie sercom prawosławnych.

Historyczny portret Aleksandra Nevskogo

Niestety, nie każdy student może powiedzieć, że to było robione dla wielkiego księcia Rosji. Dlatego przed rozpoczęciem opowieść o potędze Aleksandra Nevskogo, należy przynajmniej pokrótce wymienić swoje zalety przed Słowianami.

Według kronik, przyszłość obrońcą Rosji urodził się w dwudziestym roku XIII wieku. Jego wczesne dzieciństwo odbyło się w Pereslavl, Alexander już dojrzał w Nowogrodzie, który został wysłany do panowania jego ojca, który towarzyszył młodego człowieka we wszystkich kampaniach wojskowych. To był trudny czas dla Rosji – z jednej strony spalone wsie i zdobył miasto hordy Mongołów, az drugiej strony do granic państwowych pełzanie armię szwedzką. Aby bronić ojczyzny przed obcymi najeźdźcami miał młodego Aleksandra.

Latem tysiąc dwieście czterdziestego roku zdobył genialny zwycięstwo nad Szwedami nad rzeką Newą, za który otrzymał swój przydomek dzięki którym przeszedł do historii. W ciągu dwóch lat w zachodnich granic państwa zacięte walki, a piąty w kwietniu 1242 Aleksandr Newski był w stanie przebić się Krzyżakom na Pejpus. To zwycięstwo ostatecznie potrzebujących Szwedzi nadzieję uchwycić ziemi rosyjskiej i nazwisko młodego księcia Aleksandra stał się znany daleko poza Rosją.

Teraz przed nim był inny cel – chronić kraj ze wschodu, i zgadzają się na współpracę z Mongołami. Jest z tej misji dowódca udał się z ojcem do Hordy.

Historycy zauważyli, że Aleksander Newski był bardzo przenikliwy. udało mu się dojść do porozumienia z Khan Batu świata, a nawet pojawił się na jego stronie przeciw Mongolii. Na temat relacji między Khan i rosyjskiego księcia była legendarna w Annals wspomnieć, że są one często nazywane braci. Aleksandru Nevskomu był nawet w stanie przekonać Batu przyjąć chrześcijaństwo, co dodatkowo wzmocniło ich związek i wszelkie porozumienia między obu władców. Plany księcia było zjednoczyć ziemie rosyjskie i tatarskie pod nadzorem potężny, w celu przeciwdziałania zagrożeniom żadnych z zachodu i wschodu. Ale te marzenia się nie sprawdziły.

Czternasty w listopadzie 1263, wracając ze stodoły, książę zachorował i zmarł w prędkości. Najbliższe miasto, gdzie to było możliwe, aby doprowadzić organizm był Vladimir. Tu i poszło żałoby delegację. Po śmierci wielkiego patrona Rosji udało mu się jednak zaskoczyć swoich poddanych, i przywódców kościelnych.

Cuda, świętym po śmierci Aleksandra

Aby dostać się do Włodzimierza i pochować prochy zmarłego księcia, jego oddział wziął dziewięć dni, a tu zaczęły się cuda, które stały się pożywką dla przyszłej kanonizacji Aleksandra Nevskogo. Niespodziewanie, w ciągu pierwszych dziewięciu dni, organizm nie uruchamia się rozkładać. Pogrzeb odbył się 23 listopada w mieście Vladimir klasztoru Bożego Narodzenia. Podczas procesu, metropolita Cyryl postanowił rozluźnić palce księcia, w celu inwestowania w piśmie. Ale ku przerażeniu wszystkich obecnych Aleksandra sam wyciągnął ręce do nauczania duchowego i natychmiast wziął papier. Duchowni ogłosił to cud i poczuła boskie uwielbienie.

Zaledwie kilka tygodni łuk na popiół księcia zwykłych ludzi zaczęło przybywać, wiele z nich modlił się o uzdrowienie i otrzymała odpowiedź w postaci nowo odkrytą zdrowia. Słysząc o cudach, wszystko dzieje się w klasztorze Bożego Narodzenia, szybko rozprzestrzenił się w całej Rosji.

Odsłonięcie relikwii św Aleksandra

Ponad stu lat, ludzie przyszli zobaczyć grób patrona ziemi rosyjskiej, a kiedy jeden z mnichów miał wizję konieczności otwierania pochówku księcia. Z wielką pompą otwarto grób i zamarł ze zdumienia – gromadzenie zaprezentowała się niezniszczalne ciało – relikwie Aleksandra Nevskogo. Był to kolejny dowód na cudach świętego księcia. Wstali z ziemi i położył na raka (arki lub trumny), gdzie pozostał aż do XVIII-wiecznych zabytków. Aleksander Newski został kanonizowany przez Kościół dopiero w 1547 roku, co jednak nie przeszkodziło ludziom traktować Prince-ascety jako świętego, który oddał całe swoje życie w obronie swego kraju.

Tajemnica świętych relikwii

Wielu historyków poważnie zainteresowane w pytaniu, która posiada relikwie Aleksandra Nevskogo dzisiaj. Po tym wszystkim, jest nadal w społeczności naukowej debaty o utracie relikwii powrotem w XV wieku.

Fakt, że wielu sceptyków wspomnieć o informacje zawarte w rejestrach XVI wieku. Wskazywali oni, że w czasie pożaru może w końcu XV wieku, spalony prawie cały klasztor Bożego Narodzenia, a wraz z nim zamienił się w popiół i relikwiami Aleksandra Nevskogo. Ale w annałach XVII wieku, to wydarzenie opisane jest trochę inaczej. Autor zwraca uwagę, że rzekomo, mnisi na własne oczy zobaczył salę, gdzie relikwie Aleksandra Nevskogo, ogień cudownie oszczędzone. I są tylko nienaruszone w klasztorze Bożego Narodzenia.

Oczywiście, trudno jest powiedzieć, gdzie ta historia jest prawdziwa. Trzeba tylko polegać na tym, że władza pozostawała w zasięgu wzroku i po pożarze, a tym samym ich zastąpić, nikt nie mógł. Ta mistyfikacja można było zostawić bez echa, więc urzędnicy kościelni są absolutnie pewni, że te relikwie Aleksandra Nevskogo trzymane są jeszcze w świątyni, i pozostawić go tylko w rzadkich przypadkach, gdy transportowane do różnych miast, katedry, kościoły naszego kraju i krajów sąsiednich w celu wzmocnienia stada w wierze.

Jednak od czasu do czasu w mediach błysnął motyw że w inwentarzu, datowany 1922 rok, wskazano, że w srebrnym relikwiarzu w był tylko dwanaście fragmentów kości czaszki bez. Czy to bardzo relikwia, nikt nie wie, bo aby rozwiązać tajemnicę relikwie dzisiaj, nikt nie może. Historia ma tendencję do opuszczenia wiele pytań bez odpowiedzi.

Petersburg i św Aleksandra Newskiego

Jeśli zapytasz jakiegokolwiek mieszkaniec północnej stolicy, gdzie relikwie Aleksandra Nevskogo w Petersburgu, a następnie, na pewno, poprawnie odpowiedzieć na bardzo wiele. Ale to, co wiąże się z Prince-asceta i to miasto Petra? To proste – święty uważany jest za jego patronem, a przyczyniły się do tego, oczywiście, autokrata, który dał początek nowemu rosyjskim mieście w środku Wielkiej Wojny Północnej. To dzięki cesarzowi tutaj wybudowano kościół Aleksandra Newskiego, który objął władzę w niej honorowe miejsce.

Znaczenie Trójcy Aleksandra Newskiego Laurę w SPb

Piotr I był mądrym władcą, a wszystkie jego działania i współcześni potomkowie zostali wezwani myślących, a zatem relikwie był zainteresowany nie tylko. Ale niech nas wszystko w porządku.

W 1710 roku monarcha myślał o budowę świątyni na cześć wielkiego obrońcy ziemi rosyjskiej od obcego wroga. Przypomnijmy, że w tym czasie przez kilka lat, Piotr I był w stanie wojny ze Szwedami, a ludzie potrzebny symbol, który będzie inspirowany i inspirować wszystkich ludzi bez wyjątku. Postać Aleksandra Nevskogo jest najlepiej nadaje się do tej roli, ponieważ on też bronił Rosję z Niemcami i Szwedami. Do świątyni cesarza wybrał miasto Victoria. Można przypuszczać, że jest miejsce, gdzie święty książę pokonał armię łączny szwedzkiego króla. Ale później okazało się, że te ziemie do kolejnego zwycięstwa Aleksandra Nevskogo – Birger Jarl powyżej w 1240 roku.

W każdym razie, książę stał się nie tylko symbolem nietykalność ducha rosyjskiego, ale także patronem Petersburgu, który stał się przyczółkiem rosyjskich ziem na zachodzie. Na tej podstawie, na wiosnę 1723 roku cesarz nakazał nowo wybudowany klasztor zostały przeniesione zasilania Aleksandra Nevskogo. W Petersburgu, na razie przygotowana ze szczególną troską i niepokojem. Po skomplikowanym procesem doprowadziła się Piotr I, i, jak wiemy, nie wybacza błędów i nieścisłości swoich poddanych.

Tłumaczenie relikwii Aleksandra Nevskogo: Przygotowania do imprezy

W celu przeniesienia relikwii z pełnymi honorami z Włodzimierza do Petersburga, był potrzebny raka, który byłby załadowany sanktuarium. W tym celu jeden Zarudny został wybrany, aby zająć jego producentem w Moskwie. Rak jest prawdziwym dziełem sztuki:

  • osiem nogi w formie lwich łapach;
  • Nogi koronowany aniołków obraz;
  • arka okładkę zdobiły ramionach księcia;
  • na raka spowodowane obraz głowami lwów – słynny symbol zmartwychwstania;
  • podnoszeniu strukturę silny podstawki;
  • I koronował go z baldachimem u podstawy złotej zbroi.

W celu przeniesienia proces poszło gładko, w lecie 1723 roku specjalny rytuał został opracowany, który przedstawia się następująco:

  • Trasa składa się odchylenie od niej zostały zakazane;
  • aż kiedy Arka miała być powiernikiem Piotra I;
  • rak lądowych powinny być ponoszone przez ludzi zastępują siebie w różnych miastach;
  • w dużych osiedlach misja zwierzył się przenieść Arkę duchowieństwa.

Z Nowogrodu mocy planowanego na wodzie, aby przenieść się do Petersburga, gdzie mogliby spotkał samego Cesarza.

Aleksandra Newskiego (Książę), moc przenoszenia w Petersburgu

Data przeniesienia relikwii została wybrana przez Piotra i to nie przypadek, w 1724 roku otrzymał długo oczekiwany pokój w nystad, a ten uroczysty wydarzenie oznaczone uroczystą konsekrację Trójcy Ławra Aleksandra Newskiego.

W lipcu relikwie opuścił klasztor i świąteczny rozpoczął swoją podróż do nowego domu w północnej stolicy. Poszli na spotkanie Piotr I ja i osobiście dostarczył je do łodzi. Przy ujściu rzeki Izhora , wyłożone w pełnym rynsztunku i festyny z okazji przeniesienia relikwii św księcia kontynuowane w Petersburgu przez trzy dni. Równolegle, cesarz nakazał corocznie z okazji 30 sierpnia jako religijne prawosławnej wakacje i postanowił ustanowić porządek na cześć Aleksandra Nevskogo. Ale nie w czasie, ale marzenie Piotra I zgodne z żoną, wydał dekret o utworzeniu nowej nagrody państwowej.

Losy reliktów Prince-ascety z końca XVIII do początku XX wieku

Relikwie Ławry Aleksandra Nevskogo były aż do lat dwudziestych ubiegłego wieku. Z biegiem czasu, arka została zastąpiona przez raka srebra. Więc zamówiłem córka Piotra I – Elizabeth. Materiał był rudy z pola Kolyvansky, że był to pierwszy srebrny w kraju. Rak został ozdobiony płaskorzeźbami, a na górze pisemnej umieścić obraz Atlas księcia.

W szczególnych świąt nad relikwiami została zawieszona lampa, ozdobione kamieniami szlachetnymi. Wielu rosyjskich cesarzy uznać za swój obowiązek wnieść istotny wkład do dekoracji arki z relikwiami. Prawie każdy przekazany do klasztoru jakieś szczególne rzeczy, symbolizujące znaczenie patrona Petersburgu, nie tylko dla miasta, ale dla całego kraju.

W 1922 roku świątynia została usunięta z klasztoru na zlecenie Komitetu Okręgowego Piotrogrodzie i raka przekształcony w muzeum eksponatu Ermitażu. Prawie siedemdziesiąt lat nikt nie był zainteresowany w kraju, gdzie relikwie Aleksandra Nevskogo znajdują.

Powrót do korzeni

W 1989 roku świątynia powróciła od zapomnienia. Przeniósł się do swojej pierwotnej lokalizacji z Kazan Muzeum Religii i ateizmu. To było wielkie święto dla prawosławnych Rosjan, którzy z drżeniem w prysznicu czekając na ten moment od lat.

Po osiemnastu latach władzy po raz kolejny opuścił Trójcy Ławra Aleksandra Newskiego, ale tym razem okazją był szczęśliwym wydarzeniem – rak był napędzany przez wielu dużych miastach naszego kraju i na Łotwie. Nawet kawałek relikwiami została wysłana do Bułgarii.

cerkwie przyszedł Vladimir, Psków, Nowogród i innych miast z całej Rosji. Każdy chciał przynajmniej trochę touch do sanktuarium i prosić świętego Aleksandra Nevskogo na coś innego. Po tym wszystkim, zasilanie jest nadal robi cuda świadczą leczyć z poważnymi chorobami wierzących.

Relikwie św księcia dzisiaj

Gdzie relikwie Aleksandra Nevskogo w Petersburgu, są dzisiaj? To pytanie odpowie dowolny mieszkaniec, bo do tej pory miasto jest dzień przeniesienia relikwii Vladimir w północnej stolicy. Ta tradycja przyszła niemal natychmiast po upadku Związku Radzieckiego, a religijnie obserwowany przez wszystkich prawosławnych, a nawet zwykłych obywateli rocznie.

Chcesz wiedzieć, gdzie relikwie Aleksandra Nevskogo są przechowywane w naszych czasach? Potem idź prosto do Trójcy Ławra Aleksandra Newskiego. Ciekawostką jest, że na pokrywie skrzyni znajduje nawet siedemdziesięciu dziewięciu z relikwiami innych świętych. Dlatego przyjście do klasztoru można zobaczyć nie tylko najcenniejszą relikwię prawosławnych, ale również dotknąć inne sanktuaria kościelnych. Wiele osób mówi, że każdy, kto tu z wiarą, należy się wstawiennictwa Aleksandra Nevskogo w dobrych uczynkach.