455 Shares 3681 views

Jak zbudować szopę dla świń? Wskazówki i zdjęcia

Jak zbudować szopę dla świń? To pytanie jest przez każdego, kto chce spróbować hodować te zwierzęta w domu. Po tym wszystkim, produkty naturalne, a nawet uprawia własną rękę, jest zawsze mile widziane. Ale chęć mają dobre mięso – trochę. Zanim kupisz świnię, trzeba przygotować jej miejsce zamieszkania. Musi on spełniać wszystkie wymagania.

Przepisy, do których ważne jest, aby zwrócić uwagę

Przed rozpoczęciem budowy, należy zapoznać się szczegółowo z pewnymi zasadami. Zbadać tę kwestię i żadne dalsze problemy pojawią się, i przelał dla świń będzie służyć przez wiele lat, zapewniając jego mieszkańcom komfort.

Wymagania:

  1. Trzeba starannie rozważyć wybór lokalizacji nowych budynków. Stodoła musi wynosić co najmniej 15 metrów od lokalu. Ważne jest, aby zamknąć było stawy i mokradła.
  2. Wiatr przyczynia się do faktu, że zapach stodoły będzie rozprzestrzeniać. Konieczne jest, aby zbadać ten problem! Dowiedzieć się, w jakim kierunku wieje wiatr w tej dziedzinie częściej.
  3. Lokalizacja: budynek musi rozciągać się z południa na północ.
  4. Zobacz jak daleko znajdują się wód gruntowych, oraz w celu uniknięcia, aby rzucić świń jest na miejscu powodzi.

Co trzeba świń?

Jeśli osoba można powiedzieć o jego pragnieniu, po czym zwierzę nie jest podane. W związku z tym, kto zajmie świń muszą być świadomi, że zwierzęta rosną szybciej, lepiej rozmnażajcie się, i są w dobrym stanie zdrowia tylko w odpowiednich warunkach.

Świnia, na tyle dziwnie, czystość w miłości! Mimo, że brudzą się cały czas, ale trzeba je regularnie czyścić. Home budka dla świń muszą być suche i przewiewne. Młode prosięta mogą nawet przeziębić, jeśli w pomieszczeniu jest zbyt zimno.

Kiedy duża liczba zwierząt, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę. Zwierzęta nie powinny ograniczać się w ruchu. Na królowych będą musiały przeznaczyć oddzielną część dla tuczu.

Oczekujemy obszar i ustawienia

Na każdy lokator musi rzucić pripadat co najmniej 5 tys. m dzik i macicy. – 10 tys. m. (wziąć pod uwagę, że nie mogą tam być, ale obejmuje również obszar). Jeśli liczba goli będzie wielki, trzeba wziąć pod uwagę przy obliczaniu fragmentach systemu drenażu itp.:

  1. Przejście: jego szerokość powinna wynosić około 2 metrów, to było wygodne do wykonania i dostarczenia nawozu paszy.
  2. Maszyna: głębokość – 2.8-3 m.
  3. Ściany zewnętrzne: wysokość – 1,8 m, najwyższy punkt – 2,6 m.

Budynek może mieć różne wzory. Najważniejsze jest to, aby dopasować wszystkie wymagania.

Przygotowanie materiału

Przed rozpoczęciem budowy szopy dla świń już licząc obszar, wybierz wysokiej jakości materiału. Możliwości finansowe – ważnym czynnikiem w tym przypadku. Aby zbudować fundament będzie trzeba kupić kamienia, piasku i cementu. W celu zapewnienia ochrony przed działaniem wody, trzeba wydać pieniądze na pokrycie dachowe.

Na ścianach trzeba deski, cegły. Pożądane jest, aby dać pierwszeństwo do drewna twardego, to wydłużyć czas sali operacyjnej. Do separacji maszyn stosowanych desek o grubości 5 cm. Ale jeśli finanse pozwalają, to lepiej kupić metalową kratą.

Rzucić potrzeba zakupu materiałów dachowych, okien i drzwi. Dach nadaje łupków, półpasiec.

System wentylacji

Aby zbudować szopę dla świń tanio, jak to możliwe, nie jest rozwiązaniem – aby zaoszczędzić na materiałach. Ale, aby zapisać się na wentylacji nie jest konieczna. Jest to kluczowy moment w budowie takich obiektów. Po świń chorują w słabo wentylowanym budynku.

W przypadku urządzeń wentylacyjnych potrzebne rury lub pofalowanie. W większej zdolności finansowej do zakupu lepszego kaptur przemysłowej. Gdy wszystkie urządzenia są prawidłowo zainstalowane, przepływy powietrza są sami regulowany. Podczas cieplejszych miesięcy, rosną, i na zimno – zmniejszona.

Nie możemy pozwolić, że w stodole będzie projekt. Zwierzęta zaczynają chorować i umierać. Aby to zrobić, ważne jest, aby rozważyć rozmieszczenie drzwi i okien. Okno powinno znajdować się na wysokości 1,5 m nad podłogą, a drzwi – otwierać się na zewnątrz.

Klimat dla świń

Jeśli zima w Twojej okolicy jest bardzo zimno, trzeba myśleć o systemie grzewczym. Wylana świń mogą być dobrze izolowana, co zapewnia wymaganą temperaturę w zimnej porze roku. Temperatura minimalna, która jest dopuszczalna do przenoszenia prosiąt 5 ° C

Że zwierzęta są dobrze hodowane, muszą być ciepłe. W związku z tym, system ogrzewania musi zapewnić temperaturę 16-20 ° C świń Lochy i jej potomstwo tak ogólnie nie odczuwają dyskomfort. Dla nich ważne jest ciepło – 28-30 ° C

Oświetlenie – coś, co powinno również zadbać przy planowaniu. Trzeba kupić dobre okablowanie, lampy, przełączniki. Okna zapewniają również światło. Ich powierzchnia wynosi nie mniej niż 1 tys. m. Najważniejsze jest, aby nie przesadzić. Nadmierne oświetlenie wpływa niekorzystnie na świnie, stają się nerwowy i pobudliwy.

Szopa powinien być dobry wilgotność. Aby to zrobić, można kupić zwykłych poziomów higrometr i monitor. Świnie uważane za idealne dla wilgotności 75%.

Rozpoczęcie budowy!

Wszystko, co zostało opisane powyżej, powinny być zaplanowane przed rozpoczęciem prac. Gdy wszystkie materiały zostały zakupione, to miejsce jest wybrana, można zacząć budować szopy dla świń. Poniższa fotografia przedstawia plac budowy w początkowej fazie.

Fundament – podstawą każdego budynku. kamień, beton użyty do jego budowy. Fundacja idzie w głąb ziemi nogach. Jeśli w glebie jest glina i mokre, a rowek wzrasta (przy założeniu, że jej granica będzie poniżej poziomu zawiesiny). Powyżej powierzchni fundamentu zrozumiałym 0,3-0,5 m. Gotowego powlekanego materiału pokrycia dachowego do izolacji budowlanej.

Te ściany są zbudowane z cegieł lub bloków żużlowym. Wewnątrz oni obbivat deski, otynkowane i pokryte wapnem. W miarę możliwości od cegły i drewna ułożone piany. Jeśli zapiszesz całą sekwencję, i wziąć odpowiedzialność za budowę, ściany te będą dobre, żeby się ogrzać.

Nakładanie się musi być mocne, zapewniając suchość i komfort mieszkańców. Korzystne jest, aby sufit w oborze, która będzie stanowić dodatkową warstwę izolacyjną. Sufit lepiej użyć płytę.

Jeśli miał wybudować szopę dla świń własnymi rękami, ważne jest, aby zapewnić dobre podłogi świń. Podłoga powinna być bezpieczne, ciepłe, odporne na czyszczenie. Kolejność: zalać betonem i po świeckich desek. Takie ubezpieczenie będzie wiarygodny, ale ze względu na drzewie – ciepłe.

wyposażenie opcjonalne

Jak zrobić budę dla świń, to jest już znane. Kiedy pokój jest gotowy, wtedy konieczne jest, aby wyposażyć miejsce do karmienia. Podajnik powinien być przy wejściu, która zapewni dobry dostęp do hosta. Jego pojemność – co najmniej 2 wiadra pasz. Jeśli planujesz Dodatkowe zwiercin FORAGE specjalnych dodatków, witamin, może to być obok żłobie zainstalować dodatkową pojemność.

Woda – głównym źródłem życia dla wszystkich stworzeń! Świnie lubią pić, więc ważne jest, aby regularnie wlać wodę. Byłoby lepiej, gdyby umieścić oddzielny koryta.

Spacer na świeżym powietrzu

Właściciel, który dba o swoje zwierzęta, powinni pomyśleć o otwartym wybiegu dla prosiąt. To jak altanka na wakacjach. Paddock – rozszerzenie do głównego stodole, która ma ogrodzenia siatki i dach. To umieścić podajniki picia miski.

Corral zaprojektowany do świń mógł w czasie upałów letnich być na zewnątrz. Tak będą rosnąć szybciej, dobre owoce. Ale nie możemy pozwolić zwierzętom wyjść na wybieg w zimnych porach roku. Reagują one ujemnie na niską temperaturę.

Jak zbudować szopę dla świń własnymi rękami? Okazuje się, że nie jest to łatwe zadanie, ale jeśli najpierw zbadać wszystkie niuanse, które odpowiedzialne podejście do przygotowywania, wynik będzie dobry dom dla świń. Najważniejsze, że spełnia wszystkie wymagania, z powodu nieodpowiednich warunków zwierzęta będą chorować, aw najgorszym – do śmierci.