749 Shares 8230 views

Nukhaev Khozh-Ahmed Tashtamirovich: biografia

Nukhaev Khozh-Ahmed – czeczeński polityk i wstrętne autorytet w kręgach przestępczych. Służył również jako szef mezhteypovoy (międzygatunkowych) organizacji o nazwie „Nokhchi-Latta-Islam”. To Czeczeni są znane nie tylko w Rosji, ale także daleko poza jej granicami. przedstawiciele wielu mediów uznała za jeden z głównych ideologów i sponsorów wojny czeczeńskiej.


biografia

urodzony Nukhaev Khozh-Ahmed Tashtamirovich 11/11/1954 w czeczeńskiej rodziny, należące do niezbyt prestiżowej TEIP (starego) Yalho. Sama nazwa oznacza dosłownie „robotnik”. rodzina Nukhaev – pochodził z miejscowości powiatu Shali Geldigen żyjącego w momencie narodzin syna z. dzielnica Kalinin Kalinin z Kirgiskiej SRR. W Khozh-Ahmed miał dwie siostry. Przyszłe polityka i władza przestępca spędził większość swojego dzieciństwa i młodości w Groznym (czeczeńska-Inguska ASRR), gdzie jego rodzina przeniosła się w 1957 roku

Po szkole Nukhaev weszła na wydziale prawa Uniwersytetu Moskiewskiego. Studia zakończył się szybko z powodu wydalenia z uczelni.

działania przestępcze

Rosyjskie organy ścigania zaczęły ściśle monitorować aktywność karnej Nukhaev w 1988 roku, kiedy Moskwa silnie wzmożonej grup czeczeńskich. To właśnie w tym czasie Khozh-Ahmed, uwolniony od jego pierwszego uwięzienia, na równi z inny organ karnej Atlangerievym Movladi Imalievichem (pseudonim „Szalony”) zaczął realizować swój plan przejęcia terytorium w stolicy Rosji.

Nukhaev Khozh-Ahmed i jego wspólnicy zaczęli nakładać podatku „za ochronę” różnych elementów przestępczych i spółdzielni. Do walki z innymi grupami wpływowych, takich jak „Lyuberetskaya”, „Bauman”, „Balashikha”, „Solntsevo”, wymyślili jednolitego systemu małych jednostek bojowych, zebrane w jednym urządzeniu z „kolekcji walki.” Ze względu na ich znaczne było około 15 kolizje pomiędzy grupami.

Na wiosnę 1989 Nukhaev Khozh-Ahmed z jego ludzi wiernych, których liczba osiągnęła 40 osób, mocno zakorzenione w spółdzielni restauracji „Wspinaczka”, znajduje się w Moskwie na ulicy. Pyatnitskaya d.40. To właśnie z tej instytucji jego przestępczej gangu zwanego „lazanskaya”. Aż do jego aresztowania, 13/05/1990 Nukhaev skierowany poczynania swoich bojowników. Władze przestępcze i członkowie jego grupy zostali oskarżeni w szeregu poważnych przestępstw.

przekonania

Nukhaev Khozh-Ahmed Tashtamirovich, którego biografia pełna jest różnych imprez głośnych w latach 80-tych został skazany za rozbój i oszustwo. W marcu 1991 roku on i jego wspólnicy otrzymali 8 lat więzienia. Odsiaduje wyrok, był w kolonii, znajdujących się na terytorium Chabarowsk. Przez fikcyjne dokumenty 27.11.1991 wydano Nukhaev konwój funkcjonariuszy Policji Republiki Czeczeńskiej dostawy do centrum-1 aresztu w Groznym. W grudniu 1991 roku został zwolniony z aresztu, aw 1992 roku Sąd Najwyższy RFSRR umorzył postępowanie karne przeciwko niemu.

Życie w Czeczenii

Po wyzwoleniu Nukhaev Khozh-Ahmed rozliczane w Groznym, ale często mieszkali w dzielnicy Gudermes. Do niego stale odwiedzane przez przedstawicieli społeczności czeczeńskiej w Moskwie. Nukhaev próbował aktywować członków gangu na surowych metod „pracy” w Moskwie.

W tym czasie, oprócz gwałtownej działalności przestępczej, Khozh-Ahmed był zaangażowany w budowę, zakup nieruchomości w Czeczenii i jej naprawy. Zatem liczba domu na ulicy w jego posiadaniu. Sunzha, dawny Dom oficerów na Victory Avenue, hali targowej z Groznego. Na początku września 1994 r Nukhaev Khozh-Ahmed stał się założycielem rosyjskiej spółki „Oscar”.

kontakty osobiste

Nukhaev Khozh-Ahmed Tashtamirovich, których zdjęcia są dostępne w artykule, zapoznał się z wielu znanych osób. Tak więc, w odpowiednim czasie, cieszył się pełnym zaufaniem Dżochar Dudajew, które są często związane. Został bardzo dobrze przyjęty w siedzibie ważnych urzędników w Czeczenii, jak Prokurator Generalny Rzeczypospolitej Ismail Usman, przyjaźnił się z byłym starszy MSW Musayev Alavdi. Mówił mocno iz aktywnym uczestnikiem ruchu separatystycznego czeczeńskiej zelimchan jandarbijew.

Nukhaev był gorącym zwolennikiem reżimu Dżochar Dudajew zatem warunkiem finansowania jej działalności oraz nielegalnego zakupu broni. On często pojawił się w Moskwie, gdzie nadzorował działania sieci podobnie myślących, zaangażowanych w działania separatystyczne. Jednak surowo zakazał członkom swojego zespołu, jakiegokolwiek kontaktu z przedstawicielami świata przestępczego. W latach 1991-1994. Nukhaev był mediatorem w negocjacjach pomiędzy przedstawicielami prezydenta Borysa Jelcyna i czeczeńskiego prezydenta Dudajewa. Według niektórych doniesień, od 1994 do 1996 roku stał na czele wywiadu zagranicznego CRI (Czeczeńska Republika Iczkerii). Jednocześnie prowadził najtajniejszych zamówień Dudajewa.

W 1995 Nukhaev zapoznał się z arabskich ekstremistów i terrorystów Abu al-Walid, który przybył do Czeczenii jako mieszkaniec Arabii inteligencji.

„Okres turecki”

Podczas pierwszej wojny czeczeńskiej (1991/96 gg.) Nukhaev zorganizowane dostawy broni i pieniędzy do Czeczenii przez Azeybardzhan. Brał także udział w walkach po stronie separatystów. Po rannych podczas przechwytywania Pałacem Prezydenckim , Ilham Alijew, syn prezydenta Geydara Alieva Azeybardzhana, zaprosił go na leczenie do swojego kraju.

Wraz z pojawieniem się w końcowej fazie walk w Czeczenii Nukhaev wyjechał do Turcji. Tam stał się organizatorem „gabinetu cieni” rządu. W lecie 1996 Khozh-Ahmed zawarła z Yandarbiyev i APTI Maraevym sprawie wspólnych działań w dziedzinie branży naftowej. W trakcie niej, te „biznesmeni” aktywnie uczestniczą w przekazywaniu pieniędzy pod fałszywym umów za pośrednictwem różnych firm tureckich na terytorium Federacji Rosyjskiej. Ich podstawowy kapitał został umieszczony w bankach w Turcji, Europie i na Bliskim Wschodzie. W maju 1996 roku, po śmierci Dudajewa Nukhaev został pierwszym wicepremierem Czeczenii. Z.Yandarbiev rząd nadzorował przemysł naftowy i Gazu Republiki.

Podejrzenie o morderstwo

Polityk Nukhaev Khozh-Ahmed Tashtamirovich, którego zdjęcie w ostatnich latach prawie nie pojawia się w prasie, stał się znany na całym świecie w związku z podejrzeniem o zorganizowanie morderstwa amerykańskiego dziennikarza i pisarza pochodzenia rosyjskiego Pawła Khlebnikov. W chwili śmierci (09.07.2004 g) Khlebnikov był redaktor naczelny rosyjskiej edycji magazynu Forbes.

Pomimo faktu, że oskarżeni w sprawie zostali uniewinnieni przez jury w maju 2006 roku, większość ludzi była przekonana, że zabójstwo Klebnikov był Nukhaev zemsta za książkę „rozmowa z barbarzyńcą”, w którym było wiele krytyki polityka czeczeńskiego , Został on oparty na wywiadzie Khlebnikov, podjęli Nukhaev w 2000

Wyszukiwanie i pogłoski o śmierci

Według organów ścigania Federacji Rosyjskiej, dla wielu głośnych przestępstw jest Khozh-Ahmed Nukhayev. Gdzie jest człowiek teraz, nikt nie wie. Od 2001 roku uznany federalnego i międzynarodowej liście poszukiwanych. Nukhaev podejrzewam w zbrojnej rebelii, organizacją nielegalnych grup zbrojnych i ingerencję w życiu funkcjonariuszy organów ścigania.

Według jednej z wersji, Nukhaev od dawna nie żyje. W roku 2005 było kilka doniesień o jego prawdopodobnej śmierci w lutym 2004 roku może się zdarzyć przy przejściu zbrojnej jednostce dowódcą polowym Rusłan Giełajew poprzez górach Dagestanu do Gruzji. Potwierdzeniem tego jest brak nowych książek i autorskiego Nukhaev Zamknięcie nich sponsorowanych gazety „Mekhi-Khel” i „Iczkerii”.