549 Shares 9861 views

Jak czyścić złoto w domu

Prawie wszystkie złota biżuteria wykonana ze stopów różnych metali, od którego zależy przyszłość wytrzymałość dekoracji. Ale zapewne wielu już zauważyć, że interakcja z biżuterią z powietrzem lub wodą, stopniowo utlenione metale, iz tego powodu, biżuteria produkowana plamy.


Obecnie istnieje wiele niedrogich i prostych sposobów, które pomogą Ci dowiedzieć się , jak do czyszczenia złota w domu.

Przede wszystkim należy pamiętać, że nie należy z produktami złoto, platerowane w ręku, do prac domowych, w szczególności procedur, takich jak obieranie ziemniaków, warzyw lub czyszczenia elementów meblowych zawierających środki ścierne.

Jeśli elementy złota zaczęła nabierać matowy odcień, a następnie oczyścić go z etanolu, uprzednio stosowane do tkaniny.

Zdarza się, że w miarę upływu czasu, zanieczyszczenie w dekoracji stał się silny, to może być usunięte przez moczenie produkt w ciekłym amoniaku. Przygotować roztwór jest dość prosta. Aby to zrobić, należy wziąć pięć kropli amoniaku do jednej szklanki wody, umieścić go w szklance produktu na godzinę.

Jeśli sprawa nie jest bardzo zanieczyszczone, możliwe jest, aby przygotować roztwór składający się z proszku do prania. Roztwór ten wykonany z łyżką detergentu rozpuszczonego w jednej szklance wody, a następnie umieszcza się w produkcie.

Również dla biżuterii, które są zanieczyszczone plam można przygotować roztwór zawierający 200 ml wody i jedną fiolkę z amoniakiem. Złoty urządzenie powinno być utrzymywane w roztworze w ciągu pięciu minut, a następnie dokładnie wstrząsnąć pojemnik, usuwanie i przemyć pod bieżącą wodą.

Zapoznanie się z następującym sposobem, dowiesz się , jak do czyszczenia złota, z kamieniami w domu.

Złota biżuteria kamienie mogą być czyszczone, rozkładanie łyżkę soli na litr gorącej wody. Dno zbiornika lub małego basenu Przykryć folia na folię leżała złota i wlać roztwór produktu tak, że zakrywa kamień i pozostawić biżuterię w ciągu 12 godzin. Pod wpływem reakcji chemicznej wszystkie zanieczyszczenia usuwa się w tym czasie.

Następnie opiszemy kilka sposobów, w którym można nauczyć się oczyścić złota w domu, jeśli masz wystarczająco dużo czasu. W długim okresie będzie to znacznie łatwiejsze i bardziej efektywne niż przy użyciu konwencjonalnych metod.

Mieszać pojemności 100 ml nadtlenku wodoru i 50 ml roztworu amoniaku. Biżuterię umieścić w pojemniku z roztworem, przykryć pojemnik z pokrywką i pozostawić produkt na noc. W godzinach porannych, opłukać pod bieżącą wodą dekoracji.

Innym sposobem: 50 ml wody rozpuszcza się dwa i pół łyżeczki soli, i otrzymany roztwór pozostawić produkt na 8 godzin. Następnie przemyć.

Nie zapominaj, że dbanie o produktach złota jest dość prosta. Gdy produkt jest słabe, najlepiej go oczyścić – umieścić je w pojemniku z detergentem lub amoniaku, a korzystnie wszystkie wlać gorącą wodą. Następnie spuścić wodę i wypłukać swój produkt.

Obecnie niektóre nowoczesne specjalistyczne publikacje literackie mają wiele tematów pomocy, która opisuje inne metody, które mogą pomóc Ci dowiedzieć się, jak do czyszczenia złota w domu.

Na przykład, dane książki znajdują się takie metody: polpaketa kwas cytrynowy rozpuszcza się w szklance ciepłej wody i zanurzone w tej roli swojej dekoracji. Po dwóch do czterech minut ozdoby mogą być usunięte i przemywa.

Również do czyszczenia złota biżuteria z kamieniami, można przygotować pastę do czyszczenia z równymi częściami Vaseline, wiórów mydło, proszek, kredy i wody. Dostępność wystarczających funduszy, aby przetworzyć biżuteria z kamienia, i wytrzeć z etanolem, a na końcu miękką ściereczką. Pamiętaj, że podczas czyszczenia biżuterii z kamieniami Zabrania się używać ostrych przedmiotów, takich jak wykałaczki lub pałeczki. Jest to najlepszy produkt z kamienia czyścić miękką szmatką flanelową.

Przy zakupie biżuterii, dowiedzieć się wcześniej o sposobie czyszczenia złota w domu. Delikatna pielęgnacja biżuterii przedłuży jego działanie przez wiele lat.