856 Shares 4567 views

Jak nauczyć dziecko na nocnik? Komorowski: rada dla młodych matek

Proces uczenia się dziecka zaczyna się od pierwszych dni życia dziecka. I to nie tylko z powodu różnych metod pedagogicznych, ale w większości zwykłego doświadczenia życiowego – wiedzy o świecie metodą prób i błędów. Oznacza to, że dziecko uczy się wszystkiego, co widzi wokół siebie. Jednak przychodzi czas, kiedy dziecko musi przyzwyczaić się do danej działalności, który odnosi się wyłącznie do niego. To właśnie na tym temacie i teraz chcę się zatrzymać. Jak nauczyć dziecko do garnka (Komorowski i jego technikę), co robić, ale na tym, co działa najlepiej zrezygnować, tak aby nie uszkodzić psychikę swoich okruchów – o tym dalej i zostaną omówione.

Gotowość dziecka do garnka

Podczas gdy dziecko jest jeszcze bardzo małe, bierze pulę jako zabawka. To tylko mebel do niego. Skąpe jeszcze nie wszyscy rozumieją jego znaczenia i konieczności. Więc nie karcić dziecko jeśli zaczyna grać z puli. Nawiasem mówiąc, to jest bardzo ważne, aby nie przegapić ten moment, ponieważ jest to doskonała okazja, aby zacząć uczyć swoje dziecko do tej nieznanej dotychczas wydawany na niego. Można próbować wylądować na jego zabawki, spróbuj usiąść dzieciaka. Ale jeśli spoczywa Pipsqueak i dużo płacze, gdy potrzeba czasu, aby wyjść z tego przedsięwzięcia. Najprawdopodobniej dziecko jest jeszcze po prostu nie jest gotowy.

Warto powiedzieć, że jeśli matki zaczynają sadzić ich dziecko na nocnik w wieku 8-9 miesięcy, a okruchy robi to, co jest konieczne, możemy mówić tylko o dobrze rozwiniętej odruchu. Dzieciak napisze do garnka zupełnie nieświadomie. Można to osiągnąć głównie poprzez szkolenia (częściej jeśli używasz karę). Kontrolowane oddawanie moczu w tak młodym wieku może być mowy. A wszystko dlatego, że układ nerwowy dziecka nadal nie całkiem gotowy jest do tego.

Konkretnie o liczbach

W wieku jednego garnka dla dziecka nie jest jeszcze świadomy przedmiotem WC. Jak wspomniano powyżej, jest on postrzegany przez dziecko, a raczej jak zabawka lub mebel. Przed pierwszym roku życia, okruchy mogą, oczywiście, z nim zapoznać, ale praktycznie nic na uderzenia i tylko wydłuża czas treningu. Świadomość, pojęcie, a co ważniejsze, pierwsze oznaki samokontroli dla dziecka przyjść około 18 miesiąca życia. Ktoś może się zdarzyć, że na kilka miesięcy przed, ale przede wszystkim – później. Należy rozumieć, że wszystkie numery są względne. I po prostu znać swoje okruszki wiedzieć, czy dziecko jest gotowe na nocnik sadzone na.

W dzień iw nocy sadzone

Analizując jak uczyć dziecko do garnka, Komorowski powiedział również, że należy wziąć pod uwagę porę dnia. Jeśli dziecko pół roku może zacząć kontrolować pragnienia swojego ciała w ciągu dnia, a następnie rzeczy noc-czasowe nie są tak proste. W nocy, dzieci mogą być nawet napisane do 4 lat. I nie ma nic złego. Po tym wszystkim, średni wiek kontroli nocnego u dzieci – około 3-3,5 lat. Rodzice o tym nie należy zapominać.

O gotowości wydajność dziecka

Często zdarza się, mamusie i tatusiowie zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko do puli w ciągu roku? Czy to możliwe, aby nauczyć takie okruchy umiejętności? Pediatrzy twierdzą, że istnieją pewne wskaźniki, które mówią, że dziecko jest gotowe do strącania:

 • Pot dla dziecka nie jest straszna, że nie boi się dzieckiem, a czasem nawet próbuje usiąść na własną rękę, nawet bez brania jej majtki.
 • Jedną z oznak gotowości dziecka – jego zdolności do chodzenia i siedzenia.
 • Kolejny wskaźnik – dziecko może powiedzieć rodzicom o swoich pragnień, potrzeb organizmu.
 • Skąpe zrozumieć, gdy dorośli zwracają się do niego z różnych wniosków.
 • Jednym ze znaków – dziecko rozumie rodziców zespołu.
 • Jeśli dziecko rozumie pochwałę i zachętę ze strony dorosłych, on również częściowo gotowe do Posadzone w puli.
 • Komorowski powiedział, że jeśli dziecko pokazuje swoje niezadowolenie z pełnej pieluszki lub mokre majtki, jest również gotowy do nauki.

Jeśli wszystkie te parametry, a przynajmniej większość z nich jest obecny, eksperci są przekonani, że możemy rozpocząć proces oswajania okruchy jego nocnik.

Czas, kiedy rozpocząć przyzwyczajanie nie jest konieczne

Zdarza się tak, że dziecko boi się pot, jest niewygodnie się na nim. Oznacza to, że jeszcze nie czas na pierwszy przyzwyczajają się do podlegających toalety. Jednak tutaj musimy ściśle odróżnić zachowań manipulacyjnych dziecka, a nawet strachu czy dyskomfortu. Inne wskaźniki, które pokazują, że z pierwszego sadzenia trzeba czekać:

 1. Podczas nerwowego dziecka napięcia lub choroby nie jest konieczne, aby rozpocząć proces habituacji.
 2. Czas na zmianę – nie najlepszy godzinnego szkolenia toaletowego. Jeśli rodzina rusza, to jest o czekając na uzupełnianie, i tak dalej. E., To jest tak stresujące dla tych okruchów. Badanie przeprowadzone w tym okresie i w ogóle będzie nieskuteczna.
 3. I ostatni punkt – brak powyższych umiejętności, które wskazują na gotowość do wytrącania dziecko na nocnik.

W sprawie wyboru puli

Gdzie należy rozpocząć proces oświaty? Oczywiście, z prawidłowym wyborem puli! Jak powinno być? Producenci oferują obecnie ogromny wybór. To może być muzyczny nocnik dla dzieci, w postaci koni i wozów, z oparciem i bez. Dr Komarovsky radzi wybierać najłatwiejsze. W tym przypadku nie będzie okruchy pulę jako zabawka. Muzyczny nocnik na wszystkich ryzyk rozwijać odruch aby oczyścić muzykę, jako wynik byłby duży problem. Zasady wyboru podmiotu toaletowego:

 1. Jak już wspomniano powyżej, pula powinna być najłatwiejsze. Jedyną rzeczą – można wybrać kolor, który jest najbardziej podobny do dziecka.
 2. Obecność pleców nie boli. Dziecko powinno być wygodne, aby usiąść na swoim „tronie”.
 3. Należy pamiętać, że okruchy nogi powinny być pod kątem prostym (lub kolana mogą być lekko podniesiony). Jest to bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie miękiszu zagrożenia sprawiają hemoroidy i pęknięcia odbytnicy, stale naciska nogi na membranie.
 4. Garnek musi być również stabilna. Dzieciak może obracać się, siedząc na nim, a jeśli spadnie kilka razy, to może i nie odmawiają jej podjęcia.

Etapy treningu toaletowego: zapoznawcze

Tak, jak uczyć dziecko na nocnik? Komarovsky radzi, aby nie spieszyć, ale proces uczenia jest podzielony na kilka etapów. Pierwszy z nich – znajomy. Tak, dobrze, jeśli kupisz pulę dla mama, aby przejść wraz z dzieckiem. Skąpe może wybrać to, co lubi. Wystarczy pamiętać, że nie należy wątpić w wyborze dziecko. Więc kupiłem pulę. Teraz należy umieścić w pokoju dziecka w widocznym miejscu. Musimy starać się wyjaśnić dziecku, co to jest i co jest przedmiotem. Najlepszy ze wszystkich ich historie z zdjęcia z książek, lub przykład sadzenie pot na ulubionej zabawki miękkie. Nie od razu spróbować umieścić tam dziecko. Pozwól mu przyzwyczaić się do nowego rezydenta jego pokoju.

Pierwszy sadzenia

Warto pamiętać, że jeśli dziecko nie siedzi na garnku, nie nalegać na ten temat. Wystarczy kilka dni zapomnieć o nauce i rozproszenia. I po pewnym czasie, aby spróbować ponownie. Tak więc pierwszy sadzenia powinny być wykonane w najbardziej wygodny dla godzin defekacji: po śnie lub po pół godziny po jedzeniu. W tym przypadku wynik będzie widoczny dla dziecka. I, oczywiście, nie należy zapominać, że okruchy powinna być chwalona po zakończeniu. Zachęcanie dzieci postrzegane bardzo pozytywnie.

Jeśli pierwsze kilka razy dziecko nie chce zdjąć majtki i usiąść na nocnik może być aż do tego popytu. Dobrze, jeśli dziecko jest najmniej będzie siedzieć na ten temat. Okres ten trwa zazwyczaj od jednego tygodnia do 10 dni.

świadoma turystyka

Zdajemy sobie sprawę dalej, jak uczyć dziecko do puli. Komorowski powiedział, że jeśli okruchy nie boi wnętrza i spokojnie do niego należy, to może być częściej sadzone. Co około 2-3 godzin. Często matki w tym okresie nazywa się „słowo popisit”. Oznacza to, że rodzice są po prostu próbuje złapać ten moment, kiedy dziecko może zdecydować się kał. To musi koniecznie towarzyszyć pytania dotyczące tego, czy dziecko chce pisać. Sformułować swoje potrzeby przydać do jego postaci okruchów. Ten etap trwa również przez około dziesięć dni.

Nie należy jednak całkowicie przywiązany do figur. Po tym wszystkim, wszystkie dzieci rozwijają się inaczej, każde dziecko wymaga pewnej ilości czasu na szkolenie. Ktoś cały proces szkolenia może trwać przez okres sześciu miesięcy, a ktoś – na sześć miesięcy.

O oswajania i szybko nauczyć

Niektórzy rodzice uważają, że szczerze uczyć okruchy do puli może być bardzo szybka. Zwłaszcza po przeczytaniu tych artykułów „nauczyć dziecko do puli w ciągu ostatnich 7 dni,” lub tym podobne. Aby to zrobić, oczywiście, możliwe. Jednak tylko zastraszenia jej dziecko. Tak, wielu rodziców pochwalić, że ich dzieci są już w roku z prośbą o puli. Jednak oni nigdy nie mają i nikt nie powie, co oni osiągnęli to cena. Jeśli bicie i skarcić dziecko po każdym oddaniu moczu w spodniach, zachować okruchy do puli przez pół godziny, aż wynik jest widoczny, w celu osiągnięcia szybkiego uczenia się, oczywiście, możliwe. Ale jest tak szydzić z jej dzieckiem, maglowania zdanie od najmłodszych lat? Jak więc – tylko rodzice decydują okruchy.

Jak nie zniechęcać chęć nocniczek

Istnieją trzy główne tabu, które należy zapamiętać wszystkich rodziców:

 1. Nie można domagać się i zachęcać dziecko, aby usiąść na nocnik, jeśli nie chce robić.
 2. Zabrania się trzymać dziecko na garnku siłą.
 3. Nie można winić okruchy bo peed w jego spodniach. Po pierwsze, kontrola ciała pragnie dziecko jest nadal bardzo trudne.

Jeżeli rodzice zrobili co najmniej jeden z powyższych błędów, ryzykują zniechęcać chęć lądowania dziecko na nocnik. Należy również pamiętać, że zachowanie tego dziecka może być zwykły protest przeciwko przemocy działań dorosłych. Dobro to nie będzie dokładny.

O pieluchach i pot

Ile to pula dla dzieci? Jego cena zależy od wielu czynników. Najtańszy z nich kosztuje około 100 $, a górna wartość graniczna nie jest uschestvuet. Ale kupując ten przedmiot toalety, to należy pamiętać, że nie należy nagle porzucić pieluch. Zwłaszcza, że za pediatrzy twierdzą, że ich sobie nie wpływa na proces treningu toaletowego. Po raz pierwszy będzie musiał Pieluchy dla nocnego i dziennego snu. Jest to również trudne do wykonania bez nich na spacer. Stopniowo jednak, nadal będą musiały zrezygnować z pieluch, ale nie tylko ze szkodą dla dziecka.

Jako mały O chcę powiedzieć, że tego, czy dziecko ma garnek z tyłu w postaci koni i muzyki, cały proces szkolenia zależy tylko od rodziców. Musimy pamiętać, że ważne jest, aby być cierpliwy i spokojny. Również muszą być zgodne w swoich decyzjach. Oznacza to, że decydując się uczyć swoje dziecko, trzeba to robić regularnie, a nie organizowanie się lub okruchy przerwa na dzień lub nawet tydzień. A co najważniejsze, cały proces u dziecka musi być połączona z dobrym nastroju. Tylko w tym przypadku, wynik nie potrwa długo, a proces uczenia się odbędzie bez płaczu dziecka.