810 Shares 4198 views

Grecja: opinie, Zabytki, zdjęcia. Opinie greckich wyspach

Grecja to niesamowity kraj. Recenzje turystów przybywających tu z całego świata, są niezmiennie entuzjastyczne. Oferujemy do zapoznania się z głównych atrakcji tego kraju. Jest ich wiele, a większość z nich związane są, oczywiście, historia tego niezwykłego państwa jako starożytnej Grecji. Opinie pozwoliły nam na podkreślenie atrakcji, które są najbardziej interesujące dzisiaj.


Wakacje w Grecji w lecie: pogoda

Pogoda – jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy planowaniu podróży. W Grecji, ogrzać cały rok. Miłośnicy plażowania od maja do października, czekając na licznych ośrodków Grecji. Opinie o reszcie tylko pozytywne tutaj. Przez cały ten czas warunki pogodowe pozwala korzystać z kąpieli w morzu.

W ogóle, klimat tego kraju jest bardzo przyjemny przez cały rok, ale latem może być zbyt gorąca. Bardzo atrakcyjne na wakacje w Grecji jest w czerwcu. Opinii potwierdzają, że w tym czasie jest ciepło (średnia temperatura wynosi 30 ° C, woda – 23 ° C). Najgorętszy okres rozpoczyna się w lipcu i trwa do połowy sierpnia. Nie każdy może jak Grecji w lipcu. Opinie są jednak inaczej: ktoś nie koliduje z upału. Należy jednak zauważyć, że temperatura powietrza wynosi średnio 35 ° C w tym czasie. Ale tak samo jak woda ogrzewa się do 26 ° C! Te same warunki temperaturowe jest Grecja w sierpniu.

Opinie turystów, którzy widzieli na własne oczy unikatowych zabytków architektonicznych w kraju, zawsze entuzjastycznie. To nie wpływa nawet upałów, w rzeczywistości je podziwiać, można zapomnieć o wszystkim. Przedstawiając swoją uwagę starożytnych greckich zabytków, które z pewnością zachwyci.

Akropol w Atenach

Jej Akropol był w każdej polityce, ale w skali od jednego z nich nie przekracza Ateny. Stolica Grecji jest nie do pomyślenia bez niego. On jest słusznie uważany za oznakę Aten, a także prawdziwą mekką dla turystów tutaj z całego świata turystów.

Początkowo Imperial Palace był położony na wzgórzu Akropolu. BC 7 wieku. e. To fundamenty pierwszej świątyni – Partenonu. Główną ozdobą Został on wykonany ze złota i kości słoniowej posąg Ateny, który został zabrany do Konstantynopola w 5 wieku pne. e., gdzie został spalony w pożarze.

Erehteynon nie mniej imponująca. Tutaj trzymano The Olive Branch. W świątyni, oprócz tego, że jest rzeźba kariatydy – sześć piękności, zastępując kolumny świątyni, a także wiele fryzy i mozaiki, zakonserwowane w niektórych miejscach.

Świątynia bogini Nike i wyróżnia się spośród reszty. Bardzo blisko znajduje się Teatr Dionizosa, który wystawił komedię i dramat Eurypidesa, Ajschylosa, Sofoklesa i Arystofanesa.

Teatr Dionizosa

Po raz pierwszy tragedii Eurypidesa, Ajschylosa, Sofoklesa, Arystofanesa i komedii Menander zostały pokazane było na scenie tego teatru. Jest wolnym powietrzu i jest najstarszą w świecie teatru, zbudowany w 5 wieku pne. e.

Początkowo był drewniany. Organizuje różne uroczystości. Były występy dwa razy w roku – w czasie wielkiego i Lesser Dionizego. Podczas Wielkiego były również konkursy teatralne. Dramaturg konkurowały 3, z których każdy zestaw 3 1 satyric tragedii i dramatu. konkurowały również autorzy komedii. Didascalia specjalne inskrypcje zapisywania wyników.

Dopiero w roku 330 pne. e. etap i wiersze teatru zaczęła się w kamień. Składał się on w czasie serii 67. Są one zarówno mieści się do 17 tysięcy osób, co stanowi połowę Aten. Do podstawy Akropolu wysokimi kamiennej ławce. Dziś szczątki ostatnich rzędach są nadal widoczne.

Teatr został odbudowany jako Rzymian, którzy używali go do gladiator i cyrkowych występów. Tylko wtedy nie było zamknięcie 1. serii wysokiej obręczy.

Akropol w Lindos

Nie tylko Akropol w Atenach słynie Grecji. Opinie turystów odwiedzających ten kraj, sugerują Acropolis Lindos jest również bardzo atrakcyjny i ciekawy. Lindos – miasto, którego historia sięga 3000 roku. Oprócz akropolu, tutaj znajdują się ruiny wczesnochrześcijańskiego kościoła, a także mury zamku rycerskim. Najlepiej przyjść tu rano lub późnym popołudniem, zabierając ze sobą zapas wody. Faktem jest, że z silnym słońcu trudno jest ukryć się w tym starożytnym mieście.

Aby zobaczyć wszystkie zabytki, należy przejść przez bramę do góry Lindos miasta. Droga jest dość długa, jednak można pokonać na osiołku. Prowadzące do drogi akropolu jest bardzo piękny. Po drodze vstrchayutsya kamienne fontanny i białe domy i tawern, gdzie można skosztować dań kuchni greckiej.

Akropol w Atenach jest drugim co do wielkości. Wiadomym jest, że nie są jeszcze ruiny zbudowany w 2 wieku pne. e. starożytnej świątyni i Pifeysky stadion i amfiteatr oratorium. Ruiny są rozproszone po całym wzgórzu Monte Smith.

Turyści jak Akropol. Są fotografowane z wielką przyjemnością na schodach amfiteatru w starożytnym oratoryjnych stoisk i stadionu.

Olimp

Dziś wielu ludzi, którzy chcą wspiąć się jeden ze szczytów Olimpu. Istnieje tylko 4: Scola (2912 m), 2918 (m Mytikas) Stephanie (2905 m) i Skala (2866 m). Nawiasem mówiąc, Stephanie szczyt jest również nazywany tron Zeusa. Wydaje się, że był tu kiedyś, że Bóg dał swój urząd.

Na wszystkich tras olimpijskich są wskaźnikami, tak, że kierunek nie może się nie udać. Niekoniecznie w tym samym czasie, aby wspiąć się na piechotę, jak Olympus jest otoczony serpentynach autostrady. Można również korzystać z windy.

twierdza Rhodes

Wiele arcydzieł architektury starożytnego może zaoferować swoim gościom Grecji. Recenzje – Historia buffy – są szczególnie entuzjastycznie. Wiele z nich podziwiać Pałac Wielkiego Mistrza Zakonu Rycerzy Rodos. Został on zbudowany w średniowieczu w celu ochrony kapitału wyspy, miasto Rodos, z najeźdźcami. 4 km od jego całkowitej długości, jest najdłuższy zamek w Europie. Kto chce być w centralnej części miasta, turyści muszą przejść przez 11 bram. Średniowieczni rycerze zbudowali fortecę na miejscu starożytnego akropolu. Twierdza była nie do zdobycia – kule armatnie nie biorą, tylko lewy wybojów. Na trawnikach, nawiasem mówiąc, można jeszcze znaleźć wielkie jądro. Zadziwiające, z wyjątkiem twierdzy i Pałac Wielkiego Mistrza. Ten stary dom jest ozdobiony ciekawym mozaikowej podłodze, a na promenadzie oglądając ściany.

Świątynia Zeusa Olimpijskiego

Budowę tej świątyni, najbardziej imponujących budynków w starożytnym świecie, rozpoczęła się z inicjatywy Pisistratus, Ateny gubernatora, na długo przed naszą erą. Plany tego władcy były ambitne: budowa musiała przyćmić wszystkie cuda świata, który istniał w tym czasie, w tym słynnej świątyni Artemidy. Sen Pisistratus, w ogóle, jest ona wykonywana, ale dopiero po jego śmierci.

Cesarz Hadrian zakończeniu projektu. Ancient Agora w Atenach w dłoniach ma nie jedno arcydzieło architektury. Jednak czasy były bezlitosne. Tylko istniały 3 wieku świątynia Zeusa (i został zbudowany przez 6 stuleci). Ten majstersztyk architektoniczny został zniszczony przez trzęsienie ziemi.

Dzisiaj tylko ruiny zachowały się od razu wielkiej świątyni. Ale oni są bardzo imponujące. Rogu pokoju, który składał się z 14 kolumn, jest wyraźnie widoczne. W niewielkiej odległości od hotelu stoi inną kolumnę, a ostatni, 16 th, zalana. Świątynia Zeusa pierwotnie składał się z ponad stu kolumn korynckich 17-metrowych, które zostały umieszczone na obwodzie budynku w kilku rzędach. Szerokość i długość pokoju wynosił odpowiednio 40 i 96 m.

Niewiele wiadomo o wewnętrznej dekoracji świątyni. Uważa się, że ogromny posąg Zeusa zajęte prawie całą powierzchnię hali. Został on wykonany z kości słoniowej i złota. Niedaleko świątyni jest łuk Hadriana, który jest bramą do nowych dzielnic miasta.

Pałac w Knossos

Ciekawy do odwiedzenia nie tylko kontynent, ale wyspa i Grecji. Opinie turystów odwiedzających wyspę Kretę, pozwala nam przypisać je do jednego z najbardziej atrakcyjnych. Jednym z najbardziej imponujących zabytków architektury Krety jest pałac w Knossos. broszury turystyczne, pamiątki i pocztówki wyspy zdobią jego wizerunek.

Istnieją dwa okresy istnienia tego pałacu. Pierwszy – 2000-1700 lat pne. e. Nazwał okres rannedvortsovym. To właśnie w tym czasie został wzniesiony, a później, w 1700 pne. e., trzęsienie ziemi zniszczyły pałac. Na miejscu ruin później minojskiej zbudowano nowy, i to jest to arcydzieło architektury okresu pozdnedvortsovogo można podziwiać dzisiaj. Minojskiej cywilizacji na jej wysokość (1700/50 gg. BC. E.) osiągnięty w dziedzinie architektury, inżynierii, technologii i niezwykłą umiejętność malowania. Pałac w Knossos jest jednoznacznych dowodów.

Jest to największa ze wszystkich minojskiej zbudowano pałace. Jego powierzchnia -. 130h180 m Pałac zawiera 1000 i sale do różnych celów. To było w istocie, nie tylko rezydencją wysokich dygnitarzy i króla, a centrum gospodarczego i administracyjnego, który znajduje się w okolicach miasta Knossos.

Pałac w Knossos – labirynt Minotaura?

Jest często uważane pałacu w Knossos labirynt Minotaura, w którym żył straszny potwór z głową byka i ludzkim ciałem, pożerający ludzi i strajki strach w miejscowej ludności. W rzeczywistości, pałac jest ogromny, a jego układ jest bardzo mylące. Na ścianach występuje Labros – znak labiryntu. To pewnie dlatego nie było to hipoteza.

Jezioro Jezioro Voulismeni

Jednak Knossos Palace nie kończy się na Krecie (Grecja) zabytków. Opinie turystów odwiedzających go można wyróżnić szereg innych ciekawych miejsc. Na przykład, znajduje się w centrum Agios Nikolaos jezioro Voulismen. Najbardziej rozpoznawalne widoki miasta jest mała wąska cieśnina łącząca Jezioro Voulismeni Bay Lake. Wiersze na brzegach jej wyrównanych łodzie, tworząc malownicze tło dla licznych kawiarni położonych w pobliżu mostu.

Piękna legenda związana z tym jeziorze. Jest to, według niej, nie ma dna. Oczywiście, ma jezioro, po prostu bardzo trudno: jest na ich mały rozmiar jest bardzo głęboka, a dno jest gruba warstwa mułu. jeziora głębokości, o średnicy 135 m, wynosi około 65 m.

Dla innego, bardziej piękne legendy, że kąpała się bogini Ateny. Niestety, nikt dzisiaj radzą, aby kąpać się w tym jeziorze: jest bardzo zaśmiecone. Jednakże, istnieje od czasów starożytnych do wieży do nurkowania, a czasami są chętni, aby ją wypróbować. Jednak woda jest nadal bardzo błotnista.

wąwóz Samaria

To miejsce jest słusznie dumny z Grecji. Opinie, zdjęcia Wąwóz Samaria przyciągają coraz więcej turystów, przyczyniając się do rozkwitu branży turystycznej gospodarki tego kraju. I nic dziwnego – ten wąwóz jest największym w Europie. Rozciąga się na 18 km. Ten wąwóz znajduje się w prefekturze Chania, w południowo-zachodniej części Krety. Jej nazwa pochodzi od miejscowości Samarii. Jednocześnie wąwóz jest także park narodowy z bogatej flory i fauny. Rośnie do 450 gatunków roślin. Wieś Samarii jest klasyczną architekturę Krety. Tutaj dobrze zachowanych starych domów, w których mieszkają strażnicy Park. Ale mieszkańcy miejsc w lewo w latach 60-tych ubiegłego wieku.

Wyjątkowa okazja, by dotknąć historii zapewnić wycieczki do Grecji. Opinie turystów odwiedzających ten kraj, pozwalają nam polecić go jako doskonałe miejsce do wypoczynku.