326 Shares 4627 views

Dlaczego Japończycy wierzą, że karp – ryby, protoplasta wszystkich ryb?

Japoński folklor mówi, że karp – ryby posiadające szczególną wiedzę, więc ona i cześć Ojca wszystkich tu obecnych w sferze wody dużych i małych ryb.

Jednym z powodów, które zostały utworzone tę opinię, jest szerokość jego naturalnego rozkładu. Tradycyjnie dzieli się na dwa obszary, które obejmuje dalekim wschodzie rzeki, południowo-wschodniej rzek Azji, w tym Amur – na północy i Yunnan – w południowych Chinach, a także wszystkich zasobów wodnych dorzecza Ponto-Kaspijskiego, Morza Aralskiego. Chociaż ludzie przesiedleni ryba ta jest o wiele szerszy. Więc dzisiaj Europejski Karp – ryba, która zamieszkuje w obfitości nie tylko świeże, ale również brackish baseny wodne niemal wszystkich mórz, od Morza Północnego i Morza Kaspijskiego do Morza Śródziemnego i Czarnego. Jej los w jeziorze Issyk-Kul. Jezioro Bajkał, Kamczatka, Sachalin, Ałtaj karp stał się bogaty dzięki ich osiedleniu się w tych regionach, w połowie XIX wieku. Karp to komercyjne gatunki ryb w Aral i Bajkał basenu.

Innym powodem, być może, jest fakt, że zdecydowana rodziny karpi, które zamieszkują niemal wszystkich jeziorach i zbiornikach Ziemi, hodowane hodowców, i służył jako podstawa dla ryb karpiowatych. Fotografia to takie bolshelobogo, z dwiema parami anten ułożone w kącikach ust, oczu i małych grzbietowej długo demonstruje swoje wielkie podobieństwo.

karp ciało jest pokryte gęstymi złotych łusek. Każdy z nich jest jak malowany. Jest graniczące z krawędzią tochechek zamienia się czarne paski i jeden duży ciemnym miejscu w środku. Karp – ryba-przeżył. jego wzrost trwa siedem do ośmiu lat, a średnia długość życia wynosi dwadzieścia lat. zatem długość ciała może przekraczać więcej niż jeden metr. Tak często jest jakiś haczyk, gdy osiąga się dużą wagę ryb w wieku szesnastu lat, a nawet trzydzieści pięć kg.

Japońskie mędrcy mówią o niektórych ludzi, że są one „przebiegły jak karp”, ponieważ zwyczaje tej ryby jest naprawdę niesamowite. Jest to – dobrze rozwinięte zmysły węchu i dotyku, ciał , które są nie tylko wąsy na ustach, ale także na brzuchu, na płetwy odbytu i skrzela. Posiada możliwość wyłączenia usta w karpia rury. Ryby w tym przypadku może wiązać się larwy i robaki w zaglublonnyh ylo pół metra. są korpusów na boku jego korpusu, co pozwala na rozróżnienie w odległości ponad dziesięciu metrów najmniejsze wahania w wodzie, wynikającą z przemieszczania się ćmy, flądra w błocie na głębokości czterdziestu centymetrów. Bardzo ostry wzrok jest karp. W świeżej czystej wody z dowolnego elementu w promieniu dziesięciu metrów pod jego kontrolą.

Jako cennych gatunków handlowych, karp dziś – ryby, które przepisy są setki. Z niego wytwarza się gotowanie, sterylizacja, wędzone, solone i marynowane żywności. Powodem tego – bardzo smaczne mięso tej ryby. Tradycyjnie, to jest smażone, gotowane zupy, galaretki, wędzony metodą gorącego lub zimnego, marynowane cebuli i octu. Fabryk konserw produkować dwa rodzaje produktów: Mięso karpia w sosie pomidorowym lub oleju. Ostatnio nie zostały blanszowane konserwy rybne olejem.