665 Shares 3856 views

Brak apetytu: co robić? pomocnych wskazówek

Wielu ludzi dzisiaj zawiadomienie, że nie mają apetytu. Co robić w takiej sytuacji? Przed podjęciem jakichkolwiek działań, konieczne jest, aby dowiedzieć się o przyczynę bezwzględnej otstutstviya głodu.


Dlaczego apetyt zniknął?

Nie zawsze utrata apetytu związanego z niektórych poważnych chorób. Te dni, lekarze zidentyfikowali kilka najczęstszych przyczyn tego stanu:

1. przejadania się. Bez względu na to, jak wiele już napisano i powiedziano o zaletach zdrowej diety, z ilością kalorii następnej jednostki. Ponadto, wielu ludzi są przyzwyczajeni, aby jeść wszystko, co jest na talerzu, nawet jeśli ktoś nie chce. Inne są przyzwyczajeni do ciągłego podjadania „między czasie”. Wszystko to prowadzi do tego, że gdy czas następnego posiłku, organizm po prostu nie potrzebuje dodatkowych kalorii, a głód nie obudzić.

2. Niska jakość żywności. Jest to kolejny powód, dla którego nie ma apetytu. Co zrobić w tym przypadku? Po pierwsze – zrezygnować z fast food, kanapki, chipsy i inne niezdrowe „bajerów”. Nadużywanie słodkie, tłustych, suchych żywnościowych prowadzi do tego, że wydzielanie gruczołów trawiennych przerw, nie jest to zjawisko wrzenia (żywność jest wyrzucane w przewodzie żołądkowo-jelitowym umieszczony powyżej) oraz w jelicie rozpoczyna się proces fermentacji i gnicie. W rezultacie, istnieje stały dyskomfort tło, z powodu których ludzie nie mogą fizycznie doświadczyć uczucia głodu.

3. Zmęczenie i stres. Fizyczne i emocjonalne wyczerpanie, uczucia, Wykrywa depresję – wszystkie te rytmy zachcianki wcale. Więc należy zwrócić uwagę, aby załadować do swojej codziennej rutyny mądrze przemian z resztą, aktywne i pasywne.

4. choroby układu pokarmowego. Choroba wrzodowa, zapalenie żołądka, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie jelita i inne choroby przewodu pokarmowego prowadzi do zaburzenia trawienia, co również może prowadzić do utraty apetytu.

5. Ciąża. W pierwszym trymestrze, kobiety często nie odczuwają głodu z powodu toksyczności. Bardzo częstą sytuacją jest, gdy macica ściska żołądek, zmniejszając swoją objętość w ciągu ostatnich miesięcy. W rezultacie, nawet po spożyciu małych ilości pokarmu nie jest uczucie pełności, który tworzy iluzję braku apetytu.

W odniesieniu do poważnych chorób, a potem, oczywiście, brak głodu może być objawem jednej z nich. Jednak, co do zasady, ciężkie choroby przynieść ze sobą „kilka” nieprzyjemnych objawów (ogólne osłabienie, szybka utrata masy ciała i nieuzasadnione innych). Więc nie martw się zawczasu, to lepiej, aby ponownie przeanalizować wszystkie inne przyczyny i zastanowić się nad powodem twojej obojętny stosunek do jedzenia.

Kilka porad dla tych, którzy chcą poprawić apetyt

Więc rozumiem, że ostatnio nie mam apetytu. Co robić? Dziennik i tradycyjna medycyna oferuje kilka wskazówek dla tych, którzy chcą odzyskać normalny apetyt.

Po pierwsze, sprawdź swoją dietę. Twoja dieta powinna być wysokiej jakości, dzięki czemu organizm otrzymuje wszystko, co potrzebne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Najlepiej jest jeść domowe jedzenie, naczynia, gotowane na parze lub gotowane. Musisz być obecny owoce, warzywa, soki i przetwory mleczne w menu. Ważne jest, aby zrezygnować z podjadania i przejadania się. Nic dziwnego, że lekarze tak zaleca się jeść małe posiłki, ale często (5-6 razy dziennie).

Jest jeszcze jeden trik, który pomoże Ci przezwyciężyć brak apetytu. „Co?” – pytasz? Wszystko jest bardzo proste. W kuchni nie ma nawet specjalny termin – „aperitif”. Mówiąc najprościej, jest to przystawka, która jeść przed głównym daniem w celu poprawy apetytu. Idealny jako aperitif odpowiednim sałatką ze świeżych warzyw, kilka łyżek pikantnych przekąsek lub cytryną.

Nie lekceważ roli asystentów przypraw. Oni nie tylko poprawić aromat i smak potraw, ale również bardzo przydatny. Wiele z nich pomaga układu pokarmowego do trawienia pokarmu, oczyszczają naczynia krwionośne i krew jest trawiona zły cholesterol i nasycić organizmowi witamin. Na przykład, chrzan poprawia przewodu pokarmowego, i pomaga w leczeniu chorób nerek i wątroby, liść laurowy i wzmacnia układ odpornościowy. Dosłownie każda przyprawa znana nas ma swoje korzystne właściwości, które można wykorzystać dla siebie.

Nie jest konieczne do paniki, jeśli masz apetytu. Co robić w takich sytuacjach, wiesz już częściowo. Ale oprócz wszystkich wyżej, problem może leżeć w nieprawidłowych poziomów cukru we krwi i braku pewnych witaminy (zwłaszcza witamina C). Byłoby zatem przydatne do rozpoczęcia picia kwas askorbinowy. Tabletka to oznacza, że należy wziąć 30-40 minut. przed posiłkiem.

Niektórzy ludzie starają się zwiększyć głodu, zwracają się do apteki goryczy. Są one sprzedawane bez recepty i deytvuyut jako drażniące dla receptorów żołądka, zwiększając apetyt.

Istnieją tradycyjne receptury, które pomogą Ci, jeśli nie ma apetytu. Co zrobić i jak je wziąć? Oto podstawowe narzędzia, które pomogą uporać się z problemem w większości przypadków:

  • Łyżeczkę rozdrobnionego piołunu wlać do szklanki wrzącej wody. Napar powinien być na pół godziny przed użyciem, a następnie wypić łyżkę narkotyków przed posiłkiem (3p. / Dzień).

  • Kup posiekane korzenie mniszka lekarskiego. Dwie łyżeczki surowego wlać kubek zimnej wody, przez 8 godzin, nalegają. Oznacza wziąć cztery razy dziennie, jedną czwartą szklanki.

  • Jest to konieczne, aby wycisnąć sok z marchwi i cztery belki rzeżucha, otrzymany płynny rozcieńcza się czystą wodą w stosunku 1: 1. Podjęte przed posiłkami.

  • To działa dobrze, a sok z krwawnika. Należy rozcieńczyć z miodem i brane trzy razy dziennie przez 1 łyżeczka. łyżka.

Kiedy należy udać się do lekarza?

Jeśli oprócz braku naturalnych uczucia głodu widać inne objawy alarmujące (ból, osłabienie, nudności, utrata masy ciała), nie należy tracić czasu, próbując poradzić sobie z tym problemem w domu. Lepiej jak badania mogą jechać szybciej i dowiedzieć się, dlaczego organizm nie powiodło się, a następnie przekazać odpowiednią kurację.