396 Shares 9795 views

Jakie są czakry człowieka?

Sanskryckie Słowo „czakra” to krąg, koło energia. W hinduskich metafizyki, jest niewidoczny Energy Center. Czakry osoba – unikalny lejek obracanie, co najmniej, więc są one opisane psychika i ludzie, którzy praktykują jogę, czyli tych, którzy mają możliwość je zobaczyć. System Chakra obejmuje siedem takie ośrodki znajdują się nie w ciele fizycznym – w smukłym, w naszym eterycznym podwójne, a rozłożone wzdłuż kręgosłupa od dołu do góry.


Każdy wiry energetyczne związane z niektórych narządów i gruczołów dokrewnych, z aspektami naszej duszy i życia, każdy z nich ma swój własny kolor. Co oni są? To dzięki ludzkich przepływów czakry i rozproszonej energii kosmosu, od góry do dołu, a energia Ziemi, rośnie od dołu. Ośrodki te pochłaniają rozprowadza ale również emitować.

ludzkich czakr, ich praca jest bezpośrednio związana z jego zdrowie fizyczne, charakter i zwyczaje, wydarzenia życiowe. Tak więc, jeśli centra są otwarte, obracają się one w pożądanym tempie, mieć czysty jasny kolor, przekazać wystarczającą ilość energii, osoba, co do zasady, zdrowy, jego pragnienie jest łatwo spełnione, a to przyciąga w swoim życiu pozytywnych zmian. I odwrotnie, jeśli nie jest to wada tych ośrodków, obracają się powoli lub częściowego zamknięcia, chorujemy, mamy przyciągać problemy i kłopoty.

Co decyduje o ich stan? Ludzki czakra może być zablokowana z powodu swoich negatywnych emocji – irytacji, gniewu, strachu, złości, i tak dalej, ze względu na negatywne myśli i, co najważniejsze, działań. Czasami jest celowe ich zamykania, to jest zwykle związane z wpływem osób trzecich – złego oka, uszkodzenie, zazdrości, przekleństw.

Teraz staje się jasne, dlaczego należy dbać o stan czakr, ich pracy, który wymaga ujawnienia. Aby zrozumieć, dlaczego nasza energia może być osłabiona, gdzie doszło do awarii, trzeba rozważyć wszystkie czakry człowieka. W szczególności warto wiedzieć, co w centrum jest odpowiedzialny za danego narządu lub aspektu naszego życia.

Chakra osoba. opis

Pierwsza czakra – korzeń (Muladhara) znajduje się w obszarze krokowym. Jest to związane z energią kundalini i pracę gruczołów nadnerczy, kolor – czerwony. Wsparcie to jest nasze życie, jest odpowiedzialny za zdrowie, zdolności fizyczne, wyraz miłości matczynej. Ale także ze strachu przed śmiercią, i ogólnie, wszystkie nieznane, które mogą przeważać w centrum wady.

Drugie Chakra – krzyżowy (SWADHISTAN). Jest on odpowiedzialny za funkcję narządów płciowych, układu odpornościowego i naszej witalności. Kolor – pomarańczowy. Tu koncentruje się wola, pasja, miłość i miłość, hedonizm, zaangażowanie. Kiedy naruszenia w swojej pracy może objawiać grubiaństwo, nieostrożność, zazdrość i zawiść, dokuczanie i żebractwa.

Czakra splotu słonecznego (Manipura) stanowi energię do układu trawiennego i nerek, trzustki wiąże się z: kolor – żółty. Odpowiedzialny moralności, staranność, rzetelność i dokładność, a jego funkcją jest związana cechy, takie jak skuteczność, praktyczność starannością, zdolność do uogólnienia i ołowiu. Ale szacunek dla siebie i egocentryzm i hipokryzja.

Serce Chakra (Anahata) znajduje się w środku klatki piersiowej. Związane z układem krążenia i samego serca i grasicy, kolor – zielony. Jest to związane z pojęciami takimi jak czystość, szczęścia, szczęścia, miłości w najwyższym sensie percepcji muzyki i urody, stabilności. Ale również inercji, konserwatyzm.

Centrum gardła (Vishuddha) jest na poziomie 7 kręgu szyjnego. Zapewnia równowagę układu oddechowego, jest odpowiedzialny za stan skóry. Piąta czakra jest związana z tarczycą i przytarczyc, ma kolor niebieski. Fakt, wizja, dążenie do doskonałości, inspiracji i wglądu – tych aspektów, dla których jest odpowiedzialny. W przypadku niedostatecznej funkcji może objawiać pośpiech, śledziona, małego zaniedbania, melancholii.

Trzeci Chakra oczu (Ajna) jest odpowiedzialny za aktywność mózgu jest związana z przysadki mózgowej, odgrywa kluczową rolę w przekazywaniu energii z daleka. Jego strefa wpływów – intelekt, intuicja, mądrość, siłę, ale troski o wewnętrznym świecie.

Siódmy środkowy (Sahasrara) – czakra korony, znajduje się na górze. To rozprowadza energię życiową w obrębie głowy i mózgu, reguluje przepływ limfy, jest odpowiedzialny za system mięśniowo-szkieletowego, ma fioletowy kolor. Uczestniczy w pracach wszystkich czakr i wszystkich procesów zarówno cienkie i gęste ciała. Jest to centrum długowieczności. Działa aspekty, takie jak zaufanie, siła, kreatywność.

Czakry osoba: ujawnianie informacji

Pojęcie takie jak ujawnieniu centrów energetycznych, nie pociąga za sobą tylko rozwiązywać ich strukturę lub funkcję. Najważniejszy aspekt – jest ujednolicenie całego systemu, zrównoważona ośrodków pracy. I po prostu niezbędne, aby stworzyć przepływ energii pomiędzy poszczególnych czakry i dół od tej jakości pracy ośrodka zależy od wielu rzeczy. Co daje? To sprawia, że osoby bardziej opłacalne wzmacnia zarówno moralnie i fizycznie, pomaga odsłonić zdolność do znacznego zwiększenia jakości życia.

Z reguły człowiek, energia jest zrównoważona, szczęście. Co trzeba zrobić? Przede wszystkim, aby kontrolować myśli i działania. Istnieje wiele technik do otwierania i równoważenie czakr, praktyków jogi lub, na przykład, wykonać stelaż do tego celu ćwiczeń i medytacji. Ale takie praktyki są dostępne, a przeciętny człowiek. Najprostszym sposobem – jest to specjalne mantry czytania. Ponadto, teraz można kupić płyty z muzyką medytacyjną do czakr i regularnie słuchać. Ale zmiana nie trwa długo czekać.