103 Shares 9690 views

Francuski ciężarówka Renault Mascott ( "Renault Mascot"): Dane, opakowania, opinie

Kupując małe samochody dostawcze są często pojawia się pytanie o wybór marki – krajowy lub „ino”? Wielu przybywa do wyboru krajowej „Gazela”. Są one bardziej przystępne i tańsze niż niemieckie „sprinterów”. Jednak na komercyjnym rynku transportowego, istnieje wiele innych ciekawych ofert. Tak, spotkać – Ciężarówka Renault „maskotkę”. zdjęcia samochodu recenzje i specyfikacje – w dalszej części artykułu.


ogólna znajomość

Po raz pierwszy w tym ciężarówka pojawiła się w maju 1999 roku. W momencie, francuski producent wydała tylko kilka pojazdów użytkowych. Ten "Renault Master" i "Messenger". Renault Mascott udało "Messenger". Jednocześnie maszyna miała podobny wygląd z „Master”.

Mimo, że samochód zdobył dużą popularność nie tylko na rynku krajowym, we Francji, ale również daleko poza nią. Seryjna produkcja Renault Mascott przestała w 2010 roku. Ale maszyna jest nadal aktywnie wykorzystywane przez rosyjskich przewoźników.

projekt

Maszyna posiada układ polukapotnuyu gdzie silnik jest trochę „utonął” w salonie. Renault Mascott nie różniły wyrafinowane formy projektowe.

Mimo to, jest to samochód pracuje, i powinien mieć korzyści zupełnie inna. Należy zauważyć, że samochód francuski został wyprodukowany w dwóch pokoleń. Pierwszy produkowany masowo – od 1999 do 2004 roku. Maszyna miała konstrukcję, jak na zdjęciu powyżej. Big niepomalowane zderzak, dwuczęściowe optyka i ogromna powierzchnia szkła – wszystkie cechy samochodu dostawczego Renault Mascott. Opinie właścicieli powiedzieć, że samochód ma wygodne dopasowanie, który jest zapewniany przez podnóżki. sterowniki chwalił także „maskotkę” dla wielkiego i informacyjny lustrze.

Mascott-2

W 2004 roku samochód przeszedł restyling. Spójrz, wygląda na to drugiej generacji Renault Mascott.
Konstrukcja samochodu mocno przypominał „Renault Master” 2-series. W przeciwieństwie do pierwszej generacji, nowy „maskotka” got bardziej zaokrąglony optyka, inny grill i zderzak. To nie jest jeszcze malowane w kolorze nadwozia (choć, jak lustra, które nie uległy zmianie w formie). Różnice boczne z pierwszego i drugiego pokolenia praktycznie nie ma – nawet repeatery kierunkowskazy umieszczone są na tym samym poziomie. Jako taki, ciężarówka „Renault Mascot” był produkowany do 2010 roku. W tym czasie producent nie dokonywać zmian w konstrukcji maszyny.

Recenzje zauważyć dobrą odporność na korozję metali. Nawet po operacji zimowego ciało pozostaje nienaruszona. Dotyczy to jednak tylko do pojazdów użytkowych. Dla minibusów obszary problemowe są parapety i dolnej części tylnych drzwi. Jeśli metal jest uszkodzony, należy natychmiast zastosować ogniska korozji. Natywna malować również samochód nie rdzewieje przez długi czas.

salon

Kabina ciężarówki jednocześnie skromny i ergonomicznym. Charakterystyczną cechą „Renault Mascot” – specjalny układ kulisami PPC. Jest na poziomie centrali, a nie na podłodze. Oszczędza to przestrzeń kabiny. Konsola środkowa jest tachograf (ze względu na zwiększone pojemność jest mała ciężarówka tonaż) piec kaseta jednostka sterująca i parę przegród, pudła. Poniżej dostępny jest przycisk alarmowy i niewielka nisza dla dokumentów. Koło – trzy-ramienna, bez dodatkowych przycisków zdalnego sterowania. Deska rozdzielcza zawiera wszystkie niezbędne skalę, jak również komputer pokładowy, który pokazuje zużycie paliwa, błędy i inne przydatne informacje.

Po lewej stronie kierowcy jest jednostka sterująca okno. Po stronie pasażera, można zobaczyć schowek przestronne. Na nim nie ma innej niszy. Siedzenia na „Renault Mascot” jest dość wygodne – Opinie note. Wyposażone Wieszak skręcanie i mają oddzielny regulator usztywniającą ze skalą wagi. Istnieje również podłokietnik. Na dłuższą metę z powrotem było zdrętwiałe, co jest bardzo ważne dla kierowcy takiego pojazdu. Niezależnie od tego, który miał konfigurację Renault Mascott, samochód z fabryki wyposażony w hydrauliczny układ wspomagania kierownicy.

Bardzo zadowolony z właścicielami obecności licznych kieszeni i nisz w kabinie. Wszakże w pojazdach użytkowych powinien mieć dużo dokumentacji. W tym „maskotki” francuskiego planu wnętrza samochodu bardzo dobrze przemyślane – uwaga opinii. Jedyną wadą w kabinie – to zbyt twardy plastik. Ale nawet z nimi poziom izolacji akustycznej na wierzchu.

parametry techniczne

obsadzone samochodów różne jednostki napędowe. Jr. składzie jest silnikiem diesla 4-cylindrowy 86 KM. Taki silnik zamontowany na mikroavtobusy- „Korotyshev”. Następny w kolejce – także turbodoładowany silnik wysokoprężny z SOFIM (te ustawione na „Iveco Daily” i „Fiat Ducato”). Gdy wartość wynosi 2,8 litra (tak jak w poprzednim przykładzie wykonania), wyprodukowany 125 KM. Co ciekawe, wszystkie jednostki napędowe w trakcie produkcji jest stale dostrojone. Tak więc, pod koniec produkcji „Renault Mascot” został wyposażony w silnik 2.8-litra ma 146 koni mechanicznych.

"Renault" i "Nissan"

Również obecny w linii napędowych „Nissan”. Podstawą do P4 silnika Diesla uwagę na to, o objętości 3 litrów dał się 115 KM. W 2004 roku, silnik został zmieniony. Tak więc, jego maksymalna moc wzrosła do 130 KM. Najmocniejszy w składzie jest silnik 156-konny z tej samej „Nissan”. Silniki były doskonałe trakcji z tysiąca obrotów. Nawet wtedy, gdy w pełni załadowany samochód pewnie idzie na podjazdach i przyspiesza z doskonałej lokalizacji. Wszystkie jednostki napędowe od 2001 zgodny z normami emisji do środowiska „Euro-3” i używany system wtrysku „Common Rail”. Główną różnicą tego systemu od konwencjonalnych silników wysokoprężnych składa się w dostarczaniu paliwa pod wysokim ciśnieniem (rzędu 1500-1800 bar).

W drugiej generacji specyfikacje pojazdów ciężarowych Renault Mascott uległy znacznej poprawie. Na przykład w silnikach diesla stosowane w wtryskiwaczy piezoelektrycznych. Jest to możliwe w celu zmniejszenia zużycia paliwa 12 litrów na 100 km przy pełnym załadowaniu. Nawiasem mówiąc, maksymalny ciężar pojazdu było różne. W zależności od modyfikacji (były oba przednie uniwersalne i pełne ciężarówki z dwoma kołami na tylnej osi) jest od 3,5 do 6,5 tony. Co znajduje się niezwykły zużycie paliwa zostali mniej więcej na tym samym poziomie. Nigdy nie wyszła poza 14 litrów (z nie więcej niż 100 obrotów). Interesujący fakt: gdy igła przechodzi przez prędkościomierz znaku 120, zużycie wzrasta o 20-30 procent. Tryb najbardziej ekonomiczny dla francuskiej ciężarówki – 90-100 kilometrów na godzinę.

transmisja

Francuski ciężarówka „Renault Mascot” obsadzone przez dwóch skrzyń biegów. Ten pięcio- i sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Transmisja również uległa zmianom od 2004 roku. Opinie mówią, że PPC aktualizowane konstrukcja minimalizuje zużycie paliwa i wysoki moment obrotowy nawet przy niskich obrotach. Jeśli chodzi o obsługę systemu przesyłowego nie powoduje problemów właścicieli. Jedyną rzeczą – jest zastąpienie ropy naftowej, które musi być wykonywane co 70 tysięcy kilometrów.

wniosek

Tak, okazało się, co samochód „Renault maskotka”. Jak widać, jest to bardzo dobre, a co najważniejsze – niezawodne samochody dostawcze. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i wygodny w ruchu, szczególnie na długich dystansach. W wtórnym wartości rynkowej samochodu wynosi około 5000 dolarów dla pierwszej generacji i 7-10 – dla drugiego. „Renault Mascot” w tył furgonetki wart mniej – czasami są propozycje dla 3-4 tysięcy dolarów.