689 Shares 5801 views

Indyjska herbata „z słonia”: skład, sposób przygotowania i opinie

Dziś, wiele osób nawet nie wie, że taki deficyt. Ale zaledwie trzydziestu laty w sowieckich ludzi stał godzinami w kolejce, aby kupić jedzenie, zakres, który pozostawia wiele do życzenia. Taki był nasz kraj w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. To właśnie w tym czasie radzieccy ludzie po raz pierwszy udało się uzyskać smak indyjskiej herbaty. Dziś będziemy mówić o czarnej herbaty „z słonia”, który został uznany za jeden z najlepszych produktów z minionej epoki.

przemysł herbata własny

Początkowo ZSRR był jedyny rodzimy gruziński herbata. To był prawdziwy przełom w branży przemysłowej i pić nawet eksportowane do innych krajów, gdzie stał się popularny. Dlatego rząd zdecydował się poszerzyć produkcję ręcznie i poszedł do samochodu, co doprowadziło do utraty dawnej jakości, jak również mechanizmów, w przeciwieństwie do ludzi, nie może rozpoznać dobro od zła liści herbaty. W latach siedemdziesiątych, przemysł herbata w ZSRR upadł, państwo poniosło straty i było zdecydować, co z nim zrobić.

Pojawienie się na półkach herbata „ze słoniem”

Wielu ludzi, którzy dokonali go na czasach ZSRR, niestety pamiętam te dni, a kiedy „trawa była bardziej zielona, a niebo – czystsze”, a produkty – najwyższej jakości, nawet import były bezużyteczne w porównaniu. Ale wielu z nich nie wie nawet, że w czasie picia herbaty nie są zbierane na terytorium umiłowanej Ojczyzny, i daleko poza jej granicami.

Zdarza się, że gruziński herbata doszła w ruinę, tak ZSRR zawarł umowę dostawy z krajów herbaty, takich jak Sri Lanka, Kenia, Tanzania, Indie i Wietnam. Z poprzedniego importera i Chinach, co może również dostarczyć herbaty, nasze państwo wypadło i tak nie jest używany usługi. Tak, aby nie stracić twarzy przed własnymi obywatelami, fabryka zaczęła wydawać import herbaty w domu, to dodaje złe gruzińskie arkusze, tak, że nie znikną na marne. Ponieważ herbata pochodzi luzem w postaci sypkiej, aby zrobić to było proste, bez strat. Początkowo to wielkie oszustwo miało miejsce, ale nadal „dom” został zastąpiony przez samo herbaty indyjskiej herbaty „z słonia”. Obywatele naprawdę się podobało.

Historia herbaty „z słonia”

Jak dobrze było herbata „ze słoniem” na półkach lokalnych sklepach? Rozwój recepty, według niektórych źródeł, należy do fabryki herbaty pakowania w Irkucku, na drugiej – Moskwa fabryki herbaty. Ale to nie jest tak ważne teraz, a nawet wtedy mało kto zwrócił się do sprawy. Najważniejszą rzeczą jest to, że przepis nie było tak skuteczne, że herbata „ze słoniem” był naprawdę różni się od wszystkich innych napojów. Odróżnia to herbata jest nie tylko jasny i silny smak, ale opakowanie, które zostało specjalnie zaprojektowane w 1967 roku, aw sprzedaży indyjskiej herbaty „z słonia” miało miejsce w 1972 roku.

Składniki herbaty

Ale potem znowu, to nie była prawdziwa indyjska herbata, mieszanka (mieszanina). W ramach tej herbaty są stopnie i Gruzji i na Madagaskarze i Cejlon liść.

Herbata „słonia” i rozdzielono na górnej, pierwszej klasy, ich kompozycja były znacząco różne. W pakiecie pierwszej klasie było tylko 15% herbaty z Indii, 5% – z Cejlonu, 25% – na Madagaskarze, a aż 55% z arkuszy z Gruzji.

Najwyższą ocenę na tym i na wysokościach, a zatem obecny indyjska herbata była to jedna trzecia i dwie trzecie należało do Gruzji.

Każda z odmian zgodne z wymaganiami GOST i TU, w indyjskiej herbaty dodaje tylko premia Darjeeling. Ta herbata jest produkowana w fabrykach Moskwie, Irkucku, Riazaniu, Ufa, Odessa. Na każdym produkcja miała własne degustatorów, którego obowiązkiem jest nabyć odpowiednią mieszankę odmian do przestrzegania wszystkich cech produktu (smak, zapach, kolor i cena). Każdy zakład ma już dość samowystarczalny, a ona wpisana do umowy na dostawę herbaty z każdego kraju.

pakiety parzenia

Ponieważ herbata jest produkowany w dwóch odmianach, musieli być jakoś inaczej i wizualnie. Tak więc, na opakowaniu pierwszej klasie miałem Blue Elephant głowę, a na najwyższym gatunku herbaty – zielony. Z biegiem czasu, projekt został zmieniony, a w każdej z fabryk miał swoje różnice. Stany miał jedno: Karton, słonia.

Jaki rodzaj projektu mieliśmy herbatę „z słonia?” Rozważmy najbardziej pamiętnych wariacje: opakowanie i kolor był biały i pomarańczowy, ale są bardziej zaznajomieni żółty. Słonie się również inna, było pakowanie, gdzie jeden słoń z tułowia opuszczane w dół po schodach na lewo, tam były trzy słonie, maszerując w tym samym kierunku, a także obniżony tułowia. Najbardziej uderzającym przykładem figury – jest słoń, który z podniesionym tułowia wyróżnia się na tle indyjskiego miasta, a kopuła jest wyraźnie widoczne. W każdym z wyżej określonym słonia kornaka sat.

Dlaczego już nie pamiętam nazwy żółtym opakowaniu herbaty, gdzie słoń w tle Indii i jego pnia, patrząc w górę? Chodzi o to, że ze względu na popularność herbaty, a czasami brak go na półkach, często zaczęły pojawiać się fałszywe, skąd indyjska herbata i zapach nie było, a większość pracowników należał do tureckiego strasznej jakości. W związku z tym mieszkańcy zaczęli preferować jeden rodzaj opakowania, które rzadko jest podrobiony powodu nasycenia obrazu.

era symbol

Kiedy wspomnienia z czasów radzieckich jasno wyłania się obraz herbata, tego samego słonia, miękkiego kartonu. Wraz z różnymi produktami ery (mieć taką samą mleko skondensowane), to herbatę, nawet w dwóch tysięcy lat pozostaje rozpoznawalny i może zapamiętać ponad siedemdziesiąt procent ludności byłego Związku Radzieckiego.

Herbata „z słonia” (cena za gram 50 – 48 groszy, a za 125 – 95 centów) był kochany przez wszystkich. Obecność napoju w domu mówił o stabilnych dochodach rodzin.

Ale, jak wszystkie dobre rzeczy, gdy zniknął z półek herbata „ze słoniem”. Związek Radziecki upadł, i herbata o jeszcze trochę czasu, aby znaleźć, to po prostu zmieciony z półek.

zasady parzenia

Wiele gospodyń domowych popełnił straszny błąd, gdy na opakowaniu „z słonia” wyciągnął białą laskę i biorąc je do kosza, po prostu wyrzucić. Po takim czyszczeniu nie można w pełni poczuć smak herbaty, ponieważ te laski były tipsy nerek (TEA) i jest surowiec najwyższej jakości.

Parzona herbata jest taka sama, jak wszystkich innych odmian. Przetworzony wrzenia czajniczek do wypełnienia żądanej kwoty liści herbaty, wlać wrzącą wodę. Odstawić na co najmniej dziesięć minut, może być rozcieńczony z mlekiem.

Recenzje herbata „z słonia”

Wiele osób, które pamięta herbaty można znaleźć w sklepach w podobnych produktów wzorniczych, który brzmi „The samą herbatę.” Więc, co konsumenci mówią o sowieckiej herbata „z słonia” i jego nowoczesnego prototypu?

Istnieją zapisy, że kiedy zobaczył w sklepie jest tak obeznany produktem, że ludzie są w pośpiechu, aby go kupić, więc ponostalgirovat. Jednak, gdy parzonej herbaty nie znajdzie nic wspólnego z produktem Radzieckiego.

Istnieje opinia, że być może jest to rzeczywiście ten sam przepis, właśnie w czasach sowieckich ta herbata była najlepsza, a teraz ludzie są zepsute przez odmiany, a on po prostu nie lubią długo zapomniany smak.

Pisał herbatę „z słonia” nadzwyczaj pamiętać, i nie była w tym czasie smaczny napój.