128 Shares 1357 views

Specjalna dieta dla choroby nerek, utraty wagi bezpiecznie

Diety potrzebują różnych diet różnego rodzaju ważne. Obecnie istnieje ogromna różnorodność diet: terapeutycznych, profilaktycznych, aby zmniejszyć wagę i innych. W tym artykule będziemy mówić o dwóch z nich stworzony specjalnie dla osób z chorobami nerek. Pierwsza dieta na chorobę nerek przypisany jako środków zapobiegawczych, mających na celu poprawę zdrowia i poprawy ogólnej kondycji. Drugi dieta dla tych, którzy próbują bezskutecznie usunąć nadmiar tłuszczu w postaci warstw, ale nie wie, jak to zrobić, ze względu na przewlekłą chorobę nerek.


Więc zacznijmy. Dieta w chorobie nerek, jest nazywany „Tabela № 7” jest przydzielony do lekarza w celu zapobiegania chorobie, poprawa nerki funkcjonują same, odzysku lipidów, zaburzenia metabolizmu białka i elektrolityczne wody w organizmie. Dieta dla odmiedniczkowe zapalenie nerek na podstawie redukcji w diecie białka, sole i ekstraktów potasu. Zalecane sposoby gotowania w lekarza wyznaczonego okresu są pieczenia, gotowania, duszenia i utrapienie. To wyklucza wszelkiego rodzaju pieczeni. Wszystkie produkty spożywcze wytwarza się bez sodu. Ilość wody nie powinna być większa niż diurezy (wydalania moczu). Wprowadzono mierzoną dietę, podzielonych na pięć – sześć posiłków dziennie.

Zawartość diety na dzień:

– do 20 g białka;

– 85 gramów tłuszczu;

– 360 g węglowodanów;

– do 1 g sodu;

– 1,5 g potasu;

– 15 g żelaza.

Dieta w chorobie nerek trwa około dwóch tygodni. Następnie, jeżeli zachodzi poprawa ilość białek dwukrotnie, ilość tłuszczu wzrasta do 1 g na 100 g węglowodanów, zwiększa ilość płynu pozostawiono do 1200 ml na dzień.

W obecności nerczycowym przypisany dietą (z chorobą nerek) brak kompensacji i utraty białka przyczyniają się do ogólnej poprawy zdrowia i ma na celu przywrócenie lipidów i wymianę elektrolityczny wodzie. Wartość energetyczna w tej tabeli nie powinna przekraczać 2900 kcal (430 g węglowodanów, 80 g tłuszczu w 125 g białka).

Dieta w chorobie nerek (dializa) przyjmuje zbilansowanej diety w ciężkich zajęcia się działanie nerek. 3000 kcal dziennie (60 g białka zwierzęcego, tłuszczu w 100 g, 430 g węglowodanów), 800 ml cieczy (w bezmoczem 400 ml cieczy). Dodaje się 1,5 g soli grubej dziennie.

Dieta choroby nerek. Autoryzowane produkty:

– niskotłuszczowy mięsa / ryb / ptactwo / jaja gotowane;

– wszystkie rodzaje warzyw i owoców w postaci gulaszu, roślinnego lub wegetariańskie zupy (zupa z buraków, zupa, zupa owocowa) ;

– produkty mleczne z wyjątkiem sera;

– makaron i płatki regulowana przez ilość węglowodanów;

– chleb z otrąb lub żyta, pszenicy i białka;

– słodycze z miodem i dżemem bez pylenia;

– słaba herbata, soki, napoje owocowe i herbatki z ziół i owoców.

Dieta choroby nerek. Zabronione produkty:

– tłuszczowe mięsa / drób / ryby i zupy z nich;

– wędzonki i kiełbasy;

– jaja w jakiejkolwiek formie lub w puszkach;

– ostre i słone pokarmy;

– cukier i woda z sodem, gazowanych napojów;

– wszystkie rodzaje fasoli;

– rzodkiewki oraz rzepy, świeże czosnku i szpinaku, suszonych moreli i śliwek;

– cholesterolu z żywności;

– wszelkiego rodzaju ciast i wszelkich kremów.

Dieta dla choroby nerek powinny być nie tylko kompletne i zróżnicowane, ale zawierają wystarczającą ilość preparatów witaminowych, oprócz określonych białek, węglowodanów i tłuszczów. Zasilanie musi być rozłożone w równych odstępach czasu, co najmniej pięć razy dziennie, ułamkowe. Dieta dla usunięcia nerek różni się od opisanego zmniejszenie ilości spożywanych pokarmów.

Dieta w chorobie nerek, zmniejszenie masy różni się od profilaktycznych ilość spożywanego dziennie kalorii, muszą być zmniejszone do 1600 kcal dziennie. Produkty wyłączone z całości słodkiego i mąki, makaronów i ziemniaków. Zasilanie powinno być również ułamkową, zwiększone spożycie warzyw i owoców.

Menu dla tych, którzy chcą pozbyć się tłuszczu warstw z chorobami nerek.

8.30. Podawać sałatkę z minimalną ilością ziemniaków, doprawione beztłuszczowej kwaśnej śmietany lub jogurtu, herbata za jeden procent mleka, owoców.

12.30. Omlet z jednym procent mleka z żółtek jaj (w celu usunięcia białek), płatki owsiane, pary o jeden procent bioder bulionu mleko bez cukru.

16.30. zupy buraki bez ziemniaków zaprawiona beztłuszczowej śmietany, kotlety roślinne przewijane z dodatkiem chudego mięsa, niesłodzonego kompot suszonych owoców.

19.30. Gryka wody, kawałek gotowanej piersi kurczaka, zielona herbata, owoce.

21.30. Jeden procent mleko – szkło.