776 Shares 2711 views

Geologia ropy naftowej i gazu: poszczególne wydziały dydaktyczne i opinie

W geologii stosowanej tam, że bada powstawanie i gromadzenie się węglowodorów w głąb, aby uzasadnić prognoz naukowych dotyczących wolumenu depozytów i wybrać metody ich badania, aby określić tryb rozwoju. A wszystko to aktywność jest użyteczna w dziedzinie geologii naftowej i gazu. Wiele starszych uczniów wierzyć zawodu geologa naftowego perspektywy, więc starają się znaleźć szkołę, która najlepiej będzie wprowadzić je w toku sprawy. W tym artykule dowiesz się o najbardziej obiecujących uniwersytetach w tym profilu, a także samego zawodu.


zadania

Cele geologicznych gazu i ropy wciąż odwołując się do badania węglowodory, ich składu materiałowego, otaczających skał (która przylega do geochemią) występowanie postaci leczenie skojarzone, warunki, w których są ukształtowane i zniszczone złoża wzory i rozmieszczenie w Spatiotemporal Plan, jak również ich pochodzenie. Głównym przedmiotem badań – wytwarzanie i akumulację węglowodorów.

geologii naftowej i gazu jako nauki urodził się na początku XX wieku, jak to stało się bardzo popularne: to zostało wymyślone przez silnik spalania wewnętrznego, który jest niezbędny dla dostaw węglowodorów, i zaczął się szerzyć na całym świecie dosłownie w postępie geometrycznym. Maszyny, samochody i samoloty zażądał więcej i więcej benzyny i nafty, co oznacza – więcej oleju. Zaledwie kilka potrzebnych do geologii naftowej i gazu dziesięcioleci zgromadził wystarczającego doświadczenia i uogólniać metody prac poszukiwawczych.

Ufa

Dla tych, które nie są bardzo się teorią i uwagi, zarówno na poziomie mineralnej są pęcherzyki gazu węglowodorowego jako gromadzące kroplę cieczy i utworzone kryształy stałe węglowodory lub folii zachodzi na mineralnego lub polymineral ziaren, że lepiej jest, aby przejść do Ufa Training Centre „Gaz -neft technologia „, aby szybko i łatwo opanować praktyczne rzeczy. Inni ludzie będą uczyć się ogólną geologii, geologii naftowej i gazu, aby wziąć pod uwagę rasę, nadporodny, litosfery poziomy z rozproszonymi i skoncentrowanych klastrów, skauting pól i depozytów, umywalki i stref naftowych i gazowych, stref i węzłów.

To ciekawe, ale zbyt długo nauki dla studentów opinii. Ufa, można kupić specjalne w dziedzinie geologii naftowej i gazu zróżnicowane: wiercenie, dobrze workover, specjalnego sprzętu, w zakresie produkcji, przygotowania i przetwórstwa ropy naftowej i gazu, ochronie pracy i urządzeń podnoszących, dla bezpieczeństwa środowiska i przemysłowych, zbadać gaz Rolnictwo i elektrownie cieplne, do wyboru zawodu w zakresie bezpieczeństwa elektrycznego lub bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wszystko to oznacza naftowego geologicznych.

specjalności

 • Asystent wiertarko studni ropy naftowej i gazu.
 • Dobrze wiertarko ropy naftowej i gazu.
 • amatorskie kierowca (gaz i olej).
 • Ślusarz (wiertnice service).
 • Operator (studzienek).
 • Operator (cementowanie odwiertów).
 • Laboratorium (analiza chemiczna).
 • Laboratorium kolektor.
 • Spawacz-Wiertnica montaż.
 • Wiertnica montaż.
 • Elektryk-Wiertnica montaż.
 • asystent wiercenie (remont).
 • Wiertło (zmodernizować).
 • Operator (naprawy podziemnych odwiertów).
 • Operator (wytwarzanie otworów w ziemi lub poważnych napraw).
 • Głośniczki (obsługa urządzenia gazowe).
 • Kierowca (pralka).
 • Mechanik windy.
 • Kierowca (jednostka cementowanie).
 • Kierowca (stacja rejestrowania).
 • Kierowca (przepompownia).
 • Opiekun (cement piaskiem jednostka mikser).

I wiele, wiele więcej. Więcej informacji na temat szkoleń i geologii gazu ropy, trzeba napisać do Centrum Szkoleniowego „Gas Technology-Oil”: Ufa, Uljanow ulica, nr domu 56 B.

Moskwa

Rosyjski Państwowy Uniwersytet Nafty i Gazu. Gubkin zaszczyt być nie tylko krajowy uniwersytet badawczy, ale także liderem – szef naftowego i gazowego systemu uniwersyteckiego kształcenia w Federacji Rosyjskiej.

Istnieją inne uniwersytety geologii olej-gaz, ale flagowy – jeden. „Gubkintsev”, znany na całym świecie i jest bardzo wysoko cenione. To może być długa historia, jak wspaniałe jest nauczane geologii i geofizyki ropy naftowej i gazu, ale w krótkim artykule trudne do osiągnięcia nawet najważniejszym.

programy

Zatrudnia siedem programów na Wydziale Mechanicznym, z sześciu programów w inżynierii automatyki i informatyki na czwartej edukacji wieczorem i korespondencji, a cztery w Wydziale Środowiska i Inżynierii Chemicznej oraz Wydziału rozwijających złóż gazu i ropy – również w czterech. Na trzy Program uczy studentów Wydziału Zarządzania i Ekonomii, dwa – na wydziale transportu rurociągowego, ponownie w trzech ma Departamentu Geologii i Geofizyki ropy i gazu …

Nawet po prostu wyliczyć wszystko to problematyczne. Jest nawet studiując międzynarodowego biznesu energetycznego na osobnym wydziale dla obu programów. Powiedz wszystkie cechy szkolenia nie może być, dlatego skupimy się na terenie muzeum, które posiada również funkcję uczenia się, a dominuje w jego podstawowej działalności.

muzeum

Kompleks muzeum ośmiu obszarach wystawowych, najciekawsze z nich to Muzeum Ropy i Chemii nazwany Sergey Namyotkin Hall of Labor Glory, dedykowane dla przemysłu naftowego i gazowego. Istnieją dosłownie kilka kroków można prześledzić historię powstawania całego przemysłu naftowego i gazowego. To właśnie na tych stoiskach studenta przepojone poczucia znaczenia ich zawodzie, a co najważniejsze – prawidłowość jego wyboru.

Tam powstaje cenny stosunek do ojczystego liceum, a już włączone w proces nauki podstaw geologii naftowej i gazu na pewno wymaga aktualizacji wiedzy i umiejętności. Wraz z profesjonalnymi aspiracjami muzeum przywołuje świadomości historycznej, patriotyzmu, ducha zespołu i duma z przynależności do wspaniałej rodziny „gubkintsev”, które mówią w swoich opiniach i studentów.

skrzydlak

W Samara Polytechnic State University tam neftetehnologichesky wydziału, a w jego skład – Departament Geologii i Geofizyki, który zatrudnia 23 nauczycieli, w tym 10 doktorów. Tutaj przestrzeń dla przyszłych badaczy, są już na biurku ucznia wiedzieć co geologia ropy naftowej, gazu, ropy naftowej i gazu w warstwach badania litologii.

Kierunek Preparat stosuje geologicznych (zgodnie z profilu), w ciągu pięciu lat otrzyma kwalifikacji wyższych. Istnieje również podyplomowe, gdzie głębiej studiować geologię ropy i gazu. Wydział współpracuje z wieloma organizacjami i przedsiębiorstw przemysłowych, gdzie studenci praktyczną pracę i często pozostają po studiach do pracy.

Gdzie absolwenci pracy

To jest "Samaraneftegeofizika", OOO "żuraw biały", OOO "Samara NIPIneft", OAO "Samaraneftegaz" i innych firm jednakowo stałych. Prawie wszyscy absolwenci otrzymują oleju czasu popyt zawodu, istnieje ponad 170, a następnie z powodzeniem pracować w rosyjskich i zagranicznych firm, które stosowane geologii naftowej, gazu.

Te specjalne bardzo ciekawe, studenci mówią, że uczenie się z przyjemnością, ale ponieważ – dobrze. Wielu absolwentów rozliczane w podstawowych instytucjach i SNIIGGiMS SB RAS w „Rosnieft”, „Gazprom”, „Lukoil”, „Razem”, „Schlumberger”, „Petrobras” i podobnych firm. komisja selekcyjna SamGTU się w Samarze na ulicy Pervomayskaya, Building 18.

Tiumeń

W Nafty i Gazu Akademii Tiumeń State posiada również dział o nazwie „Geologia ropy naftowej i gazu.” Tutaj są szkoleni przyszłych inżynierów górniczych, którzy biorą udział w pracach poszukiwawczych, poszukiwawczych, badawczych i projektów związanych z ropy naftowej i gazu.

Oni analizować i kontrolować cały proces rozwoju pola szacuje rezerwy i zasoby występujących minerałów, skał i odkrywania zbiorniki ropy i gazu może nawet odtworzyć te dawne warunki, w których utworzone ściekowych ropy naftowej i gazu. Określają one prace technologiczne i oceny oraz wiercenia.

Instytut

Badamy tu i specjalne dyscypliny – tektonika, geologia strukturalna, geologii naftowej i gazu, geologii i geochemii naftowej i gazu, ogólnej geologii, geologii naftowej i złoża gazu geofizyki, metod geofizycznych do studni, licząc inwentaryzacji, oceny zasobów, komputerowe modelowanie geologiczne i wiele, wiele więcej. W laboratoriach, technicznie dobrze wyposażone, aby stworzyć prawdziwe środowisko pracy.

Instytut Nafty i Gazu Geologii (obecnie – igin Instytutu Geologii i ropy naftowej i gazu) to największy wydział uniwersytetu, najbardziej zaawansowane i najbardziej kompletne bazy surowcowej. Oto 8 wydziałów i ponad 7000 studentów. Najbardziej popularny program, aw korpusie nauczania 3 akademików, 63 doktorów nauk i wielu kandydatów.

Chanty-Mansyjsku

Oto słynny Ugra State University, który pochłonął wiele szkół profil produkcji ropy naftowej i gazu, a wśród nich nie tylko wyższa. W swojej strukturze jest 5 oddziałów – olej techniczny: Langepassky, Lyantorskii, Nefteyugansky i Nizhnevartovsky Surgutsky. Obszary te są szczególnie bogate w węglowodory i dlatego instytucje edukacyjne dla szkoleń powinno być mnóstwo.

Na Wydziale branży naftowej i gazu mogą uczyć się od profili:

 • Utrzymania i eksploatacji produkcji ropy.
 • Utrzymania i eksploatacji instalacji technologicznych w przemyśle naftowym i gazowym.

specjalizacja

Absolwenci, którzy opanowali program studiów zaangażowany:

 • Sprzęt i technologia budowy, naprawy, renowacji i rekonstrukcji odwiertów ropy naftowej i gazu na morzu i na lądzie.
 • Technika i technologia ekstrakcji węglowodorów i regulacji kontroli połowów.
 • Sprzęt i technologia transport rurociągowy gazu i ropy naftowej, a także podziemne składowanie węglowodorów.
 • Technologii i marketingu oraz technologii magazynowania ropy naftowej, produktów naftowych i gazów skroplonych.
 • Sprzęt i narzędzia do naprawy, budowy, przebudowy i odbudowy studni ropy naftowej i gazu na morzu i na lądzie.
 • Procesy technologiczne remontu, przebudowy i rehabilitacji szybów naftowych i gazowych.
 • Sprzęt dla przemysłu wydobycia gazu, przygotowania i gromadzenia produkcji odwiertu na morzu i na lądzie.
 • Procesy technologiczne w produkcji ropy naftowej i gazu.
 • Sprzęt do kontroli połowów w wydobywania węglowodorów.
 • Sprzęt do transportu rurociągowego ropy naftowej i gazu ziemnego, magazynowaniem gazu (metro w zestawie).
 • Urządzenia do rozprowadzania i magazynowania ropy naftowej, gazu (LNG) oraz produktów petrochemicznych.
 • Dokumentacja techniczna, technologiczna i regulacyjne.

Może być przeszkoleni w pełnym wymiarze czasu pracy i korespondencji, że studenci okazji pozytywne strony. praktyką przemysłową, są w spółkach naftowych Yugra (Chanty-Mansi Autonomous obszar): OOO „Gazpromnieft-Khantos”, OAO „Surgutnieftiegaz”, LLC „RN-Jugansknieftiegazu” i inne.

„Olej” Muzeum

W Chanty-Mansyjsku dostępna tylko dla wszystkich Muzeum geologii naftowej i gazu. Można na pewno i wszystkie szczegóły, by poznać historię rozwoju Syberii Zachodniej w dziedzinie wydobycia gazu i ropy naftowej. Kolekcje próbek mineralnych niepowtarzalny i bogaty. Istnieje ponad 35.000 pozycji! Prawie nigdzie indziej ludzie nie są w żaden sposób związane z handlem ropy naftowej i gazu, jest ściśle zapoznanie się z techniką, która jest używana przez oilmen i geologów.

Sama struktura architektonicznie zupełnie wyjątkowy. Budynek jest bardzo podobna do kwarcowy Przyjaciele (według legendy, kwarc zawsze było symbolem bogactwa miejscowych ludów). Iw ciągu tylko dużo ciekawych rzeczy. Ale najważniejsze – dzięki ośrodka naukowego i metodycznego muzeum, istnieje stała koordynacja z muzeów we wszystkich Autonomicznym, uzupełniane ekspozycji, pracownicy są przeszkoleni.