537 Shares 2953 views

Handel detaliczny: oferty EKD

Każdy przedsiębiorca wie, że rejestracja jakiejkolwiek formy działalności jest niemożliwe bez użycia NACE – Rosyjski klasyfikatora działalności gospodarczej. Co to jest i kiedy należy go stosować? Na przykład, użytkownik zdecyduje się otworzyć firmę, które będą zaangażowane w handlu detalicznym. W tym przypadku, podczas wypełniania wniosku o rejestracji państwowej firmy trzeba będzie podać kody, które odpowiadają wybranym działalności, w szczególności w handlu detalicznym. To jest, gdy trzeba i NACE, która jest częścią jednolitego systemu klasyfikacji i kodowania społecznej, technicznej i ekonomicznej informacji Federacji Rosyjskiej. To w takim przypadku, jeśli wybrany detaliczny, NACE oferuje bardzo szeroką listę działań z nim związanych.


Na przykład, jeśli wybierzesz produkty detaliczne, NACE może zaoferować kilka rodzajów działalności, w tym handlu detalicznego w nieżywnościowych lub mrożonych lub zamrożonych produktów. Więc jeśli forma działalności – handel detaliczny, NACE ma do zaoferowania wiele różnych opcji.

A jeśli jesteś dla siebie dokładnie nie zdecydował, jaki rodzaj handlu detalicznego zrobisz, to jest bardzo przydatna do zapoznania się z klasyfikatora. Na przykład, jeśli uznasz, że Twoja aktywność – sprzedaż detaliczna odzieży, NACE oferuje swoim MULTI typy:

– handel damska, męska i odzież dla dzieci,

– handel bielizny,

– handel wyrobami wykonanymi z futra i skóry, i więcej.

Zatem Klasyfikacja Narodowy bardzo analizuje szczegółowo wszystkie działania, które może podjąć przedsiębiorca. Jeśli wybrany detalicznej, NACE oferuje dość duże sekcje:

– handel detaliczny w niewyspecjalizowanych sklepach,

– handel detaliczny jest żywność, która jest prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach (w tym i napoje i tytoń)

– sprzedaż detaliczna wyrobów farmaceutycznych, które obejmują również wyrobów medycznych, kosmetyków i perfum.

Ponadto, jeśli zdecydujesz się go detaliczny, sekcja NACE oferuje również inne handlu detalicznego w wyspecjalizowanych sklepach. Można użyć Sprzedaż detaliczna artykułów używanych, sklepy, a nawet naprawy artykułów użytku domowego i rzeczy osobiste.

Oto bardzo przestronny lista klasyfikacji krajowej dla tych, którzy zdecydowali się wybrać jako ich działalności Etto rodzaju działalności komercyjnej. Po tym wszystkim, każdy z tych odcinków jest również dużo podsekcje. W ten sposób, po wybraniu produktów detalicznych, NACE oferuje siedem podrozdziałów, z których każdy może być również podzielone na innych odcinkach. A jeśli zdecydujesz się sprzedażą detaliczną odzieży, NACE oferuje aż osiem podrozdziałów.

Każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, że rejestracja firmy, można wybrać dowolną liczbę kodów dla aktywności. Ale w rzeczywistości, może zaistnieć potrzeba od siedmiu do dziesięciu rodzajów. Ale należy wiedzieć, że nie ma żadnych ograniczeń w tym zakresie w rosyjskim ustawodawstwem nie istnieje, i jesteś wolny, aby wybrać dowolną liczbę kodów.

W takim przypadku, jeśli jesteś w trakcie swojej działalności decydują się dodać jakiś rodzaj aktywności, zawsze można robić to zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ale zanim zarejestrować firmę, jest bardzo dokładnie zapoznać się z NACE, a następnie Twoje przyszłe działania będą nawet bardziej zrozumiałe.