611 Shares 3311 views

Czy to prawda, że pcheł u kotów przenoszone na ludzi?

Cat – to być może, najczęstszą pet (konkurencja może zrobić z wyjątkiem psa). Prawie każdy apartament posiada zwierzaka. Z jednej strony – wielka, gdy dom jest rodzajem miękkim puszystym piłkę, ale z drugiej – będzie piekło zapłacić! I jeden z najczęstszych problemów, gdy ich zawartość jest pcheł u kotów. Przenoszone na ludzi, te owady, czy nie? I jak pozbyć się takiej plagi? Są to pytania, będziemy rozważać w naszym artykule.


W rzeczywistości, wspomniane owady połowowe z kotem niemożliwe. U ludzi mogą żyć tylko jeden gatunek pasożytów – że ludzkie pchły lub wszy. Możemy jednak ugryźć żadnych pchły, w tym tych, którzy żyją na koty i psy. Dlatego też, jeśli zauważy się, że zwierzę jest porysowana, należy natychmiast podjąć odpowiednie działania.

Więc co należy zrobić, jeśli istnieją pcheł u kotów? Są one przenoszone na ludzi, czy nie, to już znalezione. Ale to nie znaczy, że ci krwiopijcy są absolutnie nieszkodliwe. Rozpatrywane owady są nośniki o różnych chorób. Aby się ich pozbyć, konieczne jest, po pierwsze, aby traktować skórę samego zwierzęcia, a po drugie, do dezynfekcji pomieszczeń.

Wycofanie pcheł u kotów może odbywać się albo za pomocą środków krajowych i poprzez specjalny zakupione. W pierwszym przypadku są piołun lub tar mydło. Pchły Wormwood nie podoba. Trawa najpierw suszy się, a następnie delikatnie wcierana w skórę zwierzęcia. Zaleca się również, aby wypełnić zakład w workach i umieścić je na macie. Od zapachu emitowanego przez tego zioła, pchły nie umiera, jest jednak prawdopodobne, aby wyjść. Wadą tej metody jest to, przede wszystkim, w nieprzyjemnych zapachów, które mogą nie lubią nie tylko pchły, ale również przez właścicieli kotów.

Smoła mydło – bardziej skutecznych środków. W tym przypadku, po prostu trzeba się wykąpać kota z jego stosowania. Tar zapach pozostaje na włosach przez długi czas, a właściciele na kilka miesięcy może zapomnieć o problemie jak pcheł u kotów. Przenoszone na ludzi, jak widzieliśmy, tylko ludzkie robactwo. Jednak możliwe jest zapobieganie przez jakiś czas używać mydła i smoła kot właścicieli. Nie zaszkodzi umyć oni i ściółka dla zwierząt.

„Bary” używa chemikaliów szczególnie popularne. Jeśli trzeba, to można kupić szampon marki, spray lub krople. Ostatnim stosowane do kłębu zwierzęcia i na ramieniu – czyli tych części ciała, które zwierzę nie może lizać. Około ciągu dnia samo narzędzie jest rozprowadzana na całej skórze. Wycofanie pcheł u kotów w ten sposób – zdarzenie nie jest zbyt skomplikowane, ale skuteczne. Można użyć środki dla zapobiegania. Nawet jeśli nie uwalniają zwierzaka z domu – nie jest to gwarancja, że pchły nie pojawiają. Sam może przynieść larwy do domu na ich buty lub ubrania z ulicy.

Oczywiście, twierdzenie, że pchły u kotów przenoszonych na ludzi – nie więcej niż mylące. Ale przetwarzanie obiektów do przeprowadzenia wszystkich niezbędnych. W przeciwnym razie, eliminacja tych pasożytów w samego zwierzęcia byłoby nieskuteczne. Po tym wszystkim, kot może zarazić ponownie, larwy i dorosłe pchły pozostałe w dywanach czy tapicerce foteli i sof. Dlatego też, w domu wszystko trzeba przetwarzać mieszaninę wody i szamponu z pchły kota – myć podłogi i czyszczenia tapicerki. Poza tym, ten szampon jest zalecany do mycia wycieraczkę kota.

Więc mam nadzieję, że nie odpowiedział na podstawowe pytanie artykułu – „Wykonaj pchły od kotów właściciela zapadają czy nie” Teraz wiesz, że życie na osobę, nie może, ale jego krew jest dobrze przystosowane. Dlatego właściciel „fiszbin paski” często cierpią z powodu ukąszenia pcheł, które, nawiasem mówiąc, jest bardzo swędzące. Ponadto, pchły są nośniki o różnych chorób. Dlatego wyjście zwierzęcia jest to konieczne.