108 Shares 7846 views

Lew Nikołajewicz Tołstoj „Boyhood”: podsumowanie historii

Tale „chłopięcych” przez Lva Nikolaevicha Tolstogo to druga książka z serii psevdoavtobiograficheskoy autora. Została ona opublikowana w 1854 roku. Opisano w nim chwile, które występują w życiu zwykłego nastolatka w czasie: Zdrada i zmianę wartości, pierwsze doświadczenia miłosne i tak dalej. Tak, Lew Tołstoj, „Boyhood”: podsumowanie pracy.


Change of Heart Nikolenka po przeprowadzce do Moskwy

Po Mikołaj przybył do Moskwy, czuł, że nie tylko zmienił świat wokół niego, ale on jest zbyt. Przez to nie przechodzą babkę łzy żalu po śmierci swojej córki, albo stwardnienie starszy brat Wołodia. Nicholas zazdrośni o jego zewnętrzne piękno, starając się przekonać samego siebie, że wygląd nie ma wpływu na osobiste szczęście. Nasz bohater konfrontuje jego brat, ale znajdzie siłę, aby mu wybaczyć. Wszystkie ich myśli Nicholas ukrywa się głęboko w jego duszy. Uważa on, że został skazany na samotność. Opisał głównego bohatera Lew Tołstoj. „Dojrzewanie”, której streszczenie jest podane w tym artykule nie tylko odzwierciedla część wydarzeń, które miały miejsce w życiu młodego autora raz, ale jego myśli i myśli.

Rozstanie z dziadkiem Karlom Ivanychem

Po braci znaleźć śrutu ołowiowego i miał czelność się z nią bawić. Ten natychmiast zdał sobie sprawę z ich babcia. To z kolei, oskarżony o zaniedbanie i Wołodia dziadka Nikolenki Karla Ivanycha. dorosły sprzeczka była wynikiem ich decyzji do podjęcia w domu opiekuna dla edukacji chłopców. Nicholas jest bardzo zaniepokojony faktem, że teraz będzie to bardzo rzadko zdarza się zobaczyć ze swoim dziadkiem. Pomimo faktu, że charakter Karl Iwanowicz nie było łatwe, on lubi swoich dzieci i wnuków, i starał się nauczyć ich życia. W XIX wieku, pisał swoją powieść Tołstoja ( „Boyhood”). Brief jego treść jest mało prawdopodobne, aby być w stanie przekazać pełnię doznań i doświadczeń rosnącego chłopca. Czasy się zmieniają, a my łatwo rozpoznać w tych poglądów nastolatek w czasie własnych myślach.

Uczucia i gorycz Nikolenka

Gdy w domu było francuski nauczyciel, wszystko się zmieniło. związek Nikolenka z nim nie rozwinęła. Czasami nie rozumiał, dlaczego istnieje tak wiele przyczyn agresji i okrucieństwa tego człowieka. Raz nawet uderzyć nauczyciela. Kiedy Wołodia próbuje dowiedzieć się od niego, co się z nim stało, Nicholas odpowiedział, że wszystko, co od razu stało się obrzydliwe. Następny trik młody chłopak – to próba przenikać teczkę ojca. Jednocześnie łamie klucz, a od razu wiadomo, że wszystko. Młody Mikołaj zagrożone prętów i zablokować go w ciemnej szafie. Z wystąpić drgawki nasz bohater. Jest on położył na łóżku i pozwalają właściwie spać. Po spanie Mikołaj dostaje zdrowe. Bardzo obrazowo opisane załamania nerwowego bohater autor Tołstoja. „Dojrzewanie”, którego podsumowaniem jest w pełni zdolny do śledzenia łańcucha zdarzeń, które doprowadziły do powstania tej dziwnej choroby, nie traci swoje znaczenie dzisiaj.

Wpływ innych Nekhludoff do poglądów młodego Nikolenka

Wkrótce Wołodia wstąpił na uniwersytet. Nicholas szczerze zadowolony, że. Go przed wejściem do tego zakładu wynosi kilka miesięcy. Nasz bohater pilnie studiuje i przygotowanie do egzaminów na Wydziale Matematyki. Ma tam przyjaciół: student Nekhludoff i adiutant Dubkov. Nicholas coraz częściej mówią o Nekhlyudov. On zamknąć oczy, mające na celu stworzenie nowego społeczeństwa. Od tej chwili, nasz bohater wierzy, że korekty ludzkości – to jest jego powołanie. Od tego momentu, kiedy wydaje się, że zaczyna się nowy etap jego życia. „Dojrzewanie” Tołstoja, podsumowanie, które rozważamy, jest odzwierciedleniem myśli i aspiracji młodzieży z tamtych lat. Tutaj można zobaczyć, jak radykalnie zmieniających się wartości moralnych rosnącej osoby. Czytając tę pracę, można dojść do tego, że każda epoka w jej wpływu na ludzi.

W XIX wieku pisał Lew Tołstoj „dorastania”. Podsumowanie produktu jest podane w tym artykule. Główny bohater, być może, wielu rozpozna siebie w młodości. Dlatego polecam lekturę produkt w oryginale.