188 Shares 3538 views

Jajko wykonane z papier-mache – oryginalny i ekskluzywny prezent na Wielkanoc

Istnieje wiele chwil w życiu, kiedy nie jest pytanie: „Co dać znajomym na święta”. Na przykład, Wielkanoc. Wspaniały, jasny święto, które jest akceptowane do przedstawienia czysto symboliczne małe pamiątki. Lub sytuacja, gdy ściana jest pytaniem bardzo wyraźny, już pomalowane wyobraźni teatralnej maski. Ale, niestety, przemysł nie ma czasu na lot fantazji. W tych i wielu innych przypadkach może pomóc starą techniką z papier mache, które powstały na początku XVI wieku we Francji, który był pierwotnie wykorzystany w produkcji lalek. W Rosji, przyszła pod panowaniem Petra Velikogo, który jest obsługiwany w rzemiośle poziomie państwa. W czasie papier mache wykonane nawet meble: krzesła, łóżka, szafy i wiele innych.

Przetłumaczony z francuskiego papier mache – żucie lub podarte papieru. Istnieją trzy podstawowe techniki wykonywania form:

  1. Warstwowe mokro plastry owijającego wstępnie kształt. Konwencjonalnie, aby uzyskać żądaną grubość i wytrzymałość produktu przeprowadzono od kilku do 100 warstw. Jako klej stosuje się skrobi.
  2. Prace wykonywane są przy użyciu przygotowaną papkę. Rozdarta na małe kawałki papieru nasączonego gorącej wody na jeden dzień, a następnie gotuje się, po odsączeniu wody, suszy i proszkuje. Wytworzoną miesza do jednorodności kredą. Następnie, przy ciągłym mieszaniu, po czym mieszaninę wprowadza się do klejącej pasty skrobi i kleju do drewna. Masę wlewa się do form lub równomiernie na preformy i pozostawiono do wyschnięcia. W zależności od grubości warstwy, – od 1 do 5 dni w temperaturze pokojowej.
  3. Wyroby płaskie są przyklejone pod ciśnieniem od płyty kartonowe.

Do innych technik stosowanych dzisiaj Masters – pochodzi z trzech wymienionych powyżej.

Otrzymany dowolnym ze sposobów preformy opisane shpatljujut, to strojenie papieru ściernego delikatnie nierówna pomocą ostrego noża. Następnie muszą zagruntowane dwie warstwy konwencjonalnej emulsji daje każdy do wyschnięcia. I udekorować.

Pisanka wykonane z papier-mache

Produkt może być wykonane techniką laminowania warstw i utworzone z masy papierniczej. W tym ostatnim przypadku, znacznie wydłuża czas suszenia. Dzisiaj, ręcznie wentylatory są często stosowane w celu uzyskania masy drugich półek technologia kartonowych jaj. Pamiątkowe Pisanki mogą być ozdobione różnymi technikami zdobienia: decoupage, malowanie, Quilling ani innych metod sugerowanych przez wyobraźnię.

Jajko wykonane z papier-mache nie ma ograniczony rozmiar, może, na przykład, do udziału w dekoracji wnętrz, jak na zdjęciu poniżej.

Ten produkt jest w stanie utrzymać ducha starożytności w każdym domu, jest on wykonany w technice nakładania wklejanie i zdobione malowanie Petrykiwka. Tutaj jajko z papier mache za dodatkową polysk pokryte warstwą lakieru. Ustawić go do odpowiedniego ażurową pashotnitsu – i można zacząć gromadzić kolekcję.

Wygląda dobre jajko Spośród papier-mache urządzone w technikach Quilling.

Dzisiaj, w sposób można dokonać dowolną dekorację ścian, na przykład, że słonia.

Oczywiście, wyżej opisanych elementów wystroju wnętrz z techniką wytwarzania wykonane z papier-mache wymaga cierpliwości, wytrwałości i wytrwałość. konieczne jest bezwzględnie utrzymać technologię. Szkoda będzie, jeśli z powodu niecierpliwości „szybszego” straconej pracy cały dzień. Ale jeśli wszystko pójdzie dobrze, wystarczająco dużo cierpliwości i inspiracji, wynik przyniesie radość Tobie i innym więcej niż jeden rok.