825 Shares 6150 views

Kopipast jest co? Jak zrobić kopię i wklej?

Pisarze, tworzenie treści, webmasterów i właścicieli witryn często muszą radzić sobie z koncepcją "kopiowania wklej". Ponadto słowo to jest wymawiane z oczywistym negatywnym zabarwieniem, a nawet z ostrożnością, powodując, że nieinformowani użytkownicy zainteresują się nieznanym i tajemniczym określeniem. Więc co to jest kopia-wklej i jak niebezpieczne jest to?

Copiapast – kradzież obcych tekstów

Copiapast to najszybszy sposób na utworzenie artykułu przez kopiowanie w całości lub częściowo tekstów innych. Określenie to pochodzi od angielskich słów: copy – "copy", paste – "paste". Użycie tej metody pociąga za sobą poszukiwanie przez jednego z kilku artykułów artykułów podobnych do tematu i utworzenie tekstu, który potrzebuje od niego bez zmiany oryginału. Oznacza to, że w przeciwieństwie do ponownego zapisu (zmieniającego tekst w celu uzyskania nowego unikalnego materiału), kopipast kradzieże czyichś pomysłów i tekstów i przekazuje je na własną rękę.

Konsekwencje kopiowania i wklejania

Wydaje się, że kopiowanie i wklejanie jest świetną metodą zarówno dla początkujących, jak i dla reklamodawców, a także dla właścicieli witryn, którzy chcą szybko wypełnić swoją usługę treścią. Szybkie, tanie i proste. Jednak przydział artykułów innych ludzi nie jest niezauważalny w internecie, który w chwili obecnej przedstawia najbardziej surowe wymagania fanom plagiacji. Nie można uniknąć kary i pozbawić skrupułów autora, który postanowił przechytrzyć klienta. Ta metoda jest często wykorzystywana przez początkujących pisarzy, którzy nie są świadomi czego jest kopipast i jakie są ich konsekwencje.

Kopipast dla autora – krzyż na karierę autora

Wielu copywriterów, wychodząc na szczyt umiejętności pisania, popełnia błąd. Starając się tworzyć artykuły tak szybko, jak to możliwe, kraść materiały z innych witryn i przekazywać je klientom lub umieścić je na wymianach tekstowych na sprzedaż. Nawet jeśli autor smutku zdoła oszukać klienta, wymiana będzie koniecznie sprawdzać wyjątkowość artykułu pod kątem obecności plagiatu i ukarać go za kopię. Program, specjalnie stworzony do tych celów, określa niepowtarzalność tekstu jako odsetek i udostępnia linki do witryn, z których kradzieży informacje.

Do bez skrupułów stosuje się ścisłe środki: obniżenie ratingu, negatywne recenzje, a nawet blokowanie konta. Mając wiele negatywnych opinii i niskich ocen, będzie mu trudno zdobyć zaufanie klientów. Jak wiecie, dla pisarza reputacja jest wszystkim, więc ci, którzy chcą karierę jako skuteczny copywriter, lepiej nie uciekać się do kopiowania i wklejania.

KopiPast dla właściciela witryny – blokowanie usług

Każda strona zaczyna się wraz z upływem procesu indeksowania (dodanie zasobu do bazy danych określonej wyszukiwarki). Celem dowolnego webmastera jest przesuwanie swojej usługi na szczyt wyników wyszukiwania. Indeksowanie dokonywane jest przez roboty wyszukiwarki, których zadaniem jest sprawdzenie, czy kopiuj, wklej, unikalność i podobieństwo z innymi zasobami zawartości nowej witryny. Zbieżność wyrażana jest w procentach, a jeśli artykuły są całkowicie skopiowane z już indeksowanego miejsca, zawartość będzie uważana za plagiat. I, jak wiesz, plagiat to kradzież materiałów i naruszenie praw autorskich. Plagiat jest karany prawem, nie mniej lojalnym w tym względzie i środkami wyszukiwarek.

Strony witryny, na których została wykryta kopia wklejana, nie będą mogły być indeksowane, albo cały plik będzie lecieć z indeksu obu wyszukiwarek ("Yandex" i Google). Oznacza to, że żądania wyszukiwania zignorują tę witrynę i nigdy nie zostaną ujawnione w wynikach ich emisji. Pozostaje tylko pożałować wszelkich starań, aby promować witrynę, zmarnowane pieniądze i właściciela, którzy mogą być również ścigani za plagiat i naruszanie praw autorskich.

Typy kopii-wklej

Jak opisano powyżej, kopiowanie i wklejanie jest ponowne drukowanie artykułów z innych witryn. W tym przypadku kopia wklej jest biała, szara i czarna.

Białe kopiowanie i wklejanie – umieszczanie linków

To umieszczenie informacji z innego zasobu, pod warunkiem wskazania aktywnego linku do materiału źródłowego. W takim przypadku kopiowanie nie będzie uznawane za naruszenie. Żywe przykłady witryn, dosłownie wypełnione białą kopiarką, to sieci społecznościowe. Wszystkie teksty, opowiadania i historie, które wymagają od użytkownika kliknięcia "podobny", "udział", umieszcza się tam ze wskazaniem źródła (mianowicie strony z materiałem, a nie samej strony).

Szara kopia-wklej – "zasada siedmiu"

Jest to ponowne drukowanie materiału w odniesieniu do strony internetowej, a nie określonej strony internetowej. Szarą plagiat jest dozwolony przez wyszukiwarki, ale z jednym warunkiem: metoda ma zastosowanie tylko wtedy, gdy miejsca w wynikach emisji, które skopiowały te same informacje, nie przekraczały siedmiu ("zasada siedmiu"). Jeśli Twoja witryna znajduje się na ósmym miejscu kopiowania wklej, prawdopodobnie zostanie zablokowana, więc przy użyciu tej metody rozważ wszystkie te aspekty.

Czarny kopipast – kradzież treści

Kradzież obcych tekstów bez określenia odniesienia do materiału pierwotnego nazywa się czarną kopiarką. Algorytmy uruchamiane przez wyszukiwarki i nazwane "atakiem klonów" sztywno eliminują plagiat, zapobiegając indeksowaniu unikatowych tekstów. Dlatego też webmasterzy rzadko korzystają z funkcji kopiowania i wklejania, preferując pisanie lub synonimowanie oryginalnego artykułu, aby uzyskać nowy materiał.

Prawna kopia i wklej. Jak utworzyć witrynę na sklonowanych materiałach?

Jeśli nadal postanowisz zatrzymać wybór na kopipaste (i przy użyciu właściwego podejścia, to jest również zdolny do generowania przychodów), musisz zapoznać się z zasadami legalnego "klonowania" materiału:

  1. Właściciel lub autor powinien dać Ci uprawnienia do publikowania indeksowanego linku do swojej witryny w artykule swojego zasobu.
  2. Dopuszczalne jest użycie białych (w rzadkich przypadkach szarych) wklejania kopii.
  3. Lepiej jest utworzyć jedno miejsce z unikatowymi tekstami niż 10 witryn z sklonowanymi artykułami.
  4. Copiapast w małej skali (30 procent) nie jest niebezpieczny, ale warunek ten dotyczy witryn, które istniały od 2-3 lat.
  5. Przed utworzeniem witryny na wkleinie do kopiowania wypełnij ją 20-25 unikatowymi artykułami, poczekaj na ich indeksowanie, aw przypadku pomyślnego wyniku rozcieńcz zawartość za pomocą skopiowanych informacji.
  6. Bardzo ważne jest częstotliwość aktualizacji informacji w witrynie, a więc dodawać nowe artykuły tak często, jak to możliwe.
  7. W każdym przypadku biała kopia wklej nie jest tak wysoką jakością, jak na przykład copywriting. Nawet jeśli spełnione są wszystkie wymagania, preferowane są witryny z niepowtarzalnymi materiałami.

Jak poradzić sobie z plagiatem?

Jeśli sam stałaś się ofiarą plagiatu, po znalezieniu artykułów w innych witrynach, musisz wykonać następujące czynności:

1. Powiadom właścicielowi, że materiał przesłany z jego zasobu zostanie skradziony i radzimy mu zamieścić link do tekstu źródłowego.

2. Jeśli odwołanie zostanie zignorowane, możesz złożyć skargę w usłudze Google Adsense, za pośrednictwem której zarabiający ruch "Yandeks.Vebmaster", który walczy z spamem. Wyszukiwarki natychmiast umieszczą filtry na unikalnych informacjach o zasobach.

3. Najbardziej skutecznym sposobem walki z plagiatem jest złożyć skargę do firmy hostingowej, z którą działa "złodziej". Jeśli udowodni się, że jest czarna kopia-wklej, witryna zostanie natychmiast zablokowana.

Ostatecznym celem każdego webmastera, blogera i właściciela witryny jest pozycja jego "dziecka" w górnej części wyników wyszukiwania. Najpewniejszą metodą promowania swojego zasobu jest wypełnienie jej interesującymi, użytecznymi i, co najważniejsze, unikatowymi informacjami. Kopia-wklej – to nie kreatywność, ale raczej nudna kopia. Ale nawet jeśli uda ci się wyeliminować taką witrynę, na czele nie potrwa długo, ponieważ z pewnością trafi do dowolnego filtru. Dlatego lepiej odrzuć ten pomysł i spróbuj utworzyć coś nowego i oryginalnego.