466 Shares 1108 views

Najmniejszy apartament w świecie. Top 5 małych mieszkań świata

Każda osoba musi mieć swój własny dom i prywatną przestrzeń. W tym przypadku, obudowa w wielu częściach świata, jest dość kosztowne. Prawdopodobnie z tego powodu, że jest coraz bardziej popularny maleńkim mieszkaniu. Jaki obszar jest najmniejszy apartament na świecie i gdzie się znajduje?


Oriental minimalizm

Wiele chińskich prawdziwy pałac będzie wydawać pogardzany przez naszych rodaków małej „Chruszczow”. W Chinach, w prowincji Hubei na przestrzeni lat, wielu młodych ludzi są zmuszeni do życia w małym mieszkaniu. Często, powierzchnia całkowita takiego korpusu jest nie większa niż 4,5 m2. Być może to tu jest najmniejszy apartament na świecie.

Chiny dziś jest mistrzem w tej kategorii, ale nie daleko za nim Japonia. W wielu miastach Japonii istnieje gospodarka strefy obudowa klasa około 6 m 2. obszar mieszka w Japonii jest mierzona w tatami (90h180 cm), w mieszkaniu popyt 3-4 tatami. Życie tutaj jest zwykle tylko student, warto zauważyć, że nie ma takiego domu, nawet w Tokio.

Jakie zalety mają podobną mikrokvartiry? Wynajem przystępne dla każdego, i to jest możliwe, aby wybrać odpowiedni obszar. Co ciekawe, to normalny prysznic w tych pokojach-mieszkań nie są zwykle.

Zażądał mini-mieszkanie w Wielkiej Brytanii

W każdym kraju, mieszkań w stolicy jest droższe niż w woj. Wiele osób marzy, aby żyć w głównym mieście stanu, ale ceny nieruchomości nie pozwalają, aby tej wizji. Wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii uważają, że najmniejszy na świecie mieszkaniu w Londynie. Ten obszar obudowa tylko 7,5 m2, gdzie znajduje się wszystko, co niezbędne do życia jednego człowieka. Zaprojektowane mikro mieszkań szczególnie dla tych, którzy chcą żyć w stolicy Wielkiej Brytanii, ale bardzo mało pieniędzy. Co ciekawe, po wykazując niezwykły przedmiot na sprzedaż w pierwszym tygodniu to chciał kupić więcej niż 100 osób.

Affordable życie na Manhattanie

Najbardziej nagłośniony to najmniejszy apartament na świecie znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Na powierzchni 8,3 m 2 mieści się pełny sen, wiele półek do przechowywania, a nawet prysznic i WC. To mieszkanie jest najlepszym przykładem genialnego takli zagospodarowania przestrzennego. Łóżko jest na suficie, odległość od materaca na łóżku jest tylko 57 cm. Kompaktowa obudowa można nazwać elity, ponieważ znajduje się w prestiżowej dzielnicy Upper West Side (Manhattan). Sława, jest to najmniejszy apartament w świecie otrzymał poprzez arendatorshe – Felis Kohen. Kobieta pracuje jako projektant i jest dumny jak funkcjonalne i wygodne, zdołała zorganizować swoją przestrzeń życiową.

Francuski szyk wynosi 12 m2

Francuzi też lubią żyć w zabytkowym lub prestiżowych miejscach swoich miast. Nic więc dziwnego, że ma najmniejszą swoją światową za mieszkanie w Paryżu. powierzchnia użytkowa wynosi 12 m 2. W przeciwieństwie do wszystkich poprzednich mini-apartamentów, wersja Paryż nie jest przeznaczone do stałego pobytu tylko jednej osoby. Francuskie mini-apartamenty cieszą się bar, sofę dla gości i podwójne łóżko. Brzmi niewiarygodnie? Ale to prawda, dzięki dużej liczbie nowoczesnych mebli-tranformerov. W zależności od nastroju i potrzeb mieszkańców pomieszczeniu może bardzo szybko zmienić swój wygląd i funkcjonalność. Taka obudowa jest w wielu regionach Francji, i zawsze bardzo nam się wystarczająco wysoki popyt.

Rosyjski małe mieszkania

W naszym kraju przez długi okres czasu były popularne komunalnych mieszkań. Jest wystarczająco duży dla powierzchni mieszkalnych, gdzie osobne pomieszczenia należące do różnych właścicieli, i lokale niemieszkalne są wspólne. Sama idea indywidualnych małych mieszkań dla powieści rosyjskiego. W dzisiejszych czasach takie mieszkania staje się coraz bardziej popularne. A jednak, jeśli spojrzymy na najmniejszym mieszkaniu na świecie (zdjęcia w tym artykule), ich rosyjskich odpowiedników zachwyca wielkością i stopniem komfortu.

Na przykład, zapis zostanie uznany Moskwie miniaturową obudowę, której cała powierzchnia wynosi 16 m 2. Takie mieszkanie jest w Lublinie, w szczególności ich niespodzianka kuchnia z 3 m 2. Na tle tych opcji standard „Chruszczow”, o łącznej powierzchni 30 m 2, wydają niezwykle przestronny i duży.

Należy spodziewać się ciąg do minimalizmu rosyjskich deweloperów? Jest to kontrowersyjna kwestia. Z jednej strony, popyt na małe mieszkania o powierzchni (głównie „studio”) jest dostępna. Ale nie możemy zapominać o prostym prawem rynku nieruchomości: mniejsze całkowitej materiału obudowy, tym bardziej kosztowne jest wart 1 m 2.

Tajemnice aranżacji mieszkań małym obszarze

Może mały obszar obudowa być wygodne? To wszystko zależy od liczby osób mieszkających w mieszkaniu, ich zwyczajów i potrzeb krajowych. Jeśli jest to pożądane, wszystkie linie mogą znajdować się również w najmniejszej przestrzeni. Sprawdzić najmniejszych mieszkań na świecie, leżał w nich są różne, ale ogólne zasady projektowania pozostają niezmienione. Wizualnie zwiększyć ilość miejsca można, stosując jasne kolory i błyszczące powierzchnie. Najbardziej odpowiednie wewnętrzne style projektowania małej powierzchni mieszkania – minimalizm i high-tech. Wyrzucić nadmiar dekoracji we wnętrzu.

Warto regularnie badania osobistych i pozbyć się nadmiaru. Ta prosta zasada w połączeniu z regularnym czyszczeniem pokoju pozwoli pozbyć się bałaganu i uczucia ucisku.

Transformatory meblowe produkowane są w wielu fabrykach dzisiaj. I to nie tylko nam znajomy kanapą, ale nowoczesne ścianki działowe, blaty i wbudowaną składane łóżka. Takie decyzje stworzy najbardziej komfortowe warunki do życia nawet w ograniczonym obszarze.

Nie zapominaj o zasadzie pionowej zagospodarowania przestrzennego. Loft łóżko będzie doskonałą alternatywą dla tradycyjnych łóżek, jeśli chcesz, aby na podium, nie zapomnij o tworzeniu to szuflad do przechowywania. Wszystkie te proste rozwiązania doskonale oszczędność miejsca, a tylko zwiększa funkcjonalność pomieszczenia.