621 Shares 7134 views

Co należy wiedzieć o korzyściach płynących z podatku transportowego

Codziennie nowe właściciele samochodów osobowych istnieją w naszym kraju. Jest wielu ludzi, którzy sprzedają lub wersja swój stary samochód, kupił nowy. Wszystkie z nich mają do czynienia z problemem podatku transportowego. Podobnie jak w innych sytuacjach finansowych, wszyscy nadzieję, że pokażą się prawo do korzyści płynących z podatku transportowego i będą w stanie uratować cokolwiek w tej sytuacji. I istnieją takie możliwości. Jednak korzyści, oczywiście, stosuje się tylko do pewnych kategorii obywateli.

Kto ma swoje zalety

Mieszkańcy stolicy regionu często zastanawiam się, czy korzyści transportu jest podatek? Moskwa, jak wiemy, jest dość drogim miastem. A gospodarka budżetu rodzinnego, który otrzymuje się z tych, którzy dostarczają korzyści dla podatku transportowego, dla wielu będzie dość zauważalne. Na przykład, następujące kategorie właścicieli samochodów, które zarejestrowane jeden lub więcej pojazdów, nie można płacić podatku na jeden samochód:

– Bohater Związku Radzieckiego i Federacji Rosyjskiej, a także tych, odznaczony Orderem Chwały trzech stopni;

– weteranów i inwalidów operacji wojskowych;

– weteranów i inwalidów z Wielkiej Wojny Ojczyźnianej;

– upośledzone choroby (pierwszy i drugi C).

– byłych nieletnich więźniów obozów koncentracyjnych i innych takich miejscach, które zostały ustanowione przez hitlerowców w czasie II wojny światowej;

– Właściciele samochodów o pojemności silnika mniejszej niż 70 KM;

– powiernik, jedno z rodziców lub jednego z rodziców adopcyjnych, a także opiekun dziecka niepełnosprawnego;

– obywateli dotkniętych przez promieniowanie ( „ofiar Czarnobyla”, a także uczestnicy testów termojądrowych broni, technologii przestrzeni);

– jeden z rodziców lub rodziny adopcyjnej, posiadające status wielu dzieci.

Konieczne jest również, aby wiedzieć, że w Moskwie, korzyści dla podatku transportowego (w formie zwolnienia z nim), są i niektóre osoby prawne. Należą do nich:

– przedsiębiorstwa zajmujące się transportem pasażerów korzystających z publicznego transportu miejskiego (z wyjątkiem taksówek);

– mieszkańcy specjalnych strefach ekonomicznych (them takie zwolnienia są przyznawane tylko przez 5 lat).

spory

Mieszkańcy całego kraju, niezależnie od tego, czy mają uprawnienia, regularnie otrzymywać powiadomienia email, który wymaga zapłaty podatku od pojazdów. Często teksty generują dużą liczbę pytań. Nie jest tajemnicą, że włączenie podatku transportowego nie zawsze jest jasne i poprawne. Aby dowiedzieć się więcej na temat ich praw w tym zakresie, konieczne jest rozważenie sytuacja występuje dość często. Jest to na pewno powiedzieć, że jest to najczęstszy przypadek. Pojazd sprzedawany jest od dawna i wykreślona z rejestru, ale jego były właściciel kontynuuje dostarczanie zawiadomienie wymagającej zapłaty podatków. Niestety, w wielu dużych miastach, gdzie ma miejsce przeniesienie informacji z policji drogowej na rzecz organów podatkowych, ze względu na dużą objętość dokumentów miał wiele błędów. Dlatego też przypadki, kiedy samochód wykreślona z rejestru i sprzedany, a pracownicy IRS nie wie o tym, nie należą do rzadkości. Zwłaszcza ta sytuacja jest nieprzyjemna dla tych, którzy są korzyści dla podatku transportowego.

Co zrobić, gdy jest to zawiadomienie z obowiązku zapłaty podatku od już wykreślona z rejestru samochód? Pracownicy podatku zaleca się przyjmować pomoc policji drogowej, aby podnieść samochód z rejestru przez przyłożenie do niego dokument sprzedaży i doprowadzić wszystko do nich. Oczywiście takie rozwiązanie jest ważny tylko, jeżeli urzędnik sprzedaży auto. Jeżeli samochód został zakupiony na pełnomocnictwa ogólnego, wówczas takie roszczenia są zasadne. Po tym wszystkim, z punktu widzenia prawa, właściciel samochodu nie uległa zmianie. Dlatego w tym przypadku podatek będzie musiał zapłacić.

406 shares 5319 views
114 shares 2174 views