714 Shares 2949 views

Pyszne azu z indyka: różne opcje gotowania

Azu z indyka uzyskuje się nie tylko bardzo smacznie, ale także użyteczny. Przecież każdy wie, że ten rodzaj mięsa jest dietetyczny. Dzisiaj rozważymy dwa różne sposoby gotowania dania orientalnego, z których jeden jest robiony w stewpan na piecu, a drugi przy użyciu nowoczesnego urządzenia kuchennego – wielozaworu. Obie prezentowane opcje są tak smaczne i zaspokajają, że mogą być serwowane nawet przy świątecznym stole.


Jak ugotować azu z indyka na piecu?

Aby stworzyć takie naczynie, najlepiej użyć głębokiego garnka. W końcu azu jest przygotowywany nie tylko z mięsa, ale także z innych soczystych produktów, które tworzą pachnący i gęsty bulion.

Niezbędne składniki

Aby zrobić azu z indyka na talerzu, należy przygotować:

 • Pomidory czerwone dojrzałe duże – 2 szt.
 • Cebula biała – 2 główki;
 • Filet indyjski schłodzony – 600 g;
 • Olej roślinny bez zapachu – 6-7 dużych łyżek (do smażenia mięsa);
 • Duże świeże marchewki – 1 szt.
 • Przyprawy są pachnące, a także solone i świeże zioła – według własnego uznania.

Przygotowanie głównych produktów

Azu z indyka, którego receptury rozważymy dzisiaj, powinny rozpocząć się przy obróbce głównych składników. W tym celu należy umyć schłodzony filet, a następnie uwolnić go od skóry i kości i pokroić. Następnie chcesz posiekać słodkie białe cebulki i czerwone dojrzałe pomidory w małe kostki. Również zetrzyj świeże marchewki na dużym sosie.

Proces obróbki cieplnej

Po przygotowaniu głównych składników konieczne jest umieszczenie szalki na silnym ogniu i wlewanie oleju roślinnego. Gdy tłuszcz jest trochę rozgrzany, naleśnik w plasterkach indyka należy przelać do naczyń. Smażyć taki produkt korzystnie przed pierwszym rumieniem (około 16-20 minut). Obok składnika mięsa trzeba zalać białe cebulki cebulą, marchewką i położyć dojrzałe pomidory. Wszystko to musi być przyprawowe i zamknięte pokrywką. Gulasz w soku własnym powinien wynosić ok. 45 minut. Jeśli w trakcie gotowania ciecz wyparuje, można dodać do niej trochę gotowanej wody.

Jak serwować na kolację?

Gotowane azu z indyka serwowane jest do stołu wraz z takimi serduszkowymi daniami jak makaron lub spaghetti, gotowany ryż lub kasza gryczana. Ponadto danie jest dodatkowo podawane z chlebem pszennym lub żytnim, świeżymi ziołami, a także sałatką surowych warzyw.

Azu z indyka w wielowarstwie: krok po kroku przepis

Ten sposób przygotowania dania orientalnego jest zupełnie podobny do poprzedniego. Istnieją jednak pewne różnice. Aby stworzyć obfite i pyszne azu, musisz zakupić następujące składniki:

 • Każda część indyka – 500 g;
 • Ogórki marynowane – 2-3 sztuki;
 • Sos pomidorowy – 3 duże łyżeczki;
 • Zielony pieprz – 1 szt.
 • 1 marchewka duża;
 • Cebula fiołek – 1 głowa;
 • Sól morska i groszku pieprzowego – dodaj do smaku;
 • Woda pitna – według własnego uznania.

Przetwarzanie głównych produktów

Aby przygotować takie proste, ale smaczne potrawy, mięso indycze powinno być dokładnie spłukane, uwolnione ze wszystkich kości i skóry. Następnie mięso musi być drobno posiekane. Wymaga się również cięcia ogórków marynowanych, bułgarskiej zielonej papryki i purpurowej cebuli. Marchewki należy oddzielnie tłukać na dużym tartaczu.

Obróbka cieplna naczynia

W przeciwieństwie do poprzedniej receptury, azu z indyka w wielowymiarowej jest przygotowywane bez wstępnego smażenia mięsa. Powinien być włożony do miski wraz ze składnikami takimi jak marynowane ogórki, marszczone marchewki, zielona papryka i purpurowa cebula. Ponadto wszystkie wymienione produkty muszą być przyprawione sosem pomidorowym i czarnym pieprzem w postaci groszku. Następnie należy je wymieszać, napełnić wodą w ilości 1-1,5 kubków, zamknąć pokrywką i ustawić program do pieczenia przez godzinę. Okresowo zaleca się otwarcie azule i wymieszanie dokładnie łyżką. W wyniku takich działań powinieneś dostać pyszne i bogato orientalne naczynie z pachnącym bulionem.

Jak poprawnie przedłożyć się do stołu?

Gotowane azu w wielowarstwu powinny być prezentowane na stole wraz z przystawką tylko wtedy, gdy jest gorące. Dzięki aromatycznemu sosem pomidorowym, taki obiad okaże się bardzo soczysty i obfity. Spróbuj, a zobaczysz samemu.

Przydatne porady dla gospodyni domowej

Należy zauważyć, że takie pyszne danie orientalne jak azu można ugotować nie tylko z mięsem z indyków, ale także z kurczaka, wieprzowiny, wołowiny lub cielęciny. Z nimi obiad będzie nie mniej smaczny. Ponadto, aby dodać smak i odpowiednią gęstość, zaleca się dodanie mąki pszennej wstępnie rozcieńczonej wodą, a także startych szczypiorek czosnku. Jeśli chodzi o ostatni składnik, należy go wyłożyć w ostatnim rzędzie, po wylocie płyty lub wybraniu trybu wielozmiennego.