374 Shares 2500 views

Brązowe plamy na twarzy: przyczyny, sposoby radzenia sobie z nimi

Dość często zdarza się, że pierwsza doskonałe skóry nagle pokryte ciemnymi plamami, które z biegiem czasu może się rozwijać. Miejsca te są nazywane pigment. Powstają one w wyniku zakłóceń w komórkach skóry, gdy staną się one w stanie właściwie kontrolować syntezę melaniny pigmentu, co powoduje ich coraz i przebarwienia. Przyczyny łamania tego procesu może być wiele czynników. Najczęściej takie naruszenie obserwuje się w wieku i starości, ale przypadki plam starczych wśród młodych ludzi, najczęściej kobiet, również nie są rzadkością. Zdecydowana większość z nich związana z zaburzeniami hormonalnymi, na przykład: ciemne plamy na twarzy i ciele pojawiają się niemal każdej kobiety w ciąży, a zdarzają się przypadki tego zjawiska w wyniku hormonalnych środków antykoncepcyjnych, szczególnie jeśli były one dopasowane nieprawidłowo. Prowadzić do pojawienia się plam starczych i niektóre nieprawidłowości w tarczycy. Jako ciemne plamy na twarzy może być spowodowane chorobami przewlekłymi, najczęściej narządów płciowych, ale może również prowadzić do przebarwień i zaburzenia innych narządów, zwłaszcza w wątrobie i nerkach. W przypadku niektórych hipowitaminozy można również zaobserwować pojawienie się plam wiekowych: w szczególności, często występują z niedoborem witaminy C. Jest również plamy pigmentowe obejmują ciemnej skóry w miejscu rozmaitych urazów, na przykład wynikające z wyciskanie zaskórników.

Warto pamiętać, że pigmentowe plamy na twarzy są nie tyle problem, ponieważ jego wskaźnik: gdyby były, to w organizmie istnieje jakiś rodzaj upośledzenia funkcji. Naturalnie, w celu wyleczenia ciemne plamy na twarzy, konieczne jest zidentyfikowanie i starać się wyeliminować przyczynę ich wystąpienia, w przeciwnym razie wszystkie wysiłki będą daremne. W związku z tym, najprostszy przypadek – kiedy plamy są spowodowane ciążą: oczywiste jest, że po porodzie hormony wkrótce wróci do normy, a więc przyczyną ich pochodzenia nie ustąpi w sposób naturalny, a pozostałe przypadki wymagają bardziej poważne podejście. Nawet w przypadku likwidacji ich przyczyny plamy starcze leczenia może być opóźnione, ponieważ zjawisko to występuje w jakiejś głębi i pełne wyzwolenie może zająć trochę czasu. Kilka przyspieszyć ten proces może złuszczania, a szczególnie dobre wyniki można osiągnąć łącząc domowej opieki i leczenia salon.

Co oznacza, że można leczyć ciemne plamy na twarzy? Aby to zrobić, istnieje wiele narzędzi, takich jak kosmetyki i farmaceutyki, a także istnieje wiele bardzo popularne recepty. Dla maksymalnego efektu, wszystkie z tych metod można łączyć, ale warto pamiętać, że niektóre stosowane do rozjaśniające skórę składniki są dość agresywne, więc substancje o silnym działaniu należy stosować nie więcej niż dwa razy w tygodniu, a przed nałożeniem każdej nowej metody należy skonsultować się z kosmetyczką dla kompatybilności oznacza to, że kiedyś, ponieważ interakcja niekompatybilnych narzędzi na skórę może spowodować poważne obrażenia.

Jakie są środki skutecznie walczyć plamy pigmentowe? Preparatów farmaceutycznych można wymienić maść przeciwko plam pigmentowych Lekker Antipigment: to nie jest drogie, ale bardzo skuteczne, a niektóre preparaty hormonalne, jednak warto pamiętać, że wszystkie środki hormonalne należy stosować ostrożnie, a jeśli z nich efekt nie jest postrzegana w w ciągu tygodnia, a następnie użyć ich nie ma sensu – może tylko zaszkodzić. Od środków ludowej warto wspomnieć wszystkie produkty mleczne, sok z cytryny, pietruszka, gąbki słodkowodne, olej rycynowy, nadtlenek wodoru – maska na bazie tych składników będzie mieć ogromny wpływ.

W celu uniknięcia plam starczych ze skłonnością do maksymalizacji ich powstawania trzeba uważać na słońce i używać filtrów przeciwsłonecznych o maksymalnym współczynniku ochrony przed promieniowaniem UV.