886 Shares 6416 views

Niedokrwistość. Objawy choroby, leczenia i prewencji.

Zmniejszenie stężenia hemoglobiny we krwi i erytrocyty (czerwone krwinki), prowadzi do choroby – anemii (niedokrwistości). Czasami skoroprohodyaschaya i przewlekła niedokrwistość.


Objawy niedokrwistości

Gdy brak żelaza w organizmie może rozwinąć się niedokrwistość. Objawy następujących chorób: barwie skóry; zaburzenia naczyniowe (duszność, częstoskurcz lub palpitacje, obniżenie ciśnienia tętniczego i żylnego); słabość w organizmie; częste zawroty głowy.

Niedokrwistość nie jest odrębną chorobą. Ona towarzyszy jakakolwiek inna choroba. Bardzo często występuje niedokrwistość u dzieci i kobiet w ciąży.

Przyczyny niedokrwistości z niedoboru żelaza (anemia)

kobiety w ciąży i dzieci cierpi z powodu niedoboru żelaza. Konieczne jest, aby produkować hemoglobinę. Anemii występuje ze względu na brak żelaza w żywności zasilania, ze względu na to słabej absorpcji z przewodu żołądkowo-jelitowego. Zdarza się, że choroba rozwija się z braku białka w organizmie i witamin.

– nie mniej ważnym czynnikiem przyczyną anemii, są ostre i przewlekłe choroby: zapalenie nerek, jelit i zakażenie wirusowe. Niedokrwistość, objawy, które występuje w wyniku chorób zakaźnych, poinfekcyjnego zwanego anemii. Predysponowani do niego, a zwłaszcza dzieci, które często są chore.

– uraz związany z dużym utraty krwi.

– Stresujące sytuacje, które prowadzą do załamania.

Kiedy właściwie zrównoważony tryb zasilania, połączenie niedoboru żelaza i anemii po infekcji. Również do rozwoju anemii tendencję do wcześniaków. Wynika to z ich intensywnego wzrostu w pierwszym roku życia, w przeciwieństwie do donoszonych rówieśników.

Środki zapobiegawcze choroby

Kobiety w ciąży, aby zapobiec anemii, oprócz prawidłowego odżywiania, trzeba wybrać się na spacer na świeżym powietrzu. Poza tym należy wziąć witamin z żelazem, przepisane przez lekarza, jak i zdrowego stylu życia, aby wyeliminować wysiłek fizyczny.

Aby chronić dzieci przed niedokrwistością choroby, trzeba je nakarmić mlekiem matki. W tym przypadku matka pielęgniarski powinien być w pełni karmione. Środki zapobiegawcze obejmują także brak kontaktu z pacjentem zakaźnych. Dzieci urodzone przedwcześnie, specjalista przepisuje leki zapobiegawcze.

leczenie niedokrwistości

Istnieje podejrzenie anemii? Objawy wskazujące na jego rozwój? Należy skonsultować się z lekarzem w celu zbadania i potwierdzenia diagnozy. W przypadku niedokrwistości w wyniku innej choroby specjalista powinien go zdiagnozować i zalecić odpowiednie leczenie. W identyfikacji choroby niedokrwistość, objawy które były spowodowane nieprawidłowo zbilansowanej diety, należy przeprowadzić korektę codziennej diecie. Ale powinien wiedzieć, co jeść powinny zacząć stopniowo. W przeciwnym razie może to spowodować rozstrój żołądka.

Niedokrwistość, których leczenie jest zredukowane do korekty w diecie jest eliminowany szybko. Żywność powinna składać się z następujących produktów: wołowiny, gryki i owsa zbóż, orzechy, zielone jabłka, buraki, ziemniaki, śliwki, gruszki, czarna porzeczka. Poza tym otrzymanych leków przepisanych przez lekarza. Leczenie nie powinno być opóźnione. Choroba obniża system immunologiczny, a to prowadzi do rozwoju chorób zakaźnych. Na tle niedokrwistości, występują one w cięższej postaci.

Jeśli anemia jest wykrywany u dziecka odbioru mleka matki, matki powinny przyjmować preparaty żelaza. Ponadto konieczne jest, aby przemyśleć swoją dietę, często spacery z dzieckiem w powietrzu. Zdrowie dzieci – to bardzo ważne zadanie. Sukces jego rozwiązania zależy od rodziców.