455 Shares 2612 views

Królik srebrny: opis rasy, recenzji, opieki

Króliki rasy srebrnej są popularne głównie w naszym kraju i na Ukrainie. Są one zwykle wychowywane w gospodarstwach domowych, a czasami w dużych gospodarstwach rolnych. Ta rasa należy do skór mięsnych, ma dość nietypowy wygląd, bardzo piękne futro i prostotę.

Historia hodowli

Ojczyzna nowoczesnego srebrzystego królika jest francuską prowincją szampana. Zwierzęta tego niezwykłego zabarwienia były w XX wieku popularne wśród europejskich rolników. W naszym kraju srebrny królik został przywieziony w latach 20. ubiegłego wieku. W wyniku przeprowadzonych z nim prac selekcyjnych pojawiła się piękna rasa o głęboko srebrzystym kolorze, szybko zyskująca wadze, wczesna i płodna. Został on zarejestrowany w 1952 roku. Usunięcie srebra królika w postaci istniejącej dziś jest całkowicie wynikiem radzieckich hodowców Kaplevskiego.

Opis ogólny

Być może główną zaletą takich zwierząt jak króliki srebrzystej rasy jest ich skóra jest bardzo piękna. Włosy ostevoy są lekkie, przewodnik jest prawie czarny, a podpuszek – jasnoniebieski. Połączenie tych wszystkich odcieni daje bardzo przyjemny kolor dla oczu starego srebra. Ten niezwykły kolor jest równomiernie rozmieszczony w ciele królika. Uszy, nos, ogon i nogi są nieco ciemniejsze, ale także srebrzyste.

Ciało królików tej rasy jest proporcjonalne i harmonijne, ma cylindryczny kształt. Klatka piersiowa jest szeroka i głęboka, plecy są proste, obszar sakralny jest potężny i dobrze rozwinięty. Obwód klatki piersiowej w okolicy łopatki u osób dorosłych wynosi około 36 cm. Waga srebrzystych olbrzymów wynosi od 4,5 do 5,5 kg. Niektóre osoby mogą osiągnąć 6,5 kg.

Rasy królików srebra: recenzje

Zasadność tej rasy można przypisać, w tym. I bardzo wysoką wydajność mięsa przy uboju (60%). Ponadto zwierzęta te zasługują na dobre recenzje ze względu na ich płodność. W ściółce zwykle co najmniej 6-8 królików. Między innymi, srebrzyste króliki odznaczają się szybkością.

Mięso królików tej rasy, uznawane przez recenzje, ma po prostu doskonałe właściwości smakowe. Skóry pochodzące z tuszy są bardzo duże. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że absolutnie nie wymagają barwienia. Według kolorystyki, według wielu futerkowych rolników, silnie przypominają futro wiewiórki syberyjskiej. Oczywiście, w punktach przyjęcia skórek bardzo łatwo je i są dość drogie.

Oprócz dobrej wydajności, królik srebrny jest nieprecyzyjny. Kultywuj te zwierzęta na standardowym zestawie pasz. Troska o nich nie wymaga specjalnej technologii.

Cechy zawartości

Ponieważ królik srebrny był przystosowany do zimnego klimatu naszego kraju podczas procesu selekcji, można je trzymać na ulicy nawet zimą. Komórki są instalowane w miejscu chronionym przed wiatrem i promieniami słonecznymi . Oczywiście, powinny być dość przestronne. Tak, że zwierzę mogło łatwo wstać na tylnych łapach lub przynajmniej jeden skok.

Również srebrzysty królik jest dobrze dostosowany do zawartości w szopach. Nie zaleca się hodowli tych zwierząt tylko w zamkniętych stodołach. Dzięki tej metodzie konserwacji znacząco zmniejszają zdolność reprodukcyjną i pogarszają jakość skóry. Jeśli jest to pożądane, można hodować te zwierzęta i wolą.

Zimne, srebrzyste króliki nie są podatne, ale ciepło nie jest dobrze tolerowane. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na letni okres czasu na cieniowanie komórek.

Karmienie

Żywność dla tych zwierząt najlepiej jest podawać zgodnie z harmonogramem. W tym przypadku królik srebrny jest o wiele lepszy w podnoszeniu wagi. Jeśli chodzi o samą dietę, jest to norma dla tych zwierząt. Z surowych karm w lecie dają trawę i gałęzie, w zimie – dobre siano i miotły. Zboża skoncentrowane – jęczmień lub płatki owsiane. Z soczystych – marchwi, buraczków, czasem cukinii, jabłek, kapusty, itp.

Hodowla

Sluchku spędzają na terytorium mężczyzny. Mniej niż miesiąc później są króliki. Mają około 72-75 gramów. Mężatki srebrzyste króliki są bardzo dobre – żywią się młodymi, monitorują i dbają o nich. Do 2 miesięcy młode zwierzęta mają już masę około 1,5-1,7 kg, do trzech – do 3 kg, do czterech – do 4 kg. Tak więc, w ciągu czterech miesięcy – jest to dość dorosły królik srebrny. Zdjęcia tych pięknych zwierząt można zobaczyć na stronie.

Bardzo interesującą cechą tej rasy jest również fakt, że małe króliki mają monochromatyczny czarny kolor. Po pewnym czasie kufel, łapy i ogon stają się srebrzyste. Całkowicie ten piękny odcień skóry zwierząt nabywa się do wieku czterech miesięcy – po policzku. Srebrzysty olbrzym to królik, który rozwija się tak samo, a nie w inny sposób. Taka stopniowa zmiana koloru jest uważana za jedną z głównych cech rasy.

Srebrzyste króliki odznaczają się mlecznością i dość chętnie akceptują potomstwo innych. W razie zagrożenia agresywnie bronią swoich potomków.

Przydatne informacje

Z naukowego punktu widzenia, srebro jest spowodowane defektem dominującego genu "R". Ten interesujący kolor skóry powstaje właśnie z powodu jego mutacji. W pęcherzyku króliczych włosów pigmenty po prostu przestają się tworzyć.

Niedopuszczalne wady rasy obejmują lekką klatkę piersiową, całkowicie czarną głowę i bardzo różnią się kolorowymi podkładami. Jak wygląda prawdziwy królik srebrny, zdjęcia prezentowane na tej stronie są wizualnie widoczne.