771 Shares 4145 views

Feodosiya plaże: opinie, opisy, ocena. Reszta w Feodosia

Starożytne miasto nad Morzem Czarnym – Teodozja – jest nie tylko zabytkiem, ale także miejsce pielgrzymek „beachgoers”. Tutaj od końca 19 wieku spoczywał rosyjskiej arystokracji i inteligencji. Dziś Feodosia plaże, opinie, z których tylko najbardziej entuzjastyczny, ponownie duże zapotrzebowanie wśród rosyjskich turystów. Jak wybrać najlepsze miejsce do wypoczynku pośród różnorodności Teodozji? Opiszemy szczegółowo o najlepszych plaż na wybrzeżu.


Położenie geograficzne Teodozja

Miasto Teodozja usytuowany na południowo-wschodnim wybrzeżu Półwyspu Krymskiego. To myje tytułowego zatokę, po drugiej stronie miasta graniczy z samej krawędzi grzbietu Tepe-Oba. Teodozja znajduje się na plaży, ale jej terytorium jest ubogi w zasoby wodne, ale na obrzeżach miasta jest rzeka Baybuga, a kilka rzek są zamknięte w rurze pod mostem z miastem. Mimo bliskości gór, ulga miasto – równiny, jest to wygodne do chodzenia, a najlepsze plaże Teodozja są wygodne, łagodny stok do wody.

Klimat i pogoda

Teodozja granica położenie między górami a morzem, tworząc szczególny klimat tutaj: coś przejściowego z subtropikalnych do stepów. Tutaj, gorące, suche lato, łagodna zima z możliwych dostatecznie niskich temperaturach. Średnia roczna temperatura wynosi plus 12 stopni. Sezon letni rozpoczyna się w Teodozja w kwietniu, kończąc na początku października. Najgorętsze miesiące – lipiec, gdy kolumna termometr wznosi się do + 25-30 cyfr. Jednak bliskość morza sprawia, że jest łatwy do przenoszenia ciepła nawet 40 stopni. Najwygodniejsze Teodozja, wakacje, plaże w sierpniu i wrześniu, kiedy to sezon aksamit ze średnią temperaturą w ciągu dnia 24 stopni. W ostatnich latach nastąpił tendencja do wzrostu temperatury na wybrzeżu, to sprawia, że jeszcze bardziej gorący lipiec ale wydłuża sezon plażowy. Opady w Teodozja często spada w grudniu, najbardziej suchej miesiącu – lipcu. Średnio w ciągu roku tutaj słońce świeci 250 dni. Woda wybrzeży Feodosia zawsze powyżej zera temperatury. W lipcu, nagrzewa się ona do średnio 22 stopni.

Zima w Teodozja jest miękka, ale nadal istnieją mrozie. Śnieg pada średnio 20 dni w roku, ale potem topnieje, w rzadkich przypadkach, pokrywa śnieżna utrzymuje się przez kilka dni. Ze względu na silne wiatry ze wschodu i północy w zimie w mieście jest niewygodne, mokra pogoda nie jest przyjemność.

Historia Teodozji

Miasto Feodosiia, plaże piaszczyste które dziś przyciągają turystów z całej Rosji, zawsze było bardzo atrakcyjnym miejscem do życia. Oczywiście starożytni ludzie nie są zainteresowani w Sunshine Coast, ale przede wszystkim niezwykle korzystne położenie. Pobiegliśmy przeszłości miasta licznych szlaków handlowych, a zatem pierwsze osadnictwo pojawiło się tu bardzo długo.

Oficjalna data założenia miasta – 6 wieku pne. e. Następnie koloniści Miletu wybrali to miejsce umieszczenia strategicznie ważnym rozliczeń. Dziś jednak archeolodzy odkrywają nowe dowody, że Teodozja (Krym), plaże są pełne turystów, które teraz pojawiły się w 9. wieku pne. e. W czasach Bosfor królestwa mieszka w mieście około 8 tys. Człowiek, on ma ponad 300 lat kwitła i rosła. Ale Hun inwazja doprowadziły do upadku miasta. Przez kilka stuleci na terenie Teodozjusza żył Alans. Później terytorium objęte kontrolą Bizancjum, a później pod wpływem Złotej Ordy. Tatarzy Teodozja odcinek wybrzeża kupić Genueńczyków i baza jest ważnym miastem handlowym. Aby chronić swoje terytorium budują silną fortecę, z których część jest nadal zachowane. Genueńczyków wykonane miastu kwitnącej centrum handlowe, populacja wzrosła dziesięciokrotnie. Tu był największy targ niewolników w regionie. Bogactwo i potęga miasta zawsze przyciąga najeźdźców do niego. Pierwszy wygrał tafty, który przekształcił Teodozjusza w swoim własnym stylu. Późniejsze wojska rosyjskie dla 2 wieków stara się zdobyć miasto, aw 1771 roku twierdza została podjęta przez księcia Włodzimierza Dołgorukiego. Dwa wieki miasta cicho wegetują na peryferiach imperium. Dopiero w 19 wieku zaczyna się szybki rozwój infrastruktury, ożywienia gospodarczego i wzrostu populacji. Wraz z nadejściem władzy radzieckiej Teodozjusza zaczyna swoje nowe życie – Ośrodek tutaj w oparciu o reszcie obywateli, utworzony kompleks przemysłowy, jest wiele konstrukcji. Podczas II wojny światowej miasto zostało zajęte przez wojska faszystowskie, populacja ucierpiała znacznie od najeźdźców. W 1954 roku Teodozjusz został przeniesiony do Ukraińskiej SRR, wraz z Krymu jako kurorcie. Po rozpadzie ZSRR wycofał miasto Ukrainy. W 2014 roku, wraz z Krymu wrócił do Rosji.

Atrakcje Teodozja

Bogata historia miasta pozostawiła wiele zabytków, które przyciągają turystów. Kontrola atrakcje Feodosia może trwać dłużej niż jeden dzień. Zacznij swoją znajomość z miastem stoi z twierdzy Genueńczyków, pomnik 14 wieku. Niestety, ściana, wytrzymał atak wielu napastników, rozebrano w 19 cywilów wieku do budowy domów. Ale także z pozostałości można zobaczyć na dawnej elektrowni. Rozglądając się wokół twierdzy, nie można przegapić Wieżę Konstantyna, jest to symbol i maskotka miasta. Była nawet przedstawiany na godło Teodozja. Starożytnych zabytków także ormiański kościół Świętego Archanioła Michała i Gabriela. Został zbudowany w 15 wieku i jest uderzającym przykładem wpływem architektury włoskiej na lokalnych architektów. W tej świątyni przy narodzinach przyszłego artysty został ochrzczony Aivazovsky, tutaj jest jego grób. Przez 15 lat stosuje ormiański fontanna, pomnik tradycyjnej architektury narodowej. Z nowszych atrakcji warto zobaczyć pałac Stamboli początku 20 wieku i kościół św Katarzyny koniec 19 wieku. Dla zainteresowanych architekturą kościoła i religii będzie ciekawe do zwiedzania kościoła Wszystkich Świętych i św Sergiusza.

Również w Teodozji istnieje kilka interesujących muzeów, parków, obszarów przyrodniczych. Jest to miasto, w którym można nie tylko spędzać czas na plaży, ale także nauczyć się czegoś nowego, aby rozwinąć swoje horyzonty. Oprócz tego, że bardzo bogaty w atrakcje turystyczne Teodozjusza, to znajduje się wiele ciekawych rzeczy: Koktebel, Karadag rezerwat, Ilyinsky latarni.

Cechy rekreacji w Teodozja

Oczywiście, najważniejsze, dlaczego ludzie przychodzą do morza, wakacje na wybrzeżu. Plaże Teodozja, których imiona są tak poetycki ( „Scarlet Sails”, perła, złoto), może zaspokoić wszelkie potrzeby urlopowicz. Większość z miejscami do siedzenia mają piaszczystą pokrycia, choć istnieje kilka żwirowe, a nawet betonowa plaża. Wszystkie plaże z wyjątkiem należących do elitarnych hoteli są do odwiedzenia. W mieście można nie tylko odpocząć, ale również w celu poprawy ich zdrowia. W Teodozja, istnieje 13 ośrodków zdrowia, które zapewniają fachową pomoc w leczeniu i profilaktyce różnych chorób. Nie koniecznie zatrzymać się w ośrodku, można po prostu kupić „kursovku”, a otrzymasz zestaw usług medycznych. Teodozjusz znany jest jako idealne miejsce dla rodzin. Miasto jest dobrze rozwinięta infrastruktura transportowa turystycznych i istnieje wiele hoteli o różnych poziomach, wiele punktów gastronomicznych i lokali rozrywkowych. Teodozjusz aktywnie rozwija się przemysł turystyczny w ostatnich latach i dlatego podróżujący oferują bardziej zróżnicowane możliwości dla jakości wypoczynku. Ponadto, ośrodek ten jest znany z rozsądnych cenach.

Najlepsze plaże

listę Feodosia plaż skompilowany, należy zwrócić uwagę na ich położenie, dostępności transportowej, poziom infrastruktury. W tym mieście i jego okolicach jest tak wiele miejsc do odpoczynku i wybrać najlepszą nie jest łatwe. Do najbardziej znanych, popularnych i wyposażone plaże są w następujący sposób:

– "Scarlet Sails";

– Pearl;

– Gold;

– dzieci;

– "Bounty";

– "Kamienie";

– "Dynamo";

– "First City".

Warto również wspomnieć jest wioska Riverside (Feodosia). Plaże „Brigantine” hotel „Equator”, „Ai-Petri” – jest to miejsce godne uwagi turystów. Jest zwykle mniej niż ludzi, i czystsze niż woda w mieście, podczas gdy reszta warunki są prawie takie same. Łagodnie opadający plaża, piasek i pokrywy muszli, leżaki, parasole – wszystko to pozwala doskonale odpocząć. Dla miłośników zabawy w wodzie wybudowany nowoczesny kompleks rozrywkowy Club-117, który przypomina ośrodków Goa.

"Golden Beach" Teodozja

5 km od centrum miasta znajduje się jeden z najbardziej znanych plaż. Ta plaża dostaje swoją nazwę ze względu na drobnym złotym piaskiem, którą pokryte. Znany lokalnie prowadzi do tego, że w „sezonie” tu mamy do walki o „miejsce pod słońcem”, tak wielu turystów przyjeżdża tutaj. Ale Brzeg 6 km od miejsca, brakuje wszystkiego, tylko w centrum jest nieco tłoczno. „Golden Beach” jest dobrze wyposażony, można wziąć parasol, łóżka, materace. Choć mały, delikatny piasek pozwala obyć się bez leżaków. Plaża płynnie przechodzi do wody, skaliste dno na głębokości 15 metrów, jest niewielka, co pozwala nawet na wakacje z małymi dziećmi. Istnieje wiele kawiarni, różnych sportów wodnych, można grać w siatkówkę. Miłośnicy chodzenia należy zwrócić uwagę na fotogeniczny głazy pokryte glonami, które leżą blisko miejsc do opalania. Po drugiej stronie ulicy od plaży, istnieje kilka ośrodków wypoczynkowych, na krajobrazowym obszarze, gdzie można chodzić swobodnie.

"Scarlet Sails"

W 10 minut autobusem lub samochodem od centrum miasta znajduje się jeden z najczystszych i najbardziej zadbanych plaż. Beach „Scarlet Sails” (Teodozjusz) jest wolny do odwiedzenia, ale wszystkie usługi będzie wymagało nakładów. Powłoka Brzeg – gruboziarnisty piasek zmieszany z muszli skale; położyć się na nim, trzeba leżaka. Parasole rozłożone z dobrym marginesem odległości, więc nie jest to uczucie wypierania i przepychanki. Dno morskie w pobliżu brzegu jest pokryta dużymi kamieniami, czasem pokryte glonami, więc należy zachować ostrożność podczas kąpieli. Dla wczasowiczów czujnie monitoruje z ratownik wie, więc wypadki nie zdarzają się prawie tutaj. Wejście do wody jest długa i płaska, więc wybrzeżu morze jest dobrze rozgrzany i na plaży można doskonale spędzić czas, nawet z małymi dziećmi. Dla dzieci jest basen z nadmuchiwanym slajdu. Teren wyposażony jest w szatnie, fontanny z wodą pitną, istnieje kilka restauracji i wypożyczalnia sprzętu.

"Pearl Beach"

Plaże Teodozja, których opinie są zazwyczaj bardziej niż pozytywne, zaczęliśmy nabierać kształtu w specjalnej strefie rekreacyjnej w czasach sowieckich. Miejsce, dawniej znany jako „Second City plaży”, dzisiaj otrzymałem piękną nazwę – „perła”. Plaża znajduje się w mieście, jego długość wynosi nieco mniej niż kilometr, szerokość – 50 metrów. Jego miejsce otrzymał nazwę nadmorskiej pokrycia – drobnym złotym perłowym piasku. Goście mogą korzystać z pełnego zakresu usług płatnych, choć korzystanie z plaży i szatniami bezpłatnie. Zazwyczaj o 10 rano Plaża pełen ludzi, więc trzeba przyjść wcześnie, aby wybrać dobre miejsce. „Pearl” oferuje szeroką gamę usług dla rozrywki i żywności, oferuje szeroką gamę sportów wodnych.

"Bounty"

Druga część „miejskiej plaży №2» nazywana jest «Bounty», choć, oczywiście, jest przesadą. Nie oczekuj tutaj raj odosobnienia i dekoracje z palmami. Ale super drobny piasek, bardzo szeroki wybrzeża, łagodne zejście do wody, w ogóle wszystko, co może być dumna z plaż Teodozja, opinii , których przyczyną zazdrości wypoczynku jest tu obecny. „Bounty” jest dobre, ponieważ jest nie tylko wygodne plaża, ale także przyjemne w dotyku dnie morza, bez dużych kamieni i wodorostów. Czyste i długie płytkie wody sprawiają, że plaża to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Ale reszta podróżnych są wyposażone w pełną gamę usług. Biuro sportów wodnych można zarezerwować wycieczkę łodzią, skuter lub „banana”. Dla tych, którzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym na pracach plaża „namioty masażu”, urządzony w karaibskich domów, które przypomina o Bounty Island.

„Kamyki”

Teodozja, plaża miejska, która powstała w 19 wieku, jest często związane z kamienistych plaż. Jest to powłoka jest głównym plaża miasta, nazywany „Kamyki”. Rozciąga się na 1 km i szerokości 30-40 m. Wejście do wody jest długa i gładka na plaży ma wszystko, czego potrzeba do wypoczynku. Dogodne położenie w mieście prowadzi do tego, że ludzie w czasach latem jest tu bardzo dużo ustronny wakacje tutaj jest nie do znalezienia. Ale plaża ma doskonałą infrastrukturę w postaci kawiarni, klubów, park rozrywki. Ludzie spoczywa tam do późna w nocy, oglądając zachód słońca przy stołach restauracji przybrzeżnych.

"First City"

Opisując najlepszych plaż w Teodozja, nie możemy zignorować „First City” czy „dzieci” plażę. Pokryta jest mieszaniną wapienia i piasku do chodzenia na boso powłoka ta jest niewygodna, zwłaszcza zwyczaj, więc powinieneś dostać pantofle. Plaża ma bardzo długi płytkie wody – 50 m. Więc tu od wczesnej wiosny można pływać z dziećmi. Plaża jest dobrze wyposażone, ale wejście płatne jest tutaj. Tu wzniesiono wielki kompleks rozrywkowy, który pozwala na długi czas, aby zabrać dzieci. Dla wszystkich świadczonych usług gastronomicznych, wynajem różnych urządzeń wieczorami na plaży dyskoteka i restauracja.

„Dzika plaża”

Dla miłośników zacisznej relaksu są idealne dla dzikich plaż Teodozja. Na obrzeżach miasta, z twierdzy Genueńczyków, istnieje miejsce zwane tempera, gdzie można opalać się prawie sama. Rocky brzegu z wąskiej kamienistej plaży wygląda bardzo kolorowe, choć jest mało prawdopodobne, miłośników komfortu. Tutaj przychodzą ci, którzy chcą podziwiać surowy charakter Krymie. Nie ma wątpliwości, leżaków i szatniami, w przeciwnym razie nie będzie „dzika” plaża. Z drugiej strony, a ludzie bardzo mało, a woda jest bardzo czysta, tak jak się tu dostać, nie jest łatwe.

Ponadto, „dzikie” plaże znajdują się w pobliżu miejscowości Ordżonikidze. Chociaż łatwiej się tu dostać niż do Chumka, ale ludzie tutaj nie obchodzi trochę, można znaleźć całkowicie odosobnione miejsce.

Feodosiya plaże: Podróżni

Podróżnicy historie o swoich doświadczeniach ze wspólnego pozytywny sygnał. Turyści jak Teodozjusza atmosferze, jest mniej wybredny i hałaśliwe niż w innych miastach Krymu. Również wczasowicze powiedzieć, że ceny są niskie, a obsługa jest na przyzwoitym poziomie. Wszyscy turyści podkreślają serdeczność miejscowej ludności i bardzo smaczne jedzenie.

informacje praktyczne

Może dostać się do Teodozja z Symferopola autobusem lub samochodem. Nie daleko od miasta przebiega linia kolejowa, jest bardzo popularne pojazdy. Ceny Feodosia plaż znacznie niższe nie tylko w Soczi ale Jałcie i Anapa. Na przykład, wynajem kosztów biegunach zaledwie 50 rubli. W Teodozja można osiedlić się w centrum i na obrzeżach. Nie jest to uciążliwe, jak w dobrze rozwiniętego transportu, a każda dzielnica ma swoje dobre plaże.