425 Shares 1999 views

Rzemiosła z opon dla dzieci

Ważnym elementem krajobrazu jest plac zabaw. Istnieje wiele doskonałych pomysłów, które pozwalają wyposażyć piękny obszar odpoczynku dla okruchów. Jednym z nich jest stworzenie niesamowitej platformy starych opon. Trzeba trochę wyobraźni, a twoje dziecko otrzyma wspaniałe miejsce do gier. Zastanów się, jakie rodzaje rzemiosła można wykonywać z opon na plac zabaw dla dzieci. Ze względu na sprawiedliwość należy stwierdzić, że taki materiał umożliwia doskonałe uszlachetnianie dowolnej strefy terytorium przylegającego do domu.


Co powinienem zrobić?

Rzemiosła ze starych opon na plac zabaw mogą być wykonywane nawet przez początkującego mistrza. Aby je utworzyć, nie potrzebujesz specjalnego narzędzia ani wysokiego profesjonalizmu. Wystarczy podłączyć swoją wyobraźnię. Znacząco pomogą wymyślić i zrealizować rzemiosło wykonane z opon do zdjęć placów zabaw dla dzieci, które pokazują różnorodne możliwości rozwoju witryny.

Więc początkowo należy zaopatrzyć się w materiał i podnieść narzędzie.

Do pracy potrzebujesz:

 • Stare opony samochodowe;
 • Klej uniwersalny;
 • Ostry nóż;
 • Piła tarczowa, śrubokręt;
 • Silne nożyczki;
 • Szczegóły mocowania (śruby samogwintujące, śruby);
 • Farby olejne;
 • Szczotki do malowania;
 • Dodatkowy materiał (tworzywo sztuczne, drewno wiórowe, sklejka).

Aby łatwiej było tworzyć ręcznie wykonane artykuły z opon na kółkach, posłuchaj porady profesjonalnych mistrzów:

 1. Najlepiej używać opon importowanych do wypożyczenia placu zabaw. Opony domowe różnią się grubą gumą. Taki materiał jest znacznie trudniejszy do przetworzenia. Ta zasada nie dotyczy jednak wszystkich rzemiosła. Przecież dla niektórych modeli lepiej jest gruby kauczuk.
 2. Najlepszą opcją są opony zimowe. Te opony są o wiele łatwiejsze do wyprowadzenia.
 3. Zaleca się stosowanie farb emaliowanych. Leżą płasko na powierzchni. Ponadto są odporne i nie powodują w porównaniu z innymi farbami "trującego" zapachu.

Pod warunkiem, że wszystkie główne punkty można tworzyć niesamowite modele.

Jak zrobić Smesharikov?

Prawie wszystkie dzieci kochają słynną kreskówkę. Dlatego też będą chcieli stworzyć takie ręcznie robione artykuły z opon. Smeshariki na plac zabaw dla dzieci będzie doskonałą ozdobą dla reszty.

Niełatwo jest stworzyć takich bohaterów. Małe problemy mogą powstać z twarzy. Ale nawet z tym zadaniem można to zrobić, jeśli okażesz gorliwość. Ponadto można użyć wstępnie wytworzonego szablonu.

Przebieg pracy:

 1. Konieczne jest wycięcie okręgu ze sklejki. Jego średnica powinna odpowiadać wymiarowi wewnętrznemu opony.
 2. Narysuj na sklejce twarz charakteru. Po wyschnięciu włóż go do opony.
 3. Wyciąć uszy. Lepiej użyć kawałka zbędnego kauczuku. W takim przypadku mogą być łatwo wygięte. Zabezpieczyć uszy śrubami.
 4. Aby dać wsparcie, musisz pomyśleć o "nogach". Mogą być cegły malowane w odpowiednim kolorze. Dobrą opcją są drewniane belki.

Wykonywanie takich rzemiosła z opon na plac zabaw dla dzieci, nie zapominaj, że jeden znak nie wystarczy. Lepiej zrobić dwa Smeshariki. Ponadto pomyśl o ciekawym wystroju. Na przykład, jeden z bohaterów może być przymocowany do gitary samonośnej.

Bohaterowie bajki

Po dokładnym zbadaniu wyżej opisanej zasady pracy, możliwe jest wytwarzanie bardziej złożonych rzemiosła z opon na plac zabaw dla dzieci. Wilk, zając, niedźwiedź będą doskonałymi ornamentami strefy dla dzieci. Takie postacie, jakby zostawione w bajce, sprawią, że dzieci mają wiele pozytywnych emocji.

Pomoże to zrobić takie ręcznie wykonane artykuły z opon klasy mistrzowskiej:

 1. Aby postać potrzebowała 4 opon. Pożądane jest, aby jedna z opon była większa niż inne. Będzie to ciało bohatera.
 2. W ziemię należy wykopać dwie opony. Możesz użyć nawet jednej opony, najpierw ją wyciąć. Są to łapy przyszłego zwierzęcia.
 3. Na nich, przy pomocy śrub, dołącza się dużą oponę. Z sklejki jest konieczne, aby wyciąć koło, które stanie się brzuchem bohatera. Jest podłączony do opony.
 4. Na górze śruby wkręcić małą głowicę. Wytnij okrąg sklejki na twarz.
 5. Ręce mogą być wykonane z gumy. Zamocuj je śrubami.
 6. Teraz musisz wyciąć uszy, w zależności od charakteru. Dla niedźwiedzie są odpowiednimi kubkami ze sklejki. Dla wilka – dwa trójkąty. Królik ma bardziej skomplikowaną formę uszu.
 7. Teraz to zależy od kreatywności. Narysuj twarz, brzuch.

Niesamowita Maszyna

Młodzi motocykle będą zachwyceni takimi rzemiosłami z opon na plac zabaw dla dzieci. Maszyny nie są trudne do wykonania. Jest to możliwe dla każdego rodzica.

Przebieg pracy:

 1. Do samochodu potrzebujesz 4 opon.
 2. Jedna opona jest ustawiona poziomo. Po obu stronach opony są one montowane pionowo. To siedziba przyszłego kierowcy i tylnych kół.
 3. Aby zapewnić komfort podczas siedzenia lepiej umieścić sklejkę na opony poziomej.
 4. W niewielkiej odległości pobiera się jeszcze jedną oponę. Naśladuje przednie koła.
 5. Aby zapewnić większą wiarygodność samochodu, należy założyć kierownicę, stary reflektor i niepotrzebną dźwignię.
 6. Rozważmy tylne siedzenie. Może to być dodatkowa opona lub kawałek sklejki.
 7. Nie zapomnij pomalować "auto".

Pozwala lepiej zrozumieć, jak wykonywać rzemiosła z opon na plac zabaw dla dzieci, zdjęcie.

Oryginalny huśtawka

Bez nich każdy obszar gry wydaje się niedokończony. Dlatego też, planując stworzyć wspaniałe rzemiosła z opon samochodowych na plac zabaw dla dzieci, pamiętaj o zaprojektowaniu huśtawki.

Możesz to zrobić na kilka sposobów. Jeśli zamocujesz jedną linę do opony, otrzymasz pionową konstrukcję. Korzystając z trzech lin zwiniętych w tej samej odległości, utwórz idealne poziome siedzenie.

Najważniejsze jest wybranie bardzo mocnej linki, a nawet łańcucha. Opona musi być również silna.

Magnificent Sandbox

To najłatwiejsze rzemiosło wykonane z opon na plac zabaw dla dzieci. Opracowując fantazję, możesz utworzyć oryginalną wersję.

Kilka doskonałych pomysłów pomoże wybrać odpowiedni projekt:

 1. Jeśli planujesz zabrać duży obszar w obszarze piaskownicy, możesz ograniczyć tę strefę do opon w pionie. Pozostaje nam pomalować i udekorować.
 2. Dla małej piaskownicy można użyć jednej dużej opony. Jest on umieszczony poziomo. Pamiętaj, aby kolorować oponę. Pozostaje tylko wypełnić piasek. Zainstalowanie wysokiego kijka i przymocowanie do niego szmatki można symulować maszt z żaglami. Oprócz funkcji dekoracyjnych, projekt ten chroni okruchy przed promieniami słonecznymi.

Jak widać, łatwo jest wykonać różne rzemiosła z opon maszynowych. To niezwykle interesujące!

Zebra czy żyrafa?

To najczęstsze rzemiosło wykonane z opon na plac zabaw dla dzieci. Ponadto, bardzo łatwo je wymyślić.

Utwórz oryginalne zwierzę w następujący sposób:

 1. Half-kopać w ziemi pionowo zainstalowane opony. To jest tułów przyszłego zwierzęcia.
 2. Następnie wykop pionowy filar. Możesz użyć bukowego drzewa. Wysokość słupa powinna wynosić 2 razy większą niż długość opony. To szyja zwierzęcia.
 3. Na szczycie tego stanowiska znajduje się głowa. Może być wykonany ze sklejki. Ale ten projekt jest niestety pozbawiony objętości. Doskonałą "głową" może być plastikowa butelka. W tym przypadku łatwo jest cięte uszy.
 4. Po zamontowaniu konstrukcji zwierzę powinno być malowane. Pamiętaj, aby podłączyć dzieci do procesu twórczego. Na pewno chcą nałożyć paski zebry lub kolorować dobry tygrys.

Nieznacznie modyfikując "głowę" i barwienie, można uzyskać strusia lub konia.

Wykonywanie fotelu na kołysanie

Planując, co jeszcze można zrobić z opon na kółkach, nie zapomnij o strefie gier dla okruchów. Doskonałym rozwiązaniem będzie kołysanie krzesła. Aby utworzyć, będzie to trochę.

Możesz zaprojektować według algorytmu:

 1. Posiada solidną oponę i deskę do siedzenia.
 2. Przeciąć oponę na dwie części.
 3. Do deski wbij dwa słupki na szerokość odpowiadającą rozmiarowi kółka.
 4. Optycznie maluj opony i deskę.
 5. Podłącz końce tnące koła do płyty.
 6. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy kołysanie nie ma wystających paznokci i luk.

Ozdoby na miejsce

Nie zapominaj jednak, że możesz zrobić różne rzemiosła z ogrodu ogrodniczego dla siebie.

Bardzo popularne to:

 1. Łóżka kwiatowe wykonane z opon. To piękny biżuteria. Opony są używane prawie w pierwotnym kształcie. Wystarczy udekorować taką pulę. Niektórzy właściciele budują je w określony sposób, tworząc najbardziej niesamowite projekty.
 2. Kwiat-żywopłot. Jest to bardziej skomplikowana opcja. Wymaga to dwóch rodzajów opon. Wielkimi oponami będą kwietniki. Są zainstalowane poziomo. Mniejsze opony to "zabezpieczenie". Są umieszczone w pionie, łącząc się z ustalonymi "łóżkami kwiatowymi".
 3. Piękny łabędź. Z niewielkim wysiłkiem możesz tworzyć niesamowicie piękne rzemiosła z ogrodu ogrodniczego dla siebie. Bardzo elegancki i szlachetny wygląda na łabędzie. Ponadto wspaniały arcydzieło można wykorzystać jako ogród kwiatowy.

Wyskakuje z opony

Ptak ozdobny będzie wspaniałym ornamentem sztucznego stawu, który może być również wykonany z opony. Piękny projekt, którego nie da się oderwać, wymaga trochę wysiłku. Zobaczmy, jak robić takie rzemiosło z opon.

Klasa Master w tym pomoże:

 1. Na oponie należy umieścić znaki, na których nastąpi cięcie.
 2. Używając ostrego noża lub elektrycznej układanki, kawałki są wykonywane ściśle wzdłuż linii.
 3. Mała końcówka: w ciele i szyi łabędzia, przecina małe otwory. Poprzez nich trzeba przechodzić silny drut. To ona zapewni niezbędną przestrzeń dla łabędzia – pewnego szkieletu.
 4. Daj ptakowi pożądany kształt.
 5. Teraz pozostaje dekorować łabę. Najpopularniejszym kolorem jest, oczywiście, biały. Jednak srebrzysty łabędź lub pozłacany wygląd nie mniej wspaniałe. Nie zapomnij o czerwonej dziurze.

Wnioski

Teraz, wiedząc, jak robić rzemiosła z opon, połączyć swoją wyobraźnię i zacząć tworzyć. Nie zapominaj, że niesamowite i niepowtarzalne arcydzieła mogą rodzić się z najpowszechniejszych środków improwizowanych – od starych zbędnych opon.