217 Shares 4716 views

MyPublicWiFi: jak skonfigurować co używać

Jeśli posiadasz laptopa, a teraz jest dostępny dla prawie wszystkich, prawdopodobnie używał komunikacji bezprzewodowej z innymi komputerami i aby uzyskać dostęp do Internetu. Naturalnie, podczas łączenia laptopa z innym komputerem za pośrednictwem sieci Wi-Fi można używać tylko jednego urządzenia innego producenta. Jeśli potrzebna jest łączność z całą lokalną siecią komputerów, w tym przypadku bez sprzętu sieciowego (jest to kwestia routera), do tej pory nie można było tego zrobić. Ale nie każdy ma chęć wydawania pieniędzy na dodatkowy sprzęt, więc powstaje pytanie: "Jak skonfigurować komputer przenośny jako punkt dostępu do sieci bezprzewodowej?"


Funkcje

W rzeczywistości wszystko jest bardzo proste, a do tego potrzebny będzie mały program o nazwie MyPublicWiFi. Oczywiście, nie wielu użytkowników zdaje sobie sprawę z tej aplikacji. W związku z tym istnieje problem – jak skonfigurować MyPublicWiFi? Dzięki niej można zorganizować pojedynczy punkt dostępu, a w prostym języku może to być wirtualny router. Jeśli chcesz mieć pewność, że możesz korzystać z kilku urządzeń jednocześnie, aby uzyskać dostęp do Internetu, musisz wiedzieć, jak skonfigurować MyPublicWiFi 4.1 i uruchomić program.

Wady i zalety

Dużym plusem programu jest to, że jest całkowicie darmowy i nie wymaga dużo miejsca na komputerze. Oprócz głównej funkcji łączenia punktu dostępu do internetu można śledzić wszystkie adresy, z którymi będzie się łączyć. Zanim rozwiążesz wszystkie pytania dotyczące MyPublicWiFi (jak skonfigurować, jak zarządzać itd.), Warto zapoznać się z najważniejszą wadą aplikacji. Dużą wadą jest to, że narzędzie nie jest zrywane, a zatem nie będzie łatwe do zoptymalizowania, zwłaszcza dla użytkowników, którzy nie znają języka angielskiego. Jeśli uważnie przeczytaj instrukcje instalowania i instalowania programu, nie powinno być żadnych problemów.

Instalacja

Przede wszystkim musisz pobrać MyPublicWiFi i uruchomić go w celu zainstalowania. Chcę tylko zauważyć, że podczas instalacji może być potrzebny dostęp do Internetu, jest to konieczne w przypadkach, gdy nie masz zainstalowanej zapory. Gdy program zostanie rozpakowany, konieczne będzie ponowne uruchomienie urządzenia. Dopiero po tym możesz przejść do głównego pytania dotyczącego MyPublicWiFi: "Jak skonfigurować aplikację?"

Praca z aplikacją

Uruchom zainstalowany program w imieniu administratora. W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę, a następnie w oknie, które zostanie otwarte, wybierz odpowiednie opcje. Po uruchomieniu programu należy wybrać element "Automatic Hotspot configuration", po czym pojawi się nowe pole o nazwie "Networkname". Jak już można zrozumieć, zostaniesz poproszony o nowe imię dla utworzonej sieci, wybierz nazwę według własnego uznania. Poniżej zauważysz inny formularz, w którym ustawiony jest klucz "Networkkey", podajemy hasło przyszłego połączenia. Pamiętaj, że kod musi zawierać co najmniej osiem znaków.

Teraz doszliśmy do głównego pytania. Jak podłączyć MyPublicWiFi? To proste, oczywiście, po raz pierwszy może wydawać się skomplikowane, ale jeśli pamiętasz wszystkie kroki, to w przyszłości nie powinieneś mieć żadnych trudności. Zanim pojawi się pole, w którym znajduje się lista, w której należy wybrać połączenie sieciowe , z którego wciąż korzystasz. Na przykład może to być połączenie lokalne lub szybkie. Na tym etapie konfiguracja jest kompletnie zakończona, a aby nie utracić ustawionych wartości, musisz zapisać parametry, a następnie naciskamy specjalny przycisk "Setup and Start Hotspot", po którym następuje rozpowszechnianie Internetu przez sieć Wi-Fi. Jak sam widziałeś, nie ma w tym nic skomplikowanego.

Wnioski

Tak, jak w przypadku MyPublicWiFi, jak skonfigurować aplikację, już wiesz. Teraz warto przyjrzeć się niektórym aspektom pracy z programem, a także zrozumieć, jak podłączyć do niego inne urządzenia. Po konwersjach należy sprawdzić krótką konfigurację, a wreszcie sieć bezprzewodowa będzie dostępna. Teraz musisz tylko połączyć się z routerem wirtualnym, a to bardzo proste i nie różni się od pracy z siecią Wi-Fi. Na drugim urządzeniu musisz uruchomić kartę sieci bezprzewodowej. Jeśli jest już uruchomiony, po prostu zaktualizuj listę możliwych połączeń. Gdy znajdzie się trochę wcześniej nazwę, musisz ją zaznaczyć i podać hasło, które zostało nazwane w ustawieniach.

To wszystko, co chcieliśmy powiedzieć o MyPublicWiFi. Jak skonfigurować program, a nie wielu użytkowników, ale jeśli musiałeś poradzić sobie z takim pytaniem, w końcu podkreślamy, że to rozwiązanie jest doskonałym darmowym rozwiązaniem dla kosztownych aplikacji o podobnych funkcjach.