504 Shares 6086 views

Mąka przenna. Opis produktu

Szczególnie popularne wśród wielu gospodyń domowych podobało Mąka przenna. Dlaczego tak się dzieje i co jest specjalnego w tym produkcie? Z tego trzeba rozumieć w sposób bardziej szczegółowy.


Podstawowym surowcem

Nie jest tajemnicą, że forma mąki zależy od zboża, z którego jest wykonany. Może to być ryż, owies, gryka, groch, soja, żyto i pszenica.

Ponadto, tym samym posiłku mogą być podzielone na różne rodzaje w zależności od przeznaczenia. Tak więc, produkt z pszenicy może być stosowana do wytwarzania produktów piekarniczych i makarony. Stąd, odpowiednio, a jego nazwa. Najczęstszym typem jest uważany pieczenia mąka, ponieważ jest od niego jest produkowany głównie w kraju, wszystkie wypieki. Ponadto, jest rozdzielanie 6 klas w zależności od jakości i dostępności szlifowanie końcowej pozostałości powłoki produktu. Każda z nich ma swój własny zakres, ale najczęściej otrzymała Mąka przenna. Jest podstawowym surowcem, z którego w licznych fabrykach i piekarni zrobić pyszne babeczki i inne wypieki. również najlepiej nadaje się do pieczenia w domu Mąka przenna.

przydatny produkt

Zdarza się, że podczas zakupów, ludzie dokonują wyborów nieświadomie, działając wyłącznie na podstawie opinii znajomych lub zaleceniem sprzedającego. W przypadku żywności nie powinno być. Człowiek musi mieć pełny obraz wybranego produktu. Dopiero wtedy można podjąć decyzję. Mąka przenna – wybór większości gospodyń domowych. Po pierwsze, ciasto z jej dobrych wzrostem objętości. A po drugie, do pieczenia okazuje soczysty i nie stracić swój kształt. Ale to nie wszystkie zalety. Oprócz doskonałych właściwości do pieczenia, takie mąka ma dość wysoką wartość kaloryczną. 100 g produktu wytworzonego z nich zawiera około 334 kcal. Ponadto zawiera bogaty zapas witamin. Wśród nich są: A, PP, E, i kilku członków grupy (B1, B2 i B9). Podczas pieczenia, nie są one zniszczone i całkowicie przekształcony w gotowym produkcie. Ważną rolę odgrywa również pierwiastków: magnez, ma ogólny efekt uspokajający, potas i sód, normalizuje układ nerwowy określa kompozycję chloro soku żołądkowego i siarki i fosforu zaangażowanych w syntezę białek.

standardowy stan

Dla każdego rodzaju i gatunku mąki produkowanej w naszym kraju, rząd ustanowił pewien standard. Zawiera on listę kluczowych wskaźników, które muszą być spełnione przez produkowanych wyrobów. Również przy pomocy przedsiębiorstw przemysłowych określić przydatność użytych surowców. Na terytorium Rosji działa dla produktu „mąka pszenna” GOST R 52189-2003.

Wszedł w życie w grudniu 2003 r oddzielna regulacja GOSSTANDARD nasz kraj №420-art. Dokument ten zawiera wszystkie cechy i funkcje przygotowanej mąki z pszenicy. Zawiera ona informacje na temat ogólnej klasyfikacji i wymagań technicznych, jak również akceptację zasad, metod kontroli, metody przechowywania i transportu. Wszystkie dane w „mąka” GOST R 52189-2003 tabelaryczne przez który w odpowiednim momencie zawsze jest możliwe, aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie. Ponadto, goście dały odniesień do innych norm i przepisów, które mogą mieć przynajmniej jakiś związek z mąką.

wyroby gotowe

Szczególna uwaga powinna być co wygląda jak każdy gotowego produktu wykonanego z mąki pszennej. Był zawsze odznaczają się dużą objętość, porowatą strukturę miękiszu, delikatny smak i doskonały konkretnego smaku. Właściwości pieczenia każdego gatunku zależy od pewnych wskaźników. Najważniejszym z nich jest zawartość niektórych frakcji białkowych „gluten” pod wspólną nazwą. To sprawia, że produkt bardziej elastyczny, co pozwala mu utrzymać swoją objętość. Ponadto, wszystkie produkty wykonane z mąki pszennej, ma charakterystyczny kolor kremowy. To jest ich najważniejsza różnica. Z mąki pszennej, zwykle piec:

  • chleb:
  • wyroby piekarnicze (chleby, bagietki, plecionki)
  • pieczenia.

Ten ostatni charakteryzuje się tym, że zawierają cukier i tłuszcz w ilości od 14 procent w każdym preparacie. Do niego mogą także obejmować wszystkie rodzaje ciast, ciast, wyrobów puff, a także małych i dużych niestandardowych wykonane bułeczki. Do pieczenia większość wykorzystywane głównie mąka jest najwyższą ocenę.

różne rodzaje

Obecnie istnieje około 27 różnych odmian pszenicy. Jest to przede wszystkim miękkie odmiany, które nadają się do pieczenia. Biorąc pod uwagę rodzaj mąki zależy od surowca ziarna, z którego został otrzymany, możemy wnioskować o liczbie i różnorodności tego produktu.

W związku z tym oczywiste jest, że rodzaje mąki pszennej częściowo określają kierunek jego stosowania. Czasem produkt dzieli się w zależności od zawartości glutenu i innych białek. To prowadzi do zmiany właściwości nie tylko posiłek, ale również te produkty, które są wypiekane z niego. Na przykład, pszenicy miękkiej może być mocny, średnie i słabe. Od tego już zależy od właściwości mąki do pieczenia, który jest wykonany z niego. Ponadto, w przypadku wytwarzania niektórych produktów, są stosowane różnorodne mieszaniny. Daje również możliwość mieć wpływ na niektóre wskaźniki. Mogą one być regulowane lub skonfigurować celowo. Takie pomysły są obecnie szeroko wykorzystywane przez profesjonalistów na całym świecie.