502 Shares 6489 views

Grupa Śmierci: skład, gatunek, dyskografia

Wprowadzony w Ameryce Północnej, grupa „śmierci” pojawił się w przedniej części fanów ciężkiej muzyki jako twórca gatunku death metal. Legendarni muzycy rozpoczął swoją karierę jako pracowników szkoły, następnie otrzymał status założycieli brutalnym stylu.


grupa

W 1983 roku, przyjaciele szkoły, prowadzone przez Chaka Shuldinera postanowili założyć grupę muzyczną Mantas. Po wydaniu pierwszego albumu jest jego nazwa została zmieniona. Latter-day muzycy szukali inspiracji w pracach grup Slayer i Venom.

Oryginalny skład wchodzili:

 • Chak Shuldiner (gitarzysta i Singer).
 • Barney Lee (perkusista).
 • Frederick DeLillo (gitara).

Grupa natychmiast zaczęła grać brutalny death metal. 5 demo z pierwszych piosenek nazwano Death By Metal. Sprzedał dużą cyrkulację wśród sprzedawców kaset. W rodzinnym mieście grupy Orlando lekceważyć. Jest to nie tylko dużo hałasu w nagraniach, ale również nowy styl grania ciężkiej muzyki.

Pod koniec 1984 roku grupa dzieli śmierci z powodu ciągłych konfliktów wewnętrznych. Chuck nadal pisać muzykę i zapowiada się, aby w dalszym ciągu rozwijać się w danym kierunku. Chciał stworzyć kompozycję, który byłby szybszy i cięższy niż wcześniej.

śmiertelnie przeciążenie

W tym samym 1984 roku Chuck tworzy nowy zespół, połączył siły z Ricky Rozom i Ken Lee. W październiku wspólne wysiłki legendarnego demo „terroru” został nagrany. Takie wydarzenie udało się muzykom zaledwie 80 dolarów – pracowali na podstawie sklepie muzycznym. Po paru miesiącach chłopcy byli w miejscowym Rusty pub z legendarnym Nasty Savage.

Kolejny wpis w celu przyciągnięcia firm znaną pracownię o nazwie „Infernal Śmierć”. Weszła listę najtrudniejszych pracach grupy. Aż do 1986 roku, skład zespołu ciągle się zmienia. Chuck dołączył Scott Carlson i Matt Olivo, a później Eric Bretch. Jednak z żadnym z nich, piosenkarka nie zbiegały się w muzycznego smaku. Po podróży do Kanady Chuck wrócił na Florydę.

pierwszy album

Dopiero w 1987 roku grupa śmierci w nowym składzie wydali swój debiutancki album – Scream Bloody Gore ( «Cry kiepska krew"). Lista utworów zawiera:

 • „Przeklęty śmierć.”
 • „Rytuał zombie.”
 • „Rezygnacja z życia”.
 • "Sacrifice".
 • „Płciowych”.
 • "Izrygnuvshy wnętrzności".
 • „Chrzest krwi.”
 • "Torn Apart".
 • „Martwe zło”.
 • „Wołanie o przeklętej krwi.”

Album od razu przyciągnął uwagę publiczności muzycznego. Ona stała się częścią najważniejszych wydań death metalu. Po kolejnym wzrostem popularności w grupie znów pozostawiony sam Chuck. Początek aktywności koncertowej cechował jego przystąpienia do grupy masacre. To wydarzenie zapoczątkowało koncercie grupy.

Pomimo faktu, że płyta była bardzo popularna, sam Schuldiner nie był entuzjastą jego stworzenia.

Później, w 1990 roku, grupa śmierci popełnił wielki objazd Europy bez swojego lidera. Wokalista Luis Karrisalez. Potem Chuck wypadł z innymi członkami, a nazwa Śmierci opuściła go.

Dyskografia

W czasie swojego istnienia (1984 do 2001), zespół wydał następujące albumy:

 1. „Howl kiepska krew” – Album zawiera 10 utworów.
 2. Trąd – płyta została wydana w 1988 roku i stał się jednym z wielkich kroków w kierunku rozwoju death metalu. Pierwszy utwór z albumu został zainspirowany filmu „Mgła” Dzhona Karpentera.
 3. „Spiritual Healing” – w tej kolekcji można prześledzić doskonałą partię dla gitary. W sojuszu z Chuckiem W Dzheyms Merfi odgrywa. Można również zwrócić uwagę na najbardziej melodyjny album niż poprzednie.
 4. „Człowiek” – zbiór utworów cechuje dynamizm i technicyzacji muzyków.
 5. „Przeznaczenie” – zjawisko melodyjnego metalu.
 6. „Indywidualne wzorce myślenia” – wszystkie utwory zawierają naprzemiennie Party Guitar Chaka Shuldinera i Endi Laroka. Płyta zajęła 11 miejsce wśród największych albumów metalowych esktrim.
 7. „Symbolic” – moll nastrój panujący w kompozycjach tego albumu.
 8. „Dźwięk wytrwale” – maksimum stopniowego metalu. Płyta zawiera instrumentalnych kompozycję, która stanowi partię z miękkiego gitary bez szoku.
 9. „Live in Eindhoven” – album mini-koncerty, mające na celu zwrócenie uwagi na grupy firm fonograficznych.
 10. „Życie w Los Angeles” – pierwotnie projekt został stworzony, aby zebrać pieniądze na leczenie raka Schuldiner. Jednak wkrótce po jej wydaniu Chuck umiera.

Brutalny dźwięk Śmierci zespołu, piosenka, która stała się podstawą do stworzenia nowego stylu muzyki heavy metal jest obecnie uważany za klasyczny.

Richard Christy

W 1996 roku został zaproszony perkusista Richard Christy. Dzięki niesamowite złożoności niespójne rytmy albumu „Sound of wytrwałości” natychmiast przyszedł do smaku fanów. Sam Richard, w wywiadzie powiedział, że uważa jego występ w tym albumie to wielkie osiągnięcie. Uznaje on, że dziecko słuchania Chaka Shuldinera i podziwiał jego kompozycje. Spędzony czas w grupie śmierci, on uważa, że najlepszy w jego karierze perkusisty.

Dogania w garażu na Florydzie, miał 10 lata doskonalił swoje umiejętności na przestrzeni lat. W szkole, facet był w zespole wojskowym, później współpracował z wieloma znanymi zespołami: Demons & Wizards, Palenie wewnątrz, Acheron, i inne.

„śmierć” powróci

Najbardziej dotkliwe dla fanów okres rozpoczął się w 1988 i 2001 roku. Po nagraniu płyty Symbolic Chuck oderwany od rozwoju grupy i rozpoczął projekty uboczne. Jednak w Sound Studio dźwięku wytrwałości pozostaje taka sama, że ma fanów zadowolony. W 1999 roku lekarze odkryli, że Chucka guza mózgu, a w związku z tym, że zawiesił działalność muzyczną. W 2001 roku wydał album koncertowy Live In LA 13 grudnia 2001 życie Chaka Shuldinera został złamany. W związku z tym zespół Śmierć przestała istnieć.