716 Shares 2723 views

Czyszczenie komputera w domu

Wszelkie właściciel komputera prędzej czy później wychodzi na konieczność czyszczenia komputera. Ponadto proste odkurzanie tkaniny z ciałem w tym przypadku nie może zrobić. Pierwszy podejrzenie, że nadszedł czas, aby przeprowadzić gruntowne czyszczenie jednostki systemowej wynika z użytkownikiem w momencie, gdy pierwszy komputer brzmi dość głośny jednostajny szum ciągu kilku minut. Z każdym dniem (tydzień) staje się głośniejszy, a jeśli nadal będziemy pracować w tym trybie, a nie próbują dowiedzieć się, jak do czyszczenia komputera, hałas towarzyszy przez cały czas. W rezultacie, możemy spodziewać się następujących awarii i zakleszczenia.


początkujący użytkownik zwykle przestraszone i szuka okazji do wzięcia jednostkę systemową do punktu serwisowego, gdzie za przystąpieniem do czyszczenia wymaganej zapłaty. Wymaga ona, w każdym przypadku, bez względu na to zakończyło okres gwarancyjny czy nie. Punkt ten jest wyraźnie określony w karcie gwarancyjnej. I jak w plastikowej torbie komputera stacjonarnego nie dokona się, musimy wziąć go do samochodu, co oznacza dodatkowe koszty paliwa i czas spędzony. Jest o wiele łatwiej i szybciej od siebie, aby dowiedzieć się, jak czyścić komputer. Ponadto, dla zapewnienia bezpieczeństwa danych na dysku twardym w przypadku, gdy nie można się martwić: płacić komputer, który ma kodów dostępu do własnego konta bankowego do obcych, raczej ryzykowne. Wyjątek: Komputer uszczelnione naklejkę gwarancyjną, a okres eksploatacji nie jest jeszcze skończona.

Załóżmy, że wszystkie warunki są spełnione, właściciel czytać, jak czyścić komputer i postanowił do samodzielnego odzyskania elektronicznego asystenta. Wyłączanie zasilania, należy wyciągnąć wszystkie przewody (pożądane jest, aby pamiętać, gdzie co było) i umieścić ciało po lewej stronie stołu oświetlone. Odkręcić dwie śruby mocujące osłonę i wypiera ją z powrotem. Otwarty dostęp do wszystkich komponentów. Pozostaje tylko przypomnieć, jak do czyszczenia komputera i wykonać operację.

Strony internetowe są pełne porad na temat czyszczenia. Nawet jeśli nieprawidłowe sformułowanie jest łatwo dostać pożądaną odpowiedź na pytanie, jak prawidłowo czyścić komputer.

W rzeczywistości, nic skomplikowanego o tym: trochę praktyki, a czyszczenie może być wykonywane nawet z zamkniętymi oczami. Znany źródłem szumu, dzięki czemu korpus musi demontować są wentylatory do aktywnego chłodzenia. Ich liczba jest w ogóle inna, ale na pewno nie na radiatorze procesora i zasilacza. Wziąć pędzel do malowania ( lub specjalnego, to nie jest tak ważne) i delikatnie oczyścić warstwy kurzu na łopatkach wszystkie dostępne fanów. Czysty po obu stronach! W przypadku trudności mogą korzystać z klasyczną metodę: Wata, owinięty wokół meczu. Jest rzadko konieczne dodatkowo zwilżyć alkoholu waty (w stanie wilgotnym, bez kropli).

Następnie suchy wełny wyeliminowanie wszelkich widocznych zanieczyszczeń ze wszystkich elementów.

Obecnie istnieją dwa sposoby:

– podłączone do dyszy odkurzacza wąski, więc usuwania kurzu showered na pokładzie. Nie jest pożądane, aby dotykać elementów, od wyładowań od odkurzacza może uszkodzić komputer;

– przeprowadzenia ciało na ulicy i łączącą dyszę z wydmuchem, usuwanie kurzu. Chmura pyłu jest, więc nie powinno to zrobić w pokoju. Oczywiście, nikt nie przeszkadza, aby zdmuchnąć kurz i staroświecki sposób, bez technologii.

Teraz odkręcić śruby mocujące zasilacz. Wyjąć korek i oczyścić chłodzenia łopatki. Kondensatory mogą być zachowane resztkowe ładunek, więc ręce z dala od elementów, nie powinny być lutowane.

Montaż odbywa się w odwrotnej kolejności. Takie czyszczenie nie zawsze wyeliminować hałas, więc nie zapomnij dodać w oleju łożyska, a jeśli opracował tuleję, a następnie wymienić cały wentylator. Ale to już temat na inny artykuł w całości.