614 Shares 8101 views

Protezy – opis i pielęgnacja

Protezy są przeznaczone do wypełnienia zarówno pełnej lub częściowej utraty zębów. W dobie szybkiego rozwoju technologii i stomatologicznych, w szczególności nowoczesne protezy są znacznie wyższe niż na walorach przestrzennych i konstrukcji niewygodnych, które były używane w ostatnim stuleciu. Nowoczesne protezy, przy użyciu nowych materiałów, wyjątkowo wygodne, wytrzymałe i atrakcyjny wygląd.


Istnieje wiele rodzajów protez stosowanych w stomatologii, ale ta różnorodność typów jest zredukowana do kilku podstawowych, z których niektóre są omówione w artykule.

Pełne protezy są pokazane na całkowitym braku zębów obu szczęk

W nieobecności jednego lub więcej zębów zaleca częściowych protez. Grupa ta obejmuje typ konstrukcji Bugel (ARC), płyta protezy immediatprotezy , etc.

Bugel typy protezy stosowane są w prawie wszystkich przypadkach, utrata uzębienia oraz obecne są uważane za jeden z najbardziej niezawodnych i komfortowych wzorów. Struktura częściowe proteza jest zaprojektowany tak, że zapewnia się równomierne ciśnienie i równomiernie rozmieszczone na oporowych zębów i dziąseł. Podstawowym elementem protezy tego typu metalu, ma postać łuku, który zawiera wszystkie elementy funkcjonalne. Materiał obudowy są stopy o dużej wytrzymałości. Takie protezy są produkowane z maksimum w oparciu o wszystkich elementów konstrukcyjnych. Jako elementy mocujące stosuje się w haki metalu (klamrami) lub mocowania blokującego. Haczyki są metalowe sprężysty drut, który jest wykonany ze stali lub ze stali stopowej lub zolotoplatinovogo. Łączniki są zawsze umieszczone u podstawy zęba i prawie niezauważalnie.

W przypadku utraty zęba, dentysta zaleca warunkowo protezy. Są przyłączone do sąsiednich zębów z elementów metalowych, lub kompozycji cementowej. Jego nazwa, są one zobowiązane do zapewnienia, że nie ma potrzeby, aby je usunąć.

Protezy są najnowszej generacji z nylonu, które są niemal we wszystkich aspektach wyjątkowego do protez z tworzyw sztucznych. Konstrukcje tego typu są wykonane z elastycznego materiału nylonowego i jest stosowany jako zamiennik dla brakującego kawałka zębów, w całkowitej utraty zębów. Są one oznaczone na wszystkich chorób dziąseł. Główne zalety protezy nylonu są wyjątkową wiązkością i elastycznością, niezdolność do gromadzenia się na sobie mikroorganizmy, odporność na działanie chemikaliów i wilgoci, światła, ale najważniejsze – nie ma potrzeby obróbki sąsiednich zębów.

Obecnie Protezy wykonane są z tworzyw sztucznych zębów. Protezy z tworzyw sztucznych zachowują swoją jakość (kształt, kolor i wytrzymałość) w czasie. Uzębienie w takich strukturach służy użytkownikowi w postaci zestawów zębów w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Zakres jest na tyle szeroki, zestawy i zapewnia użytkownikowi szeroki wybór. Konstrukcja protezy elementów złącznych z tworzywa sztucznego stosowane są również metalowe lub montażu haków blokujących, jednak w przeciwieństwie do protez zapięcie szeroki zakres modyfikacji elementów mocujących są różne.

W trosce o nowoczesnej protetyki matrycy z tworzywa sztucznego wyjątkowo łatwe. W niedawnej przeszłości, kiedy protezy zostały wykonane na bazie kauczuku, musieli być w nocy, aby umieścić w misce z wodą tak, że nie są popękane. Protezy matrycy z tworzywa sztucznego w takiej procedurze, nie jest potrzebny i lekarze zalecają ograniczone tylko procedury higieniczne.