145 Shares 2803 views

Co karmić dziecko z rotawirusem: menu, przepisy kulinarne i nawyków żywieniowych

Wiele matek w obliczu problemu jak zakażeniem rotawirusem. Czuje dziecka się pogarsza, choroby towarzyszą wymioty, rozstrój żołądka. Rodzi się naturalne pytanie, jak karmić dzieci z zakażeniem rotawirusem. W tym artykule znajdziesz pełną listę zaleceń, listę dozwolonych i zakazanych pokarmów, przykładowe menu.


Co to jest zakażenie rotawirusem

Źródłem tej choroby jest nosicielem wirusa. Zakażenie atakuje błony śluzowej żołądka i jelit, a chory i wirus przez kropelki rozpylone w powietrzu.

Cechą zakażeniu rotawirusem jest to, że w początkowym okresie podobne objawy choroby układu oddechowego. Pierwszy z jej przejawach – kaszel, kichanie, gorączka. Ze względu na to, diagnoza jest trudna, co przyczynia się do dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia.

Zakażenie rotawirusem u dziecka. Objawy i leczenie

Dziecko może zostać zainfekowany nie tylko z bliskim fizycznym kontakcie z pacjentem, ale także poprzez zakażone przedmioty gospodarstwa domowego, zabawki, żywność i wodę. Raz w organizmie przez usta, wirus dostaje się do jelita i powoduje ciężką biegunkę. Choroba towarzyszy gorączka, silny ból brzucha, wymioty. Z powodu odwodnienia, dziecko staje się słaby, słaby.

Zakażenie rotawirusem u dzieci jest niebezpieczna jest groźba poważnego odwodnienia, co może prowadzić do poważnych konsekwencji, łącznie ze śmiercią. Im niższa waga i wiek dziecka, tym większe ryzyko, jest on narażony na, tym szybciej pogorszenia. Dlatego ważne jest, aby dieta rotawirusa. Menu i receptur, odpowiednie dla osób z dziećmi, znajdziesz w tym artykule. Aby pomyślnie przywrócić przestrzeganie odpowiedniej diety jest bardzo ważna.

Zakażenie rotawirusem u dzieci objawów i leczenia, które rozważamy, jest odporny na leki. W tej chwili nie ma leków, które zabijają rotawirusa. Możemy tylko pomóc organizmowi dziecka do radzenia sobie z chorobą. Ta dieta pomoże, a eliminując zagrożenie odwodnienia.

Cechy infekcji jelitowej w diecie

Jeśli rotawirus jest ważne, aby przestrzegać diety, nie tylko w ostrej fazie, ale także do utrzymania ograniczeń dotyczących niektórych produktów nawet dwa lub trzy tygodnie, w przeciwnym razie nieprzyjemne objawy mogą powrócić. W tym przypadku, nawet jeśli dziecko ma dobry apetyt, nie można pozwolić, żeby przejeść. Lepiej jest jeść mało i często.

Według tej samej zasady i płynów. Poite dziecka tak często, jak to możliwe, co pół godziny, a w małych porcjach w 50-70 ml. Duża ilość jedzenia jeść lub pić może spowodować wymioty.

Jeśli apetyt dziecka jest nieobecny, nie można go zmusić do jedzenia, ale konieczne jest, aby pić. Jeśli dziecko odmawia wszelkie napoje, odwodnienie zaczyna, i trzeba szukać natychmiastowej pomocy medycznej.

Wszystkie posiłki dla pacjenta musi być przygotowany w sposób szczególny. Nie smażone, pikantne, słone, gruba i włókniste jedzenie! Lepiej gotować lub gotować dla pary. W tym samym czasie jest korzystne żywności do mielenia i oferować w postaci puree.

Charakterystyka diety podczas karmienia piersią

Co do karmienia dziecka z zakażeniem rotawirusem, jeśli jest karmione piersią? Rotawirusa powoduje zapalenie jelit i hamuje wytwarzanie enzymów, które rozkładają się laktoza. Dlatego wielu lekarzy zaleca karmienie piersią, aby zmniejszyć lub całkowicie zatrzymać się na dwa lub trzy tygodnie. Laktoza, dieta podawane lub mieszaniny soi.

Odżywcza opieki dla dzieci z zakażeniami jelitowymi

Więc, co można karmić dziecko z zakażeniem rotawirusem? Dzieci często nie chcą jeść w pierwszym lub drugim dniu choroby. W tej chwili zaoferować dziecku ciekłego kleiku na wodzie, galaretki, puree z gotowanych potraw. Ale na fermentowanych produktów mlecznych, lekarze nie zgadzają. U niektórych dzieci powodują one pogorszenie, biegunka i wymioty. Inne dzieci ochłodzenia nabiał przynieść ulgę, łagodzi reakcje spazmatyczne, wymioty. Dlatego też z poprawą może dać dziecku trochę jogurtu, jeśli Go miłuje i śledzić zmiany w stanie dokładnie.

Podczas choroby bardzo ważne jest, aby dać dziecku do częstszego picia. W tym przypadku, porcje powinny być małe, tak aby nie prowokować wymiotów. Jak można być oferowane wody pitnej, herbata. Napoje nie trzeba dodać dużo cukru, trochę wystarcza do słodzenia.

Co karmić dziecko po zakażeniu rotawirusem? Nawet gdy wszystkie nieprzyjemne objawy w przeszłości, jelito nie wróci, więc ograniczeń dotyczących produktów mleczarskich, świeżych owoców i warzyw, smażone, pikantne chcesz zapisać na dwa lub trzy tygodnie.

Co zrobić, jeśli dziecko nie chce jeść

Co do karmienia dziecka z zakażeniem rotawirusem, jeśli nie chce jeść? W pierwszym, najtrudniejsze dni choroby dziecko może całkowicie zrezygnować z jedzenia. Nie ma potrzeby, aby go tam, spowoduje to wymioty i nie tylko korzyści. Domagaj się tylko na ilości płynów, aby zapobiec odwodnieniu.

W drugim lub trzecim dniu choroby oferują lekką żywność dla niemowląt, najlepiej w postaci puree. To może być chude mięso, kurczak, ryby, gotowane, duszone i gotowane na parze warzywa, ciecz owsianka na wodzie.

Zazwyczaj zakażenie rotawirusem postanawia na własną rękę i bez poważnych konsekwencji. Nie należy jednak traktować go jako nieodpowiedzialne. Jelitowe zakażenie może spowodować odwodnienie, utrata składników odżywczych, osłabiają układ odpornościowy.

Które produkty są zakazane

Aby zrozumieć, co do karmienia dziecka z zakażeniem rotawirusem, trzeba znać listę zakazanych produktów. Nałożenie ograniczeń, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiek dziecka i ciężkość choroby. Noworodków nie można całkowicie zrezygnować z mleka matki, to jeden lub dwa karmienia dopuszczenie, uzupełnienie diety laktozy wzoru.

Ale starsze dzieci mogą łatwo przetrwać zakazu produktów mlecznych przez kilka tygodni. Co karmić dziecko po zakażeniu rotawirusem? Menu było chore dziecko jest podobna do diety zalecanej dla błony śluzowej żołądka, – wszelkie produkty, które podrażniają błony śluzowe.

zakazane rotawirusa:

 • surowe owoce i warzywa, zwłaszcza kapusty, rzodkiewki, rzodkiewka;
 • mleko;
 • piekarnia, czarny i biały chleb;
 • słodycze;
 • pikantne jedzenie;
 • Kiełbasy jakiegokolwiek rodzaju;
 • palone;
 • wędzone.

Nie zaleca się jeść niektórych rodzajów zbóż – kasza manna, jęczmienia, prosa.

Jakie pokarmy są dozwolone

Dzieci, które już jeść przy stole, obserwować tę samą dietę jak osoby dorosłe. Co do karmienia dziecka z zakażeniem rotawirusem? Może to być:

 • śluzowych zupy z mięsa i bulionu roślinnego;
 • puree owsianka na wodzie – ryż, gryka, owies;
 • jogurt o niskiej zawartości tłuszczu, twaróg;
 • chudego kurczaka, ryby, gotowane na parze;
 • Słabe pikantne stewed jagody, porzeczki, jabłka;
 • galaretki i galaretki;
 • krakersy.

Prawidłowe odżywianie jest znacznie łatwiejszy przebieg choroby i przyspiesza odzyskiwanie i pomaga uniknąć powikłań.

recepty

Oto kilka receptur, dozwolona zapobiegania zakażeniu rotawirusem.

Congee – napój, który pomaga łagodzić choroby. Wykonać cztery łyżki ryżu na litr wody i gotować do około dwóch godzin, aż do ziaren ściernych nie jest całkowicie wrzeć. Wytrzyj mieszaninę do uzyskania jednorodnej masy, dodać pół łyżeczki sody i taką samą ilość soli, wymieszać. Bulion gotowe mogą być przechowywane w lodówce. Jeśli to konieczne, oddzielne małe porcje i ogrzewa.

Marchew-jabłko sos – smaczne i zdrowe danie, które jest chętnie jeść dziecko z biednej apetytu. Weź pół kilo jabłek i marchwi, umyć, obrać. Pocierać je na drobnej tarce, dodać 5 łyżek cukru, doprowadzić do wrzenia. Gotowy przecier można wlać do słoików szklanych i butelek z szeroką szyjką i przechowywać w lodówce.

Menu dla dzieci dotkniętych rotawirusa

W określonych okolicznościach dieta jest ważna do menu, które dania były zróżnicowane i nie przeszkadza dziecku. Oto przykład.

Na śniadanie można zrobić omletu, parzona, o niskiej zawartości tłuszczu Twaróg z herbatę i ciastka, ryżu lub płatków owsianych.

Na lunch oferta niemowlęcym zupa jarzynowa, rosół, parzona klopsiki z ryżem lub kaszą gryczaną, gotowane ryby. Jako napój – biodra bulionu.

Obiad może składać się z ciasta na parze ryby, zboża, marchew i jabłko puree.

Jako deser pasują pieczone jabłka, banany. Jako stan odzyskiwania zdrowia w diecie, można wprowadzić wysuszonego biały chleb, niskotłuszczowy gotowane mięso i ryby, pulpety, kotlety parowe, souffle.

Warzywa gotuje się, puree. Odpowiednie cukinia, dynia, brokuły. Sfermentowanej żywności powinna być niska zawartość tłuszczu. Odpowiednie kefir, sfermentowany pieczone mleko, jogurt, kwaśne. Pełne mleko jest oferowana tylko w trzy tygodnie po odzyskaniu.

solanka

Myśląc o tym, czy możliwe jest, aby karmić dziecko z zakażeniem rotawirusem przez niektórych pokarmów, rodzice często zapominają, że najważniejszą rzeczą w tym okresie – napoju, zwłaszcza w pierwszych dniach. Aby uniknąć odwodnienia, trzeba podać swoje rozwiązanie niemowlęcia wodą słoną. Można je nabyć w aptece w workach lub gotować samemu.

Rozpuszczenia cukru 2 łyżki, 1 łyżkę soli i łyżeczka sody w litrze wrzącej wody. Zamiast wody można wziąć wywar z rodzynkami. Dając roztwór powinien być co 2 godziny w 50 ml. Ponadto rozwiązanie oferta herbaty dziecko, biodra bulionu, ryż, wodzie, bulion z kurczaka.

Jeśli dziecko jest chore zakażeniem rotawirusem, jedzenie jest bardzo ważne. Dieta zależy również od szybkości odzysku.