619 Shares 1423 views

Miej oczy otwarte: wartość i pochodzenie phraseologism

Dobre lub złe, ale w naszym (i dowolnym czasie), musimy być ostrożni. Osoba może być inaczej powiedzieć, że był zawsze w pogotowiu. Jest takie powiedzenie – „miej oczy szeroko otwarte” wartość Phraseologism, jej początki, jak również przykłady (i nie tylko) rozważymy dziś.

pochodzenie

Nie ma żadnej tajemnicy. Wiele idiomy pochodzi z ludzkiej obserwacji przyrody. Wyrażenie to – tylko jeden z nich.

Gdy coś zwierzę, państwo to jest coś niepokojącego lub podejrzane usłyszeć różne dźwięki, a potem odwraca się do uszu przewidywanego źródła dźwięku i spróbować zrozumieć, co tam jest. Organami rozprawie przed jałowym, stają się „ostra” szczep.

W związku z powyższym, „alert” (znaczenie i pochodzenie phraseologism nierozerwalnie ze sobą powiązane) – być uważny, ostrożny. Innymi słowy, nie relaks.

Plaut i rosyjskim idiom

Wiadomym jest, że autor słynnego aforyzmu „człowiek człowiekowi – wilk” jest Roman dramaturg Plaut. Ku żalu, ludzkość od czasów starożytnych niewiele się zmieniła, i aforyzm stał się już popularny wyraz.

Ktoś myśli, że jest zbyt długi, aby dojść do „pilnować: znaczenia frazeologicznych” temat, ale wydaje tylko. W rzeczywistości, wszystko jest połączone, a Plaut, a nasza ekspresja stabilna.

Tak więc, jeśli ludzie są nadal dość egoistyczny i nieczuły na potrzeby innych, nie jest grzechem być czujnym do nich.

Harcerze – są tymi, którzy są zawsze czujni

Kiedy potrzebujemy przykład tych, którzy zawsze patrzy mi w oczy i słuchać wszystkich uszu, które przychodzą od razu do harcerzy uwadze, na przykład, słynny radziecki film Stirlitz. To bardzo dobrze, kto wie, co by pilnować (wartość phraseologism dano tuż przed), ponieważ zwiadowcy lub podwójni agenci wrażliwości sensorycznej zależy zbyt wiele do zobaczenia w tym sensie przyznać gafy.

Dzieci powinny być nauczane, aby być ostrożnym

Nie tylko harcerze potrzebują możliwość poznać i zrozumieć ludzi, którym możesz zaufać, a kto nie. Dzieci też powie Ci dziękuję za to. Wszystkie „Rookies” świata podczas uprawy trzeba przypomnieć mądrość ludową, która jest ukryta w tym oświadczeniu. Dziecko musi wiedzieć, że świat – nie jest magia, dobra opowieść. Oczywiście, ktoś powie, że dzieci powinny wierzyć w wzniosłych ideałów, ale dziecko nie jest konieczne do ryzyka. Jeśli on nie mówi nam, że w rzeczywistości są nie tylko dobre, ale także złych ludzi, w końcu może dojść w niezbyt przyjemnym towarzystwie, a potem rodzice będą mieli do czynienia z konsekwencjami swego wykształcenia zbyt różowo.

Ale jeśli dziecko wiedział, że z niektórych ludzi lepszych pilnować (wartość phraseologism szczegółowo wyjaśnione w przykładach, które są blisko siebie), problem nie będzie.

Edukacja – złożony proces (choć większość ludzi nawet nie myśleć o tym). Wymaga to dużej precyzji od rodziców do dziecka nie powoduje zbyt wiele bólu. Całkowicie bezbolesne, niestety, nie możemy się obejść. Po tym wszystkim, aby kształcić środki w celu ograniczenia osoba zatrzymać złe skłonności i pielęgnować dobre strony znaku. Ale błądzić od tematu „Miej oczy otwarte: wyrażenia”, ale to jest w porządku, bo czytelnik ma już wszystkie niezbędne informacje.

antonim

Zaskakujące jest to, że ten sam zwyczaj zwierzęcia (słuchać szumu) stworzył dwa wyrażenia, które są przeciwnie naładowane. Z jednej strony, gdy dana osoba jest alert – to dobrze, a gdy, przeciwnie, czujność, a potem mówią: „Spójrz na niego, wisiał uszy„, a to jest złe.

Podaj przykład bardzo proste: przyjść do pracy do zasilania nowych władz. I to mówi, w ogóle, to jest słuszne, że trzeba zmniejszyć liczbę godzin pracy, podnieść pensje i premie, trzeba nagradzać tych, którzy mają największe trudności, a ci, którzy nie pracują, – ogień. Innymi słowy, wszystko poszło gładko w teorii.

Po takim spotkaniu, co zdarza się w każdej organizacji, zbyt ufne pracowników (wentylatory wiszące uszy) powiedział: „No, teraz wszystko się zmieni” i ostrożny mrucząc do siebie: „Jest to zbyt miły talk – zmniejszy” Ten ostatni okazał się być w porządku.

Wszystko jest dobre z umiarem

Oczywiście, jeśli wziąć kilka zjawisk świata dosłownie lub zbyt poważnie, nie można tam iść. Na przykład, jeśli wszystko w pogotowiu, można zakończyć dzień w szpitalu psychiatrycznym. Jeśli jednak wierzyć w rzędzie i bezkrytycznie, że można żyć nie żyć bardzo długo lub bardzo złe. Niestety, w naszym kraju jest pełen ludzi, którzy nie tylko chcą, ale chętny do oszukania kogoś. Crooks – jest stała przez cały czas.

Jak to może być, komu ufać, a kto nie? Rozum ludzki dano. Go musi on rozwijać i doskonalić. Jednak należy stwierdzić, że większość badań martwych błędów i początkowo nowoprzybyłych do świata ludzi nadal wierzy w innym, a następnie parzona, wątpliwość: czy wszystko jest tak dobre, jak się wydaje na pierwszy rzut oka?

Przechodząc do frazeologii języka, możemy powiedzieć: niedoświadczony człowiek ma tendencję do powieszenia uszy. Jednakże, na cześć lub hańba świata, szybko oduczyć ten zły nawyk i sprawia, że alert.

Seneka powiedział, że jedynym powodem, człowiek powinien rozwijać ze wszystkich możliwych gorliwości, bo tylko on odróżnia go od zwierząt. Warto też wspomnieć, że bez względu na to, jak silne ciało jest zniszczalne, ale ostrość umysłu, można zaoszczędzić aż do późnej starości. Ponadto opracowany umysł pozwoli osoba dobrze zorientowani w ludzi i zrozumieć, kim warto zaufać iz kim pozostać czujni i ostrożni i nie zwierzyć mu wszystkie sekrety.