314 Shares 1139 views

Niewyjaśnione fakty. Zaskakujące i niewyjaśnione fakty świata: Top 10

Nasz świat jest pełen cudów. Otaczają nas nikt z pierwszych minut naszego urodzin. Jeśli myślisz głęboko, sam fakt naszego życia z tobą jest już niesamowitym i cudownym cudem. Naukowcy obliczyli, że pojawienie się osoby na światło jest jedną z szans z miliardów miliardów, które spadły na udział kiedykolwiek żyjących, żyjących i nadal nie pojawiających się ludzi. Ale jeśli spojrzenie człowieka na światło zostało wyjaśnione biologicznie dawno temu, snowmen, UFO, brownies, kręgi zbożowe, Chupacabra, Nessi, Trójkąt Bermudzki są wciąż niewytłumaczalne fakty! O nich i powiedz.


Miejsce 10. Okręgi okrągłe

Okręgi kół są geometrycznymi okręgami geometrycznymi, o średnicy od 1 do kilkudziesięciu metrów. To niesamowite, ale prawdziwe! Z reguły są one ukształtowane przez uszy rosnące na polach mimowolnie układanych na ziemi w jednym kierunku. Szczególnie należy zauważyć, że uszy nie złamają, ale po prostu przytulają, kontynuując swój naturalny wzrost. Koła w polach – zjawisko jest masywne, zwykle w granicach od 3 do 70 w jednej części pola.

Niewiarygodne historie rolników związane z pojawieniem się kręgów uprawnych, a także różne obserwacje wielokrotnie prowadziły naukowców UFO do zakwestionowania naturalnego pochodzenia tego zjawiska. Wszakże żaden człowiek, z całą starannością i pragnieniem, nie może tak dokładnie położyć uszu i nie uszkodzić łodyg. Oczywiście, kręgi zbożowe są tajemniczym i wciąż niewyjaśnionym zjawiskiem, czy matka Natura, czy zewnętrzne siły.

Naukowcy z Ufologa przedstawili kilka wersji, w jakiś sposób wyjaśniając te niewytłumaczalne fakty. Niektórzy twierdzą, że jest to skutek przedawkowania nawozów lub specyficznego wpływu na zakażenie grzybicze. Inni sugerują, że kręgi tworzą się na polach ze względu na wpływ wirów powietrznych na roślinność polną. Niektórzy rolnicy na ogół mówią, że są to ślady gier o układach rozmieszczonych przez pola i jeźdźców.

Obecnie wojsko przyłączyło się do tego problemu. Rozważają wersję z testem na marginesie nowego rodzaju tajnej broni. Ogólnie rzecz biorąc, zjawisko pojawiania się kręgów w polu jest wciąż tajemnicą ludzkości. Warto zauważyć, że w 1980 roku ustalono rekord liczby kręgów, które pojawiły się na boisku: w Wielkiej Brytanii zarejestrowano ponad 500 okrążeń!

Miejsce 9. Trójkąt Bermudzki

Gdy hiszpański nawigator Bermudez odkrył na wyspach atlantyckich, otoczony ze wszystkich stron rafami i ławicami, które są niebezpieczne dla statków. Miał szczęście: bezpiecznie przeszedł ich, nazywając Devil's Islands. Już później nazywano ich Bermudy. Obecnie to miejsce jest znane: jest niebezpiecznym obszarem żeglugi i podróży lotniczych. Tak, a jej granice zostały znacznie oddalone.

Obecnie niebezpiecznym obszarem jest cały region leżący na Oceanie Atlantyckim między tymi wyspami: Puerto Rico, Półwysep Florydy i Bermudy. Ta strefa otrzymała swoją nazwę – Trójkąt Bermudzki. To tutaj pojawiają się niewytłumaczalne zjawiska związane z zanikiem statków, samolotów i ludzi. Należy zauważyć, że w regionie Trójkąta Bermudzkiego warunki żeglugi morskiej i powietrznej przynoszą ludziom znaczną trudność.

Powtórzmy, to miejsce dostrzega smutną chwałę z powodu tajemniczych zaginięć samolotów, statków i niewytłumaczalnej utraty życia. Na przykład w grudniu 1945 r. Na tę strefę weszła cały szereg lotniskowców US Air Force. Dowódca tego ogniwa tylko udało się przekazać w radiu: "Wszystkie instrumenty na pokładzie odmówiły! Nasze samoloty są z dala! Panie, ocean wygląda jakoś dziwnie! "Po tym, odłączono powiązania z załogami wszystkich tych samolotów.

Dochodzenie wcale nie wyjaśniało niczego. Trójkąt Bermudzki pozostał wieczną tajemnicą ludzkości. W przyszłości coraz więcej przypadków zaginięcia statków i samolotów, które wpadły w strefę tajemniczego trójkąta. W drugiej połowie XX wieku zjawisko to zaczęło być poważnie traktowane. Niewyjaśnione rzeczy dzieją się na Atlantyku między Bermudy, Floryda i Puerto Rico, zmuszają naukowców do wymyślania nowych hipotez.

Tymczasem nadal znajduje się w niej tajemnica. I jest to spowodowane brakiem faktów lub rozmyślnym zniekształceniem niektórych zeznań. Cokolwiek to było, a naukowcy nie wykluczają przejawów w tej strefie niezbadanych naturalnych anomalii. Niektórzy eksperci uważają, że Trójkąt Bermudzki jest gigantyczną chorobotwórczą i niewygodną strefą, w której rodzą się huragany, i pojawiają się niezwykłe zjawiska atmosferyczne powodujące elektryczne interakcje z wodą i powietrzem.

Miejsce 8. Zagadka piramid egipskich

Piramidy to grobowce faraonów, którzy kiedyś przybyli na tron. Im bogatszy i potężniejszy władca, tym większy był jego grobowiec. Niewyjaśnione fakty historii, przede wszystkim, związane są z tajemniczą budowlą starożytnych piramid w Egipcie. Według historyków ich budowa trwała od 2700 do 1800 rpne. Ale tajemnica nie jest wcale w tym! Naukowcy twierdzą, że zwykłe śmiertelnice w tamtych czasach nie mogły zbudować tak poważnych i praktycznych struktur.

Obliczono całkowitą masę bloków kamiennych, specjalnie przetworzonych pod piramidą i umieszczonych w niej. Ta masa wynosi 6,5 miliona ton! Choć niektórzy naukowcy uważają, że budowa jednego takiego grobowca odbyła się od 20 lat z udziałem 100 000 osób, inni na ogół nie wierzą. Według drugiego, taka ogromna armia budowniczych bez specjalnego wyposażenia nie mogła sobie z tym poradzić od dwóch dekad.

Naukowcy-sceptycy gwarantują, że takie zadanie byłoby za dużo dla nich, mówiąc, że wszystko to jest tylko niesamowitymi faktami. Ponadto zakłada się, że budowa starożytnych piramid w Egipcie nie odbywała się przez cały rok, ale tylko w tych odstępach czasu, kiedy zalana została rzeka Nil, zawieszając pracę osób budowlanych związanych z rolnictwem. Obecnie wiele hipotez zostało wysunięte, ale żaden z nich nie może oprzeć się krytyce i weryfikacji siły.

Miejsce 7. Snowman

Wiele niesamowitych historii, mieszając wyobraźnię mieszczan, związane są z ich spotkaniami z tak zwanymi yeti lub snowmanem. Jest to z pewnością jedna z najbardziej niesamowitych tajemnic kryptozoologii – nauki niezwykłych zwierząt i ludzi, jakie kiedykolwiek widzieliśmy na naszej planecie. W chwili obecnej zgromadzono wiele różnych świadectw o ludzkich zmaganiach z takimi olbrzymimi i skorupiastymi istotami.

Zbierał wiele i pośrednich dowodów na istnienie Yeti, wszystkich możliwych odcisków palców, które miały jego łapy na śniegu i miękkiej ziemi. Niektórzy świadkowie na ogół przywieźli kawałki wełny, wyrzuceni rzekomo z bałwana. Naukowcy stworzyli już całą bazę, opierając się na klasyfikacji niektórych lub innych dowodów (nie dowodów!) Istnienia snowman. Wielu z nich jest tak malowniczych, że naukowcy prawie nie mają wątpliwości co do ich autentyczności.

Ale, co dziwniejsze, pojawiają się więcej raportów na temat spotkań z Yeti, im więcej naukowców ma więcej wątpliwości co do jego istnienia: niektóre z pozornie niewytłumaczalnych materiałów spotkania z yeti są, jak się okazuje, podróbkami! Formy z torów tych stworzeń okazały się być sztuczne, a fotografowanie i filmowanie odbywa się poprzez montaż i efekty specjalne. Nawet kawałki wełny rzekomo należące do yeti, po odpowiednich badaniach laboratoryjnych i analizach, są uznawane za surowe falsyfikaty. Dlatego sensacja jeszcze się nie zdarzyła.

Miejsce 6. Nessie

"Niewiarygodne, ale prawdziwe!" – tak kryptozoolodzy mówią o legendzie związanej z istnieniem potwora z czasów prehistorycznych w jednym ze szkockich jezior. To jezioro nazywane jest jeziorem Loch Ness, położone w północno-zachodniej Szkocji wśród wielu pasów górskich. Jezioro Loch Ness pojawiło się około 300 000 000 lat temu. Jego maksymalna głębokość wynosi 300 metrów. Według legendy miejskiej, w jej głębi rozdzieliło się dziwne stworzenie o ogromnych wymiarach. Naukowcy nazwali to potężne imię – Nessie.

Problem ten dotyczył nie tylko kryptozoologów, ale także paleontologów, ponieważ potwór z Loch Ness nie jest potworem z bajek, ale tylko plesiozaurem, cudownie przetrwającym do naszych czasów. Raporty spotkań z Nessie gromadziły się z ogromną prędkością: ktoś patrzył, jak potwór ucieka do brzegu, ktoś zauważył, że jego głowa wystaje z karku z wodą. Są też naoczni świadkowie, którzy rzekomo widzieli Nessie z całym potomkiem szczeniąt. Enigma jeziora Loch Ness przyciągała i nadal przyciąga turystów z całego świata.

Niewyjaśnione przypadki spotkania z Nessie i dziś opalają się profesjonalnym zainteresowaniem naukowców w tym legendarnym jeziorze. Do tej pory przyjeżdżają paleontolodzy i kryptozoolodzy, pobierają próbki gleby i wody, starając się przynajmniej związać z Nessie. Obecnie wyprawy naukowe prowadzą poważne badania, utrwalają podwodny świat jeziora w kamerach wideo i przy pomocy sonaru. Nagrywanie wideo, wyprodukowane w ciągu jednego dnia, wykazało tylko grubość wody z nieokreślonymi ruchomymi przedmiotami, które w większości przypadków okazują się szkołami ryb.

Ze względu na sprawiedliwość zauważamy, że obiektywy, które są zdalnie zbliżone do płetw przymocowanych do ogromnej tuszy, wchodzą w obiektyw. Również na brzegu są od czasu do czasu ślady podobne do tych, które mogą zostawić za masywnym zwierzęciem, podparte płetwami. Powierzchnia jeziora jest monitorowana przez 24 godziny na dobę, dane są zestawiane, tworzone są raporty. Ale to wszystko nie może być nazwane niekontrolowanymi faktami, dlatego tajemnica Loch Ness nie została rozwiązana.

Miejsce 5. Chupacabra

Niewyjaśnione istoty zamieszkujące naszą planetę nie są ograniczone do bałwana i potwora Loch Ness. Żywym przykładem jest Chupacabra. Pierwsza część tego słowa jest tłumaczona jako "ssąca", a druga – "kozła", dosłownie – "kozica wampira". O tym tajemniczym zwierzęciu już legendy na całym świecie odchodzą: to zwierzę zabija zwierzęta domowe (owce i kozy), ssące krew z nich.

W chwili obecnej Chupacabra stała się bohaterką książek, różnych filmów fabularnych, seriali i bajki. Na zewnątrz to zwierzę przypomina psa lub szakala. Często dowody na istnienie Chupacabry okazują się zdjęciami zmutowanych zwierząt: wilków, lisów, psów. Obecnie nie ma wiarygodnych informacji na temat istnienia tego niewyjaśnionego zwierzęcia.

Miejsce 4. Zły duch

Nie każdy z nas, oczywiście, natknął się na to, ale wszyscy słyszeliśmy niejednokrotnie, że czasem niewytłumaczalne rzeczy mogą się zdarzyć w domu: łyżki spadają z stołów, naczynia, które stoją dokładnie na stole są złamane, istnieją pewne dźwięki i t . Ogólnie uważa się, że wszystko to jest sztuczką dziewczyny domowej. Oczywiście, oczywiście, nikt nie wie na pewno, ale jego obraz wniknął w rosyjski folklor, co czyniło go takim słodkim i uroczym "staruszkiem".

Z punktu widzenia naukowców dom ducha jest zjawiskiem paranormalnym skoncentrowanym w niewidzialnym skrzeku energii. Parapsychologowie są pewni, że domowy duch myśli, czy jest w stanie przeczytać myśli właścicieli domu, w którym żyje. Jednym z zjawisk brownie jest niewytłumaczalne przypadki jego spotkań z małymi dziećmi. Psychics mówią, że w domu, w którym są dzieci, ten skrzep energii może mieć formę jakiejkolwiek dużej zabawki. Dzieci często go widzą, ale nie mogą niczego wyjaśnić dorosłym.

Miejsce 3. Marzenia i marzenia

Niewyjaśnione zagadki leżą nie tylko w przyrodzie, ale także w umyśle samego człowieka. Są to na przykład nasze sny. W dawnych czasach ludzie wierzyli, że jego dusza w nocy zaczyna jakąś podróż przez świat zewnętrzny. Tam rzekomo otrzymała albo boskie objawienie, albo odpowiednie ostrzeżenie o niebezpieczeństwie. Dzisiaj takie marzenia nazywane są prorocze lub prorocze. Naukowcy nadal nie potrafią wytłumaczyć takiej natury marzeń. Najprawdopodobniej nasz mózg jest bardzo intuicyjnie rozwijany, co pozwala nam "narysować" ostrzegawcze sny w naszych umysłach.

Często sny mają chaotyczny charakter: osoba, która budzi się, pamięta tylko jakiś epizod lub fragment z tego, o czym marzył. W tym kontekście jest niewytłumaczalne, ale dość często zjawisko: często w krótkiej chwili między snem a rzeczywistością, nie zdając sobie sprawy z tego, co się dzieje, narysuj obraz phantasmagoric na codzienne problemy i vice versa. W rezultacie otrzymujemy prawdziwy "vinaigrette" z rzeczywistości i iluzji.

Miejsce 2. UFO i cudzoziemców

Wiele niewytłumaczalnych faktów na świecie (i nigdy nie będzie) tak popularna, jak UFO, czy niezidentyfikowane obiekty latające. Ktoś żartobliwie zaznaczył: "Podczas gdy naukowcy z całego świata śledzą ewolucyjny rozwój organizmów, badają meteoryty i pobierają próbki ziemi księżycowej, zwykli ludzie zwyczajowo obserwują UFO". Z jednej strony przedmioty pochodzenia pozaziemskiego to bajki, ale z drugiej strony – skąd pochodzą zdjęcia z czasopism, gazet i Internetu?

Zgodnie z koncepcją nakreśloną w popularnych serialach telewizyjnych: "NASA. Niewyjaśnione materiały ", w ciągu ostatniej dekady naukowcy świata wraz z ufologami wykonali olbrzymią pracę: opracowali katalog potencjalnych przedstawicieli cywilizacji pozaziemskich. Pozwoliło to na podzielenie kosmicznych kosmitów na dwie grupy:

  • Humanoidy,
  • Nonhumanoidy.

Jaka jest różnica między nimi? Jak sama nazwa wskazuje, przedstawiciele pierwszej grupy są podobni do osoby ziemskiej. Uważa się je za antropomorficzne i inteligentne istoty. Ich wzrost wynosi od 0,7 do 3,5 metra. Części ciała nie zawsze mają proporcjonalny kształt: głowa jest duża, kończyny są cienkie i długie. Mogą być ubierani zarówno w zwyczajne, jak i dziwne ubrania i mają nawyk naśladowania osoby, którą lubili.

Według danych przedstawionych w tej samej serii "NASA. Niewymienione materiały ", do przedstawicieli drugiej grupy, naukowcy obejmują wszystkie inne istoty pozaziemskie. Nowi przybysze mogą mieć zupełnie inny wygląd, a ich ciało może przybierać dowolną postać. To były te stwory, które były ulubionymi postaciami wielu znanych reżyserów hollywoodzkich, którzy kręcili takie śmieszne filmy jak "Stranger", "Critters" itd.

Niewiarygodne fakty dotyczące UFO i cudzoziemców ciągle podniecają umysły nie tylko naukowców UFO, ale także mieszkańców całej Ziemi. Przecież może być, że nasi "sąsiedzi" w galaktyce i ewentualnie cały Wszechświat polecają do nas! Czy warto ślepo uwierzyć w liczne relacje naocznych świadków, z czego ponad połowa to bezużyteczne podróbki? Prawdopodobnie Cię rozczarujemy, ale na razie nie ma dowodów na istnienie istot pozaziemskich ziemskich naukowców.

Miejsce 1. Życie po śmierci

Życie pozagrobowe, czyli życie duszy po śmierci człowieka, jest filozoficznym i religijnym pomysłem ciągłego świadomego życia ludzi po ich śmierci. Niewyjaśnione fakty i związane z nimi sytuacje są dziś chyba najważniejszym tematem duchowej istoty człowieka. W zasadzie ludzie z wieku do stulecia byli zainteresowani wiedzą, co się stanie po śmierci fizycznej.

Obecnie, ten aspekt życia duchowego człowieka jest ściśle określone w każdej z istniejących religii. Ciekawość jest związany z zaświaty, nie przestaje nawiedzać nasze umysły i łechtać nasze nerwy. W większości przypadków, cały pomysł nowego życia są spowodowane przez człowieka wiary w nieśmiertelność i reinkarnacji (wędrówce duszy), w zmartwychwstanie w odpłaty śmierci. To właśnie te niewyjaśnione fakty znajdują odzwierciedlenie w perspektywach religijnej i filozoficznej i religijnej.

O nieśmiertelności duszy szczelnie połączone i znanego nam wszystkim zjawisko bliskiej śmierci. Naukowcy i lekarze zwracając szczególną uwagę na to. Wielu ludzi, którzy mieli tak zwaną śmierć kliniczną, opowiadają o różne wizje wizyty u nich w tym momencie. To co jest ważne: dla wszystkich z nich charakteryzuje się jasnym miejscu z przodu i uczucie latania / spadającej na niego. Charakter pochodzenia takich wizji bliskiej śmierci i do dziś jest przedmiotem dyskusji naukowych i dyskusji wśród naukowców. Uważa się, że to wszystko – procesy zachodzące w momencie śmierci klinicznej bezpośrednio do naszych mózgów. Jednak nawet dziś jest to tylko hipoteza.