200 Shares 6045 views

Pomniki Historii i Kultury Karelii. Pomniki Pietrozawodsk

Rosyjski północ nadal trzyma w swoich dawnych budynkach drukuje fundamenty i tradycji. W tym artykule omówimy z Państwem kilkoma z wielu zabytków historii i kultury Karelii. To nie tylko ciekawe, ale też pouczające.


Krótko o Karelii

Republika Karelii, zabytków historycznych i kulturalnych, które przyciągają tysiące turystów każdego roku, jest jednym z najbardziej popularnych miejsc do nauki i rekreacji.

Obszar ten położony jest w północno-zachodniej Rosji i jest popularny nie tylko ze względu na swój charakter, ale również kompleksy architektoniczne, klasztory i inne ciekawostki oryginalna kultura północnej.

Ponadto, jesteśmy ze będzie zapoznanie się z trzech interesujących muzeów wyspie. Ponadto odwiedzimy niektóre z niezwykłych miejsc w stolicy Republiki – miasto Pietrozawodsk.

Balaam

Rosyjski Północnej zawsze były pod wrażeniem ich oryginalności. Pomniki Historii i Kultury Karelii reprezentowane są głównie przez kompleksów architektonicznych. Jeden z nich znajduje się na wyspach archipelagu Valaam.

Pierwszą rzeczą, która przyciąga i fascynuje ziemię, to jest natura. Nic dziwnego, że lokalne krajobrazy uwieczniony w twórczości absolwentów w Petersburgu Akademii Sztuki. Wśród nich są takie znane autorzy jak Shishkin Gines, Wasiljewa i innych.

Na tych wyspach już w X wieku zaczęli osiedlać mnichów prawosławnych. Stopniowo został stworzony cały szereg wspaniałą architekturę. Ten zespół zachwyca surową łaski i całkowicie przeniknięta prawdziwym „rosyjskiej duszy”.

Lokalne budynki zostały zniszczone kilka razy. Pierwszy spalili Szwedzi na początku 17 wieku. Raz, w środku 18, zostały one zniszczone przez pożar. Ale to nie miało wpływu na życie lokalnej. Pracowici mnisi wszystko przywrócone, a dziś klasztory nie przestają zadziwiać turystów i pielgrzymów.

Wystarczy powiedzieć, że na archipelagu Valaam w połowie 19 wieku, wzrosła arbuzy bez szklarniach. To przy założeniu, że krajobraz wyspy składa się głównie z kamieni i skał. Tutejsi mnisi udało się utworzyć warstwę żyznej gleby, niosąc tylko trochę ziemi od lądu.

Podstawą zespołu architektonicznego są: Katedra Przemienienia z gankami, Piotra i Pawła, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Trójcy.
Ponadto, w 19-wiecznej zagrodzie gospodarstw domowych, w których znajdują się hotele, ryby i nabiał gospodarstwo powstało, bieżącą wodą.

Kizhi

Odnosząc się do zabytków historycznych i kulturalnych Karelii, nie możemy przegapić państwo Historyczno-architektoniczny i Etnograficzne Muzeum rezerwy. Na wyspie Kiży dzisiaj jest świat dziedzictwo historyczne – zespół architektury drewnianej.

Oprócz budynków sakralnych, nadal istnieją i wieś mieszkalnych. A od połowy 20 wieku na wyspie zaczął przynieść swoje domy z drewna, które mają wartość historyczną. Teraz Kizhi jest jednym z największych rosyjskich skansenów.

Jego eksponaty ilustrują kultury, historii, tradycji i rzemiosła w całej Karelii. W szczególności, można znaleźć rosyjskie artykuły gospodarstwa domowego, karelian i Vepsian produkcje, które mają więcej niż trzysta lat.

Na początku 18. wieku wybudowano tu kościół Przemienienia Pańskiego, w której dwudziestu dwóch kopuł wzniesiony. I datki na jego budowę zebrano przy pomocy okolicznych mieszkańców. Bogatych patronów nie miała.
Późniejsze uzupełnienia zespołu, Katedra i dzwonnica zostały zbudowane. Przypuszcza się, że kompleks stanowi świat w jego skład.

Na terenie rezerwatu znajduje się ponad siedemdziesiąt budynków, pięćset ikon, ponad 30.000 eksponatów etnograficznych. Warto zauważyć, że jeśli wyspa jest chroniony od góry. W ciągu ostatnich dwóch i pół wieku, kiedy w całym kraju grzmiał rewolucję i wojnę, nie był poddawany jakimkolwiek atakiem. Nawet fiński pilot, otrzymał zadanie zbombardować to miejsce, nie spełniały kolejność, bo został uderzony przez piękno budynków.

Wyspy Sołowieckie

Należy zauważyć, że naszym następnym punktem zainteresowania należy do regionu Archangielsk. I zabytków historycznych i kulturalnych Karelii to ma tylko ze względu na jego lokalizację. Wyspa Valaam, Kiży, Solovki stanowią razem kompletny utwór.

Te wyspy słyną nie tylko ze swoich budynków kościelnych. Był to obóz specjalnego przeznaczenia, a także więzienie, uczniowie szkoły. Twierdza, zbudowany w 16 wieku, wytrzymał kilka oblężeń Armadas zagranicznych, w szczególności Szwedzki Navy.

Na terenie rezerwatu jest wspaniałe brzoza. Drzewa, które rosły dwa oddziały z różnych stronach pnia pod kątem prostym. W rzeczywistości sprawia, że krzyż, który został utworzony w sposób naturalny. Mnisi mówią, że to jest Pan podniósł go w pamięci wszystkich męczenników. Warto zauważyć, że to się stało, gdy stan zakazane wyświetlanie żarliwości religijnej.

Archipelag składa się z kilku wysp, takich jak duże i małe Zayatsky Zayatsky, Anzersky, Muksalma i innych. Obok klasztoru, są pustynie i klasztorów. Wszystko to kompleks architektoniczny od 1992 roku znajduje się pod ochroną UNESCO.

Kościół Karelii

Omawiając zabytków Republiki Karelii, szczególnie warto się zatrzymać na jego kościołów, klasztorów i świątyń. Podczas wizyty w każdym z tych dworów, wydaje się, że nie ma kontaktu z samą istotą rosyjskiego prawosławia.

Wcześniej już pokrótce zapoznać się z pięknymi kompleksów na Wyspach Sołowieckich, Valaam i Kiży. Wszystkie te zabytki przewyższy wartość historyczna i kulturowa nie jest możliwe, że pozostają nieoświetlone wiele miejsc, które są godne uwagi.

To przede wszystkim kościoły i kaplice w wioskach i na wyspach regionu błogosławionym. Na przykład, konstrukcja na Ołoniec Kemi, Powieniec, Vygozero i gdzie indziej.

Omawiając zabytki Karelii (niektóre zdjęcia są przedstawione w artykule), to jest niemożliwe, aby zignorować stolica Republiki – lotniczymi. Będzie to kolejny przystanek naszej małej wycieczki.

Muzeum Sztuk Pięknych w Pietrozawodsk

Został założony w budynku dawnego gimnazjum w 1960 roku. Do tej pory, jego ekspozycja wynosi około 12 tysięcy obiektów i fundusz Biblioteka – ponad 17 tysięcy dokumentów.

Próbki Karelski ikonografii i sztuki na wystawie tutaj, a także eksponaty sztuki rosyjskiej od XVIII wieku do współczesności.

W chłodnych salach muzeum można zobaczyć ikony Segozero masters Zaonezhye i regionu Ołoniec, które tworzą wyjątkowy styl grupy. Ekspozycja sztuki i rzemiosła obejmuje Stroje, naczynia, rzeźba i miedzioryt i kory brzozowej.

Muzeum Narodowe

Instytucja ta powstała w 1871 roku i znajduje się w domu byłego gubernatora. W rzeczywistości, muzeum regionalne.

Oto ekspozycja flory i fauny Karelii, znalezisk archeologicznych, a także kopie, odzwierciedlając historię Rzeczypospolitej.

widać tajemnicze petroglify i naczynia z Oleny Ostrov pochówku. Dział historii będą mogli dowiedzieć się, jak proces odbył się Petrovskaya Sloboda stać Pietrozawodsk. Istnieje również duża sala poświęcona przeszłości stolicy, który znany jest nie tylko ze względu na przemysł i muzeów.

Następnie spojrzeć na niektórych zabytków lotniczymi. Wszystkie z nich nie da się opisać, to dotykamy najbardziej popularne.

Zabytków i pomników w Pietrozawodsk

Jednym z najbardziej znanych jest posąg Piotra 1 w Pietrozawodsk. Została zbudowana w latach 1872-1873 na 200. rocznicę urodzin cesarza. Pomnik upamiętnia zasługi autokrata do tej krawędzi. Gdyby nie decyzja Peter stoczniowym rozpocząć tutaj, kto wie, co by dzisiaj jest reprezentowana Karelii.

Następnie należy wymienić pomnik Lenina w Pietrozawodsk. Ma ciekawą historię. W 1930 roku, architekci i Manizer Ilyin tworzyć swoje zamówienie Karprofsoveta. Na budowę 14 bloków granitu, wydobywany przez więźniów gułagu, z Goltzes wyspy zostały dostarczone. Podczas okupacji (1941/44 gg.) Fiński żołnierze rozebrano pomnik i położył część boku. W jego miejsce został wprowadzony haubicy.

Ale po zwycięstwie w 1945 roku pomnik został przywrócony, a prace renowacyjne prowadził sam Manizer.

Oprócz tych dwóch zabytków góry Pietrozawodsk jest dużo więcej wartości historycznych.

Park rzeźby

Onega nasyp, dzięki oszałamiającym wzroku, otwiera się z nim, w XIX wieku, stał się ulubionym miejscem dla artystów. Początek tego spontanicznego muzeum pod gołym niebem postawić pomnik Piotra Wielkiego.

Po to został zbudowany wiele rzeźb, takie jak „Narodziny Pietrozawodsk”, „trick fortuny”, „Jedność”, „Meeting Place”, „czas Drukuj”, „Rybacy” i tak dalej.

Warto zauważyć, że większość z tych zabytków zostały podarowane przez artystów z miast siostrzanych z Pietrozawodsk. Wśród nich są takie osady jak Duluth w USA, Muiran w Norwegii, La Rochelle we Francji i wielu innych.