695 Shares 4064 views

Rosyjski prawosławny świątyni: Irkuck, Kazan Church

Virgin-Irkuck kościół – dowody trans-Ural artystów talent stworzyć dzieło sztuki. Zbudowany w rosyjskim stylu bizantyjskiego kościoła zdobią Irkucka.


Kazan Kościół, podobnie jak innych budynków sakralnych byłego Związku Radzieckiego, doświadczył wielu nieszczęść, ale reaktywowana. Piękno i przepych, że nie jest gorszy od wiodących rad świata. W Irkucku i Angarsk Diecezji Kościoła służy jako katedry.

Jak doszło do kościoła

Pod koniec XVII – początku XVIII wieku na Syberię na rzece Ushakovka była pierwsza osada. Przybysze byli prawosławni, czuł potrzebę komunikowania się z Bogiem. Od 1803 roku zgromadzenie odwiedził Borys i Gleb Kościół, ale wkrótce okazało się trochę tłoczno dla wszystkich tych, którzy chcą się modlić i pokutować za swoje grzechy. Wtedy wiadomo, kopalnie złota, honorowym obywatelem Irkucku Aleksandra Sibiryakov zdobyłem pieniądze na budowę nowego kościoła. Ponadto, niezbędne fundusze przyznane Dmitry Demidov i Aleksander Trapeznikov chcąc przekształcić natywną Irkucka. Kazan Kościół został zbudowany na darowizn opiekujących ludzi.

budowa

Przed rozpoczęciem prac budowlanych Komitetu Specjalnego powstała. Został on pierwotnie planował poświęcić świątynię na cześć świętego Mikołaja, ale później postanowił zbudować kościół Matki Boskiej Kazańskiej – patrona narodu rosyjskiego.

Podczas gdy ziemia Irkuck był bogaty z rzemieślników: rzeźbiarzy, malarzy, gilders itp Wszyscy są chętnie brali udział w projektowaniu świątyni. Aby przetrwały imię Vladimir Fedorovich Karatajew produkować chórów i kaplic dla ikonostasu kościoła. Kompozycja „ewangelicy” został napisany przez absolwenta petersburskiej Akademii Sztuk Maksim Iwanowicza Zyazin, który przyszedł do pracy w Irkucku. Kazan kościół nie był jedynym miejscem pracy artysty. MI Zyazin uczył rysunku w Irkucku Seminarium Nauczycielskiego i Szkoły Inżynierskiej.

Rychłe otwarcie kościoła przyczynił się do zgromadzenia, zarabia, świece, ikony, książki, okładki, szaty dla księży.

Nowo zbudowany kościół został konsekrowany w kwietniu 1892 roku. W ten sposób Kazan Church (Irkuck).

Historia Kościoła w Kazaniu

Po konsekracji kościoła zidentyfikował duchownych Kościoła Borys i Gleb. Pierwsza usługa została przeprowadzona księdza Fedor Holmovsky i Deacon Aleksandr Blagoobrazov. Prefekt mianowany tradesman Ivan Yakovlev.

Kościół terytorium został ogrodzony żelaznymi prętami i bram. Należące do działek świątyni zostały wynajęte, a wpływy z darowizn i pieniądze szły na potrzeby kościoła. W 1914 roku parafia było 1618 mężczyzn i 1811 kobiet. Wśród zgromadzenie zostało wymienionych rzemieślników, sklep, rolników i dolnych szeregach oficerów.

Kościół Matki Bożej Kazańskiej (Irkuck) pozostawała ważna do rewolucji 1917 roku, a kolejne 18 lat. W 1936 roku kościół został zamknięty dla kultu, aw budynku kościoła umieszczone Księgarnia podstawy. Później, nie zostały przeszkolone projektorów, wyprodukowany syberyjskich pamiątki. Każdy nowy właściciel chciał przekształcić wnętrze własnego, a tym samym przyspieszenie zniszczenia kościoła. Jednocześnie, obecność ludzi w budynku pomogło utrzymać świątynię.

W 1975 roku struktura uznany zabytek kultury o znaczeniu lokalnym, a trzynaście lat później przeniósł się do All-Rosyjskiego Towarzystwa Ochrony Zabytków historycznych i kulturowych.

Fundusze na odbudowę kościoła zebrane ze sprzedaży biletów loteryjnych, organizacja Subbotniks, przyciągających sponsorów. Na cześć 100-lecia kościoła w Irkucku po raz pierwszy po zamknięciu kościołów przeszedł chrzestnego ruch. Prace konserwatorskie powinny być prowadzone przez architekta Larisa Iwanowna Gurova.

W 1994 roku Kościół Kazańskiej Ikony Matki Bożej (Irkuck) powrócił do diecezji.

Nowoczesny kształt i wystrój świątyni

Z innych budynków sakralnych w mieście Kazań budynek kościoła inny skład objętościową-przestrzenna i symetrii centric strukturę. Na zachodniej stronie symetrii jest uszkodzony przez aneksie dzwonnica.

Zwarty, ale pojemny Kazan kościół jest podzielony na tomach podporządkowania zgrupowanych wokół centralnego filaru. Dodecahedral umieszczony w górnej części bębna i kopułą. Na dolnych granic APSE i Bell wymienionych bębnów ośmiokątnych przypominających Arbor. Znajdujące się po przekątnej jądro dodatkowe wieże zakończone namioty. Ukoronowaniem konstrukcja kopuły. Fasadę zdobią modylion, innowacyjne funkcje sparowany kolumn i paneli.

Dzięki staraniom sług świątynnych w 2011 roku, kościół zainstalowany nowy ikonostas ma 12 metrów wysokości i wadze 70 ton, z których wszystkie cieszyć się Irkuck przychodzi. Kazan Church, zanim były piękne, przekształcone. Powyżej struktura granitu kawy czerwony pracował chińskich mistrzów i niezwykły materiał pochodzący z Indii. Autorzy projektu – malarz Nikołaj Natyaganov architekci Victoria Yakovleva i Denis Dresvyakin.

Kazan Kościół słynie z dzwonami, zwłaszcza pyatitonnikom. Najcięższy dzwon jest znanym i najgłośniejszy dzwonek.

Matki Bożej Kazańskiej

Ikona Matki Bożej, na którego cześć została poświęcona katedra, znany z cudów. Pierwszy cud w Kazaniu. Gdy w mieście wybuchł pożar. Ogień zniszczył Cerkiew, która zmusiła mieszkańców do kwestionowania wiary. Wszedł do pomocy Matki Bożej. Mary Archer marzył córkę Matryona i kazano wyjść z ziemi cudownym obrazem. Rodzice nie wierzyli jego córkę, ale sen był powtarzany. Kiedy Matka Boża marzył po raz trzeci, dorośli postanowili sprawdzić, czy dziewczyna mówiła prawdę jest naprawdę. Okazało się, że obraz Matki Bożej było naprawdę pod ziemią. Prawdopodobnie, ikona trzymano tam od czasów wczesnego chrześcijaństwa.

Pojawienie się obraz Matki Boskiej Kazańskiej był prawdziwy cud, ludzie znów uwierzyli w Chrystusa. Później, ikona typu Odigitria (Putevoditelnitsy), więcej niż raz pomógł wojska rosyjskie w kampaniach wojskowych. Mają cudowną moc i list obrazu przechowywanego w rosyjskich kościołów.

Irkuck, Kazan Ikona Matki Bożej w katedrze Epiphany. Obraz pomaga rozwijać dobre plony.

Kazan Church (Irkuck): Adres

Jednym z najpiękniejszych miejsc kultu znajduje się w Irkucku na świecie, poza barykadach, 34/1. Można dostać się do miejsca №№ autobusami 42, 43, 67, 21,56, 480 i taksówki №№ 99, 3, 20, 9, 377.