397 Shares 7969 views

Lalka wzór z Tonym Finanger

Bardzo duża nisza w nowoczesnej robótek wziął taki kierunek, jak tworzenie lalek wnętrz. Wydawałoby się, aby grać takie zabawki powinny być małe dziewczynki, ale nie, dorosłe kobiety nie tylko szyć, ale także zebrać je rassazhivaya na półkach jego domu, wspólne z innymi needlewomen i dać swoje dorosłymi krewnymi i przyjaciółmi. I aby pomóc im w ten wzór lalki. A nie jeden, ale dziesiątki liczb całkowitych.


To wszystko zaczęło się ponad dziesięć lat temu w Norwegii. Pierwszy wzór lalka tyldy został wynaleziony przez dziewczynę z północy kraju, Tony Finanger. W 1999 roku otworzyła swój pierwszy sklep o nazwie „Tilda” i opublikował dwie książki: „Wielkanoc Tilda” „Tilda Christmas” i Książki zostały podane stopniowe opis tworzenia zabawek, a sklep sprzedawane niektóre warsztaty i wszystkie niezbędne materiały do robótek.

Tilda zabawki zwane prymitywów. Oni nie mają jasno narysowane twarze, funkcje Dolls – rouged policzki i małe oczy kulek. Według pierwotnego pomysłu, oczy powinny być wykonywane w technice francuskiego węzeł, ale można zrobić je i koralikami, a nawet rysować kropki farbami akrylowymi.

Do szycia tyldy użyciu naturalnych tkanin: bawełny, flaneli, Perkal, len, filc, wełna i filc. Kolor materiałów głównie delikatne, pastelowe. Za granicą wydała specjalny materiał do zabawek prymitywów – tzw „American Cotton” szyć ze to przyjemność. Rosyjski szwaczka lub zamówić go przez internet, lub twist, zbierając materiał w lokalnych sklepach. Ale znalezienie piękny koloryt z drobnymi wzorami może być trudne. W niektórych dużych miastach, otwarte sklepy specjalizujące się w zabawkach, Tilda, tam jest wszystko, czego potrzeba do szycia: Tony Finanger książki, lalki wzór, tkaniny i materiały do pakowania, guziki, wstążki, koronki, włosów i produktów gotowych.

Tilda są różne. Pod tym tytułem szyte księżniczki, wróżki, dziewczęta „zawód pracy”: asystent, ogrodnik, krawiec. Nie tylda – bohaterowie bajek: Pinokio, Dzielny ołowiany żołnierz i tancerka, Santa Claus. Tony podszedł i duża liczba zabawka zwierząt: owce, koty, żyrafy, gęsi, ślimaków i wielu innych. Tilda zadzwonił i drobnych upominków, szyte z odpowiedniej tkanki: serce, truskawka, tulipany.

Rosyjskie książki o języku Tony Finanger nie jest tłumaczone, ale to nie przeszkadza igieł kobiety szyć zabawki: lalki wzór jest proste i jednoznaczne. Szyć, można użyć maszyny do szycia, ale autor często sprawia, że produkty ręcznie.

Istnieje kilka sztuczek, które pozwalają zrobić zabawkę, która wygląda jak oryginał. W lalce wzór tyldy jego cech: dłonie i stopy są bardzo cienkie. Aby włączyć tkaniny, łatwe w użyciu japońskiej drewniane chopstick. Kończyny luźno pakowane w środku, a następnie szyte na kolana i łokcie zakręty tak lalki mogą siedzieć i trzymać w ręku różne przedmioty. Przez ramiona tułowia i nóg, lub uszyć ślepe szwy, lub użyć przycisku z manipulowaniem.

Dziewczyny tylda pochwalić wspaniałym opaleniznę. Aby uzyskać ten kolor, farby tkaniny. Istnieją dwa sposoby. Po pierwsze, zagotować wodę w ciągu kilku torebek czarnej herbaty lub kawy. Po drugie, do malowania gotowy korpus lalki. W tym celu mieszaninę kawy, kakao, cynamon, wanilinę, wody i kleju PVA zrobić. Malowane jako tyldy będzie pachnieć tak zachwycająco!

Dziś nazwa Tony igieł kobiet znane niemal każdemu na świecie, tak udany był wzór lalki.