436 Shares 1760 views

Jak zrozumieć „włókna duszy” idiom? Historia wystąpienia frazy

Och, co tylko fraza nie mówimy, gdy jesteś zły! I dość często ludzie rzucają obraził nam coś takiego: „Nienawidzę wszystkie włókna duszy” Włożyliśmy w tę frazę wszystkie emocje, wszystkie siły swoich uczuć i doznań. Te słowa mówią tomy dla każdego, kto ich słucha. Ale jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, co te tajemnicze „włókna duszy”? I dlaczego nasza dusza powinna składać się z kilku niejasnych „włókien”? Spróbujmy odpowiedzieć na wszystkie pytania w tym artykule.


Co to jest błonnik?

W dzisiejszym przemówieniu, prawie nie używają starożytną słowo. Jeśli spojrzeć w słowniku, na pewno znajdziesz go wyjaśnienia: Włókno – gęstą papkę sprężone i stosowane w różnych gałęziach przemysłu. Na przykład, jest często stosowany w produkcji bagażu. Ale co ma tę duszę? Oczywiście, aby z nim zrobić.

W celu zrozumienia pierwotne znaczenie słowa „włókna”, trzeba zanurzyć się w historii. Przekład z łacińskiego „włókna” – gwint lub włókna. W nowoczesnej medycynie często stosowany ten sam rdzeń ze słowem jesteśmy zainteresowani warunkami. Nawet nazwa niektórych chorób w zgodzie z tym tajemniczym słowie. I nie jest to zaskakujące, ponieważ w każdej chwili, łacina była językiem uzdrowicieli.

Niemiecki i francuski, też słowo „włókno”. Jego wartość jest zgodna z tłumaczeniem łacińskiego – „żyły” lub „nerw”. Jest bliżej do duszy, prawda? Po tym wszystkim, często zidentyfikować nasze serce i układ nerwowy.

We współczesnym języku, pojęcie jest używane tylko jako wysoce wyspecjalizowanych słów. Na przykład, osoby biorące udział w produkcji noży, wiedzieć, co nazywa się specjalną inną tkaninę z włókna wzmocnionego włóknem, który pozwala wyostrzyć ostrze noża.

Konstruktorzy są również zaznajomieni z tym terminem, ale jest używany w innym sensie. Istnieje specjalny sposób wylewania betonu, który pozwala, aby fundacja bardziej stałe przez dodanie różnych materiałów. O tym fundamencie mówi się – od fibrobeton.

Zastosowanie włókna w starożytności

Jak już wspomniano, błonnik starożytna nazwa sznurek lub nić. A nazwa ta została przedłużona do najbardziej odległych od obecnego wieku. W różnych krajach, w tym liny wykonane z całkowicie różnych materiałów. Na przykład w Chinach w wielkim włókna konopnego popyt. Rolnicy rosły konopie i jej wątek podobieństwo. Byli bardzo niegrzeczny i utrzymane w pęczkach. W chudych latach, te zestawy były sprzedawane do rzemieślników, a pieniądze pozwoliły rodzina nie umrzeć z głodu. W pana Middle Kingdom przędzy z włókien maty, istnieje duże zapotrzebowanie. Są one w dużych ilościach zostały rozłożone na podłodze w każdym chińskim domu.

włóknem powszechnie wykorzystywane do tworzenia obrazu na garnek gliniany. Aby to zrobić, jeszcze wilgotne gliny starannie owiniętą sznurem i pozostawia na kilka godzin. Po rysunku została ustalona, produkt wysyłany do wypalania. Rezultatem jest niezwykłe powtarzania pasm liny.

Włókna duszy – to jest …

W dawnych czasach, dusza była postrzegana jako konkretnego narządu ludzkiego. Wydawała się całkiem namacalne, a więc miała składać się z tkanek. Dlatego w początkowym stosowaniu „włókna duszy” frazy oznacza tylko części składowych jednego całego ciała. I w ten sam sposób oznaczono tkankę serca i wiele innych narządów organizmu człowieka.

Stąd określenie „włókna duszy” jest używane dość często. Zwykle jest to wyrażenie było w użyciu lekarzy i filozofów.

„Z każdą cząstką duszy” (idiom): Wartość

Z biegiem czasu, wyrażenie stało się bardzo powszechne i przeniósł się do kategorii zwrotów niepodzielne.

W pewnym sensie ten idiom mogą być interpretowane jako odpowiedź na każdy akt, który wyraża się w zastosowaniu w połączeniu wytrzymałości psychicznej i fizycznej. Na przykład, aby nienawidzić każdą cząstką duszy – nienawidzić każdą cząstką i każdy nerw. Jest to niezwykle silna ekspresja emocji, często wiąże się realne działania, a jedynie opisuje ludzkie uczucia i intencje. Najczęściej, wyrażenie „z każdą cząstką duszy” jest używane jako określenie chwilowych uczuć w najwyższym punkcie wypowiedzi.

Emocjonalne barwiących phraseologism

Mówimy o włóknach duszy dość często w różnych sytuacjach życia codziennego, można stwierdzić, że termin ten może mieć zarówno pozytywne jak i negatywne emocjonalne. Co więcej, trudno jest powiedzieć, w jakim kontekście wyrażenie jest używane częściej. Gramatycy twierdzą, że to zależy od osoby. Jeżeli wyrażenie jest w swoim codziennym życiu, to w równym stopniu dotyczy to w słowa. Oznacza to, że w każdych chwilach skrajnego zaburzenia emocjonalne, a na szczycie jej granic, osoba używa zwrotu „wszystkie włókna duszy.”

Studium leksykalnego znaczenia frazy – to bardzo ciekawy zrobić. Nie bój się, aby włączyć do źródeł słownikowych i innych, tak jak w przypadku, gdy wyrażenie jest prezentowany ty mylące i skomplikowane, zawsze można uzupełnić swoją wiedzę i stają się trochę pewniej.