346 Shares 9836 views

Jak przygotować ściany do malowania krok po kroku instrukcje, w szczególności wyrównywania i zalecenia

Bardzo często do dekoracyjnego wykończenia ścian przy użyciu farby lateksowe lub oleju, a także wszelkiego rodzaju szkliwa. Przed użyciem, oznacza to beton lub otynkowana powierzchnia powinna być przygotowana starannie. Po tym wszystkim, nawet niewielkie nieprawidłowości (nierówności, dołów) na pomalowanych ścianach stoiska będzie bardzo silna.


Przygotowanie powierzchni do malowania zazwyczaj w kilku etapach. W pierwszej kolejności będzie musiał usunąć starą farbę. Po tym, że ściany muszą być otynkowane lub proshpaklevat. I ostatnim etapem jest obowiązkowe przeprowadzić gruntowne czyszczenie pomieszczenia.

Jak przygotować ściany do malowania: pierwszy etap

Przed przystąpieniem do prac wykończeniowych, pożądane jest, aby odłączyć od zasilania w domu. Jeśli powierzchnia ścian ma wiele wad, a to ma wyrównać, gniazda i wyłączniki powinny być zdemontowane w ogóle. Oczywiście, również zostaną usunięte z pomieszczeń oraz wszystkie elementy dekoracyjne są zawieszone :. panele, obrazy, fotografie itp trzeba także usunąć z półek i wieszaków, wyciągnąć kołki i gwoździe.

Jak usunąć tapety ze ścian

Oczywiście, przed przystąpieniem do wykańczania powierzchni, konieczne jest usunięcie starej powłoki. Po pierwsze, przyjrzyjmy się, jak przygotować ściany do malowania po tapety. Te ostatnie są zazwyczaj usuwane za pomocą dwóch łopatek – dużych i małych. Jest bardzo ważne, aby wybrać narzędzia jak najwięcej jak to możliwe ostrymi krawędziami. Jeśli konieczne szpatułki można uziemić za pomocą papieru ściernego. Również do usuwania starych tapeta niezbędne do przygotowania ciepłej wody w zbiorniku, wałka z igłami i miękką ściereczką.

Macerate tapety powinno być stopniowe, przenosząc się z jednego miejsca do drugiego i okresowego sprawdzania, jak również za kratkami. Zaczynają rozdarcia materiału ze ścian szpatułką najlepiej od szwu. Wyschły tapeta powinna być mokra ponownie. Aby lepiej wody przeniknęła do pasków kleju korzystnie wstępnie przechodzi wałek z kolcami.

Jak usunąć starą farbę

Tak, tak, aby usunąć z powierzchni starej tapety, rozumiemy. Następnie niech dowiedzieć się, jak przygotować ściany do malowania, czy prawidłowo zostały uprzednio pokryte szkliwem. Ten rodzaj wykończenia usunięte z powierzchni, oczywiście, o wiele bardziej skomplikowana niż tapetę. Jednak powinno się to zrobić. Usuń ze ścian emalii lub farby olejnej można za pomocą różnych narzędzi i zasobów.

Najprostszym sposobem, aby spróbować usunąć starą warstwę rozpuszczalnikiem. Narzędzie to nadaje się do usuwania wszystkich typów farb. Dodatkowo do rozpuszczalnika, w tym przypadku należy również szeroką szczotkę. Korzeń usunąć szkliwo najlepiej z górnej części ściany. Pocierać rozpuszczalnika potrzeby farby w wielu przejściach. Po szkliwa jest zmiękczona, konieczne jest podjęcie skrobak i łatwo oczyścić ją. Pozostałości usuwa się zwykle za pomocą twardej szczotki.

Również do usuwania starej farby siekierę często używane i ciepłej wody. W tym przypadku, na ścianie z gotowych nacięć. Niż byłyby bardziej prawdopodobne, tym lepiej. Dalsze powierzchni obficie podlewane. Po 4-5 minut, a następnie tynk razmoknet i emalia może być dość łatwo skrawane samą siekierę.

Jak prawidłowo przygotować ścianę do malowania, w przypadku gdy są one nierówne

Po starej powłoki dekoracyjne, zostanie usunięta, można przejść do następnego etapu obróbki powierzchni. Jest ostrożny wyrównanie ścian. Wykonywana procedura ta może na kilka sposobów:

 • tynkowanie;

 • spackling;

 • poprzez zainstalowanie płyt gipsowo-kartonowych.

ściany tynkarskie

Nakładanie na powierzchnię roztworu cementu lub azbestu – doskonałą odpowiedź na pytanie o tym, jak przygotować ściany do malowania, w przypadku gdy są one bardzo nierówna. działanie naprawcze prowadzi się tak, głównie wtedy, gdy tę warstwę tynku jest bardzo źle utrzymany na betonie (lub jego grubość jest nieznaczna). Praca jest wykonywana w tym przypadku jest tak:

 • Z murów dokładnie oczyścić starą warstwą tynku.

 • W betonie, warstwa „starter Betonkontakt”.

 • Wiszący sygnalizacyjne.

 • Naprężony między siatką maskującą radiolatarni.

 • Ściana zwilża wodą.

 • Poprzez zasad zastosowano warstwę tynku.

W ten sposób powierzchnia jest wyrównana z pomocą cementu lub alabastru roztworze. Następnie, przyjrzyjmy się, jak przygotować ściany otynkowane do malowania. Aby później uważnie, muszą proshpaklevat. Powinien on być używany wyłącznie w wysokiej jakości drobnoziarnistej narzędzia. Bardzo dobrze nadaje się do tego celu, na przykład, popularne marki kompozycji „Knauf”.

ściany puttying

Tynkarskie – wielki odpowiedź na pytanie o tym, jak przygotować ściany do malowania w nowym budynku (gdzie powierzchnia betonu roztworem nie przyciętą). Ponadto, metoda ta doskonale nadaje się do pomieszczeń, w bardzo starych domów. Jednak w mieszkaniach wieżowiec, zbudowany 15-20 lat temu, warstwa tynku jest często przechowywane na ścianie jest wystarczająco silny. W tym przypadku, zburzyć to, oczywiście, nie powinno być. Po prostu wyrównać powierzchnię, usuwając wszelkie nierówności. Następnie ściana jest konieczne, aby przejść papierem ściernym. Uszczelnianie takie powierzchnie, jak również tynkowany na nowe, odbywa się za pomocą dwóch łopatek w następujący sposób:

 • Mieszać tynku według instrukcji jest odbierany przez wąski łopatki i stosowanych w szerokim;

 • kompozycja jest rozprowadzana równomierne na ścianie (warstwa nie więcej niż 2 mm).

Podczas przetwarzania kit ścianki okresowo szlifowania ściernego №60-80. Znaczne wysiłki więc nie trzeba robić. W przeciwnym razie warstwa kit można po prostu oczyścić.

Wyrównanie ścian gipsowo-kartonowych

Korzystanie z arkuszy GCR – również doskonałym odpowiedź na pytanie o tym, jak przygotować ściany do malowania. Sposób ten jest bardzo kosztowny, jednak przez materiał powierzchniowy może być idealnie płaski. Najczęściej do płyt kartonowo-gipsowych okładzin ściennych stosowany jest w drewnianych domach. Czasem materiał jest stosowany do wyrównywania powierzchni betonu o dużej liczby defektów.

GCR zamontowane na metalowych profilowanych blach ogólnie. Ostatnia przymocowany do ściany z etapu 60 cm. W rzeczywistości same płyty gipsowo-kartonowych są zamocowane na profilu za pomocą śruby (w odstępie 25 cm). Zestaw GCR rozłożone z przesunięciem o około 50 cm. Spoiny między arkuszami musi prokleivat taśmą serpyanku.

Często właściciele domów kraju i mieszkań są zainteresowani i jak przygotować ściany do malowania wykonanej z płyt gipsowo-kartonowych. A tynkiem, takie powierzchnia musi koniecznie proshpaklevat przed nałożeniem warstwy dekoracyjnej. Pomiń ten krok nie jest zalecane. Kiedy stosuje się bezpośrednio na gipsokraton, farba może być pochłaniana lub zmiana koloru. Ponadto, upewnij się bieżnika na niej nieestetycznych plam. I połączenia pomiędzy arkuszami są dobrze oznakowane.

powierzchnia podkładu

Proshpaklevat ściana po wyschnięciu należy ponownie udać papierem ściernym. Ponadto możliwe jest, aby przejść do powierzchni podkładu. Najlepiej jest użyć preparat akrylowy do tego celu. Poddane ścianie starterów zazwyczaj w dwóch warstwach. Jako narzędzie wykorzystywane w tym wałkiem. Przy czym druga warstwa jest nakładana na pierwszą po jej wyschnięciu.

Ostatnim etapem

Gdy ściany są dokładnie zeszlifowane, wypełnione i zagruntowane, w pomieszczeniu należy oczyścić. Kurz w pomieszczeniach nie powinna być w każdym przypadku. W przeciwnym razie będzie ona zacznie osadzać się na powierzchni w procesie suszenia. Doprowadzi to do tego, że pomalowane ściany będzie wyglądać niechlujnie.

Cechy prac w łazience

Zbadaliśmy sposoby wyrównywania powierzchni betonowych lub otynkowane w normalnych warunkach suchych: .. Pokój dzienny, sypialnia, biuro, itd. Odpowiedź na pytanie, jak przygotować ściany do malowania w łazience się być nieco inna. Powierzchnia w tym przypadku możliwe jest również, aby wyrównać ściany gipsowej. Jednakże, substancje w tym przypadku stosować tylko wodoodporny. Tynk jest najlepiej wziąć cement (gotowane w proporcji 1×3) lub alabastru, ale zaprojektowany specjalnie do ścian w łazience. Płyty gipsowo-kartonowe do pokrywania takich pomieszczeń stosowane są również specjalne – zielony, wodoodporne.

W ten sposób będziemy mieli okazało się, jak przygotować ściany do malowania farbą lateksową (olej lub emalii). Jeśli powierzchnia jest na tyle gładka, zbyt wiele czasu, procedura ta nie bierze. W celu wyeliminowania poważnych wad, oczywiście, potrzeba siły i środki. Ale w każdym przypadku powinny być trenować tak dokładnie jak to możliwe. Jedynym sposobem, aby upewnić się, że pokój ostatecznie wyglądał schludnie i piękny.