589 Shares 8639 views

O tym, jak mało snu i snu …


Nowoczesny tempo życia sprawia, że wielu z nas nie ma czasu, aby zrobić na dzień, tak wiele rzeczy, które niekoniecznie mają na celu skrócenie czasu przeznaczonego na sen. Ale to – najważniejsze, aby przywrócić wszystkie funkcje naszego organizmu. A śpiący człowiek jest nie tylko nieprzyjemny widok, ale praktycznie ubezwłasnowolniona obywatelem. Dlatego wielu ludzi są zaniepokojeni, jak mało snu i spać w tym samym czasie? Spróbujmy razem z wami, aby spekulować na ten temat.

Rozwija nie tylko technologii, ale także naukę, która udowadnia nam, że cztery godziny snu dziennie wystarczy, aby zregenerować. Ile spać, spać w idealnym? Około 7-8 godzin i 10 godzin dorosły – dziecko. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus.

Generalnie istnieją dwa sposoby, aby osiągnąć pożądany. Pierwszy – polifazowy sen. Jeśli masz wolną harmonogramu, należy pamiętać, że jedna godzina odpoczynku w ciągu dnia zastępuje podwoiła się w ciągu tej samej nocy odpoczynku. Więc 240 minut dziennych spać osiem godzin na dobę są równe. Jest to jednak niekompletna odpowiedź na pytanie, jak mało snu i sen, to jest bardzo trudne do czynienia z naturą i zasnąć w czasie, gdy cały świat jest w krainie Morfeusza.

Kolejna opcja – badanie fazy snu. Naukowcy udowodnili, że cały czas jest podzielony na kilka okresów długości dziewięćdziesięciu minut, po których osoba budzi się i idzie znowu spać nie pamiętając tego ranka, że to było w ogóle. Jeśli usłyszysz budzika na koniec jednego z tych okresów – dzień będzie dobrze, jak to zostanie przeniesiony do żądanej fazy fizjologicznej. Jak spać i mało snu przez 90 minut? Nadal myślę, że to poziom nieosiągalny? Spróbuj sam! Należy jednak pamiętać, że im więcej polutorachasovok odpocząć, tym bardziej piękny wola rano przebudzenie!

Jedynym ograniczeniem w tym przypadku jest ustalenie czasu, gdy idziesz spać i obliczanie dokładnej godzinie budzika. Trzeba dbać o swoje ciało i nagrywać żadnych zmian. Badania pokazują, że 7-10 dni ty zupełnie wystarczy, aby dokonać niezbędnych obliczeń.

Jak mało snu i spać? Następnie rozważyć praktyczne rady dla tych, którzy nie akceptują metod opisanych. Oczywiście, lepiej jest przestrzegać, czyli iść do łóżka i wstawać w tym samym czasie. Po siebie i określić optymalną ilość czasu, czego potrzeba do dobrego wypoczynku. Spacer przed snem lub przewietrzyć sypialnię, obecność wystarczającej ilości tlenu w powietrzu będą spać silniejszy i produktywne. Jeśli z jakiegoś powodu nie wyspać w nocy, spróbuj odłożyć trochę czasu na relaks w ciągu dnia. W żadnym wypadku nie iść do łóżka rano, gdy się obudził, bo mózg już się rozpoczęła, a kolejne marzenie tylko negatywny wpływ na organizm.

W ogóle, jeśli masz okazję, aby podświetlić odpocząć siedmiu do ośmiu godzin, nie należy odmawiać sobie tej przyjemności, jest o wiele lepiej niż do przeprowadzania eksperymentów na siebie. Mamy nadzieję, że będziemy w pełni odpowiedzieć na pytanie, jak mało snu i spać, a te wskazówki przyniesie niewielkie korzyści dla Ciebie!