500 Shares 8134 views

Jurij Dołgorukij: polityki wewnętrznej i zagranicznej w okresie rządów niezależnego

Książę Jurij Władimirowicz Dołgorukij jest uważany za jeden z największych ludzi w historii Rosji. Zwłaszcza jego historyczne portrety były spowodowane chęcią podbić tyle ziemi, jak to możliwe.


Krótka biografia księcia

Duke Rok urodzenia nie jest jeszcze znana, historycy nie pozostawiają żadnych kontrowersji temat. Niektórzy kronikarze twierdzą, że stało się to w 1090 roku, inni – w 1095 lub w 1097. Ale jedno jest dość: jego ojciec był wielkim władcą Kijowa Władimira Monomacha. O matce księcia wie prawie nic.

Kiedy życie mojego ojca Yuri zasady Vladimir-Suzdal księstwa. Kiedy jego ojciec zmarł, stery Rusi całkowicie przejęte przez następcę. Od tej chwili zaczyna wyłączną politiką Yuriya Dolgorukogo.

Podczas swojego życia, zbudował wiele miast, które obejmują Zvenigorod, Yuryev-Podolski, Moskwie i innych. Bohaterem tego artykułu był bardzo pobożny człowiek, chciał osiągnąć pełną niezależność od miasta Władimir Kijowie Metropolis, ale nie pozwoli Kościołowi Konstantynopola.

Inne Książę

Jerzy Dołgoruki, który posiada wewnętrzną i zewnętrzną politykę w swoim rodzaju, samych zasad, bez zbierania Veche (Najczęściej złożeń) oraz doradcy bojarów. W tym celu, zapłacił drogo. Z powodu naruszenia tradycji wiekowych, wiele szlachty przeciwko nim zostały ustawione. Istnieje teoria, według której śmierć księcia nie jest przypadkowe, lecz wynikiem spisku swoich przeciwników.

Jaka jest różnica Jerzy Dołgoruki? Polityka wewnętrzna i zewnętrzna krótko opisane w poniższej tabeli.

Polityka krajowa

polityka zagraniczna

1. Wzmocnienie władzy panującego w szeregach ludzi.

1. Jednym z głównych punktów polityki zagranicznej była ochrona granic Rosji.

2. Walka o tron w Kijowie. (Książę dwukrotnie udało się wygrać, ale nie udało się utrzymać. Po raz pierwszy został utracony tron dla drugiego przedsięwzięcia czasu Yuri jest sukcesem, ale zrealizować wszystkie plany to zapobiec śmierci).

2. Drugim ważnym zagadnieniem polityki zagranicznej było ustanowienie pokojowych stosunków z Bizancjum.

3. Rozwój ziemi w pobliżu rzeki Wołgi, Riazaniu i Murom.

3.Vo panowanie księcia rozszerzył swoje granice. Zrobił miasto Moore i ich dobytek Ryazan. Często waśnie szukał pomocy Połowców.

4. budowa świątyń.

5. Budowa nowych miastach: Gorodets, Dmitrov, Moskwie i innych.

6. Wzmocnienie siły księstwa Rostov-Suzdal.

Jerzy Dołgoruki, polityki krajowej i zagranicznej, która miała na celu podporządkowanie autonomicznych księstw powstałych podczas upadku Rusi, ma się dobrze, ale również błędy. Ważnym czynnikiem w polityce zagranicznej było utrzymanie osobistych granic i ochronę państwa przed częstymi najazdami Wołgi Bułgarzy.

Wyniki polityki Dołgorukiego

Książę Jerzy Dołgoruki, wewnętrzna i zagraniczna polityka, który był właściwy, ale nie do końca przemyślane, osiągnąć taki sukces:

1. Vladimir-Suzdal księstwem podczas panowania Dołgorukiego był dobrze ufortyfikowany.

2. W okresie swej supremacji powstało wiele miast i zbudował wiele świątyń. Niektóre świątynie są do dnia dzisiejszego.

3. Jurij zainicjował wiele wojen domowych. W trakcie swojej polityki, nie był w stanie osiągnąć harmonię i spokój w Księstwie, za który drogo zapłacił jego śmierć z rąk trucicieli.

Teraz już wiesz, jakiego rodzaju wkład do historii wykonane księcia Jurija Dołgorukiego.