254 Shares 7074 views

Jak pisze się przyrostki z myślnikiem? Przypominacze z łącznikiem: przykłady

Pisownia przysłówków jest prawdopodobnie jednym z najbardziej niejasnych, trudnych i sprzecznych tematów w kursie pisowni. Nie zawsze można zrozumieć, jak używać określonego słowa. Jak pisane są przyrostki, z łącznikiem, niezależnie od tego, czy są połączone czy oddzielnie, w dalszej części artykułu będziemy analizować.

Informacje ogólne

Zupełnie tajemnicza część mowy, wielu lingwistów uważa to za przysłówek. Ma stare korzenie i wraca do słowa "mowa". Wcześniej dialekt oznaczał "mówić" lub "mówić". Możemy więc założyć, że samo imię tej części mowy powraca do czasownika. W rzeczywistości dialekt często zależy od tego.

Znaczenie gramatyczne jest zdefiniowane jako znak działania ( niewiele znany ) lub znak znaku ( całkiem dobry ). Pytania odpowiedzi przysłówków są bardzo liczne. W związku z tym wiele kategorii, w których napotyka się często na przykład pisanie przypowieści przez myślnik.

 • Gdzie? Daleko, tam, w prawo, naprzód.
 • Gdzie? Tam, na dole, daleko.
 • Kiedy? Jutro, potem, po, kiedykolwiek.
 • Jak? Po chińsku, po drugie, szybko, doskonale.
 • Dlaczego? W złości, z frustracją.

Ta lista nie może być ukończona długo. Wszystkie pytania, które przysluguje odpowiedź, są obojętne. Odpowiednio, ta rolę syntaktyczna odgrywa rolę w zdaniu.

Składane

Nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie o pisowni przysłówków. Jak pisane są przysłówki: z łącznikiem i, być może, razem lub oddzielnie?

Wiele podręczników szkolnych zaleca odwoływanie się do słowników pisowni w celu wyjaśnienia, ale można jednak ujawnić pewne wzorce pisowni.

Przymiotniki, powstałe przy pomocy:

 1. Przyimki B i HA z nazwami numerów: pięć, w dwóch, (bez – dwa na dwa) .
 2. Edukacja z krótkich i pełnych przymiotników i przyimek: czerwony, ciemny .
 3. Połączenie przysłówków i przedrostków: do góry, na zawsze .
 4. Słowa-rzeczowniki wymyślone z nowoczesnego użytku: uciążliwość, bałagan .

Poniżej podajemy tylko najczęstsze przypadki scalenia pisowni. Każdy z nich może zadawać pytania. W takim przypadku należy zwrócić się do słownika, aby wyjaśnić informacje dotyczące prawidłowego napisania przysłówków: razem, oddzielnie, przez łącznik.

Oddzielnie

Bardzo bardzo podobny w sensie i przypowieści o wyglądzie można pisać na różne sposoby. Na przykład "pojedynczo" należy pisać razem. To jest fuzja. N. I przyimek. Weźmy na przykład słowo o tym samym znaczeniu – "sam". W takim przypadku należy pisać osobno. Oczywiście to rodzi pytanie o przyczynę. To proste: "sam" jest wyjątkiem. Dlatego przed użyciem go na piśmie powinniśmy zajrzeć do słownika pisowni.

Przypomnienia pisać oddzielnie, gdy:

 1. Między przysłówkiem a wymówką można wstawić słowo: w ruchu (szybko), w locie (wysoka) .
 2. Włączone do nich. N. Jest to używane w sensie graficznym: pójść śladem, w dół iw dół .
 3. Utworzony przy pomocy przyrostków YH, AH: na palcach, na zegarek . Tu spotykamy wyjątki, takie jak "w pośpiechu" i "w ciemności" .
 4. Jeśli skład przysłówka zawiera pretext WITHOUT ( bez odwrotu ), C ( w wyglądzie ).

Pisownia jest bardzo podobna do tego, jak przysłówki są napisane myślnikiem. W takim przypadku należy przestrzegać zasad podanych powyżej.

Dzielnice

Najpierw spójrzmy, jaki jest znak. Często jest to mylone z myślą. Cóż są różne? Na początek myślnik używa tylko w pisowni złożonych słów różnych części mowy: niebiesko-zielonej, rozkładanej kanapie, ledwie .

Dash ma inny cel – jest to znak interpunkcyjny. Jest napisane w zdaniach, a nie w słowach. Na przykład: Moskwa jest stolicą ukochanej ojczyzny .

Pisownia łącznika w przymiotnikach podlega pewnym regułom:

 • Obowiązkowa obecność prefiksu oprogramowania i przyrostków BMR, EMU: w sposób prosty, naszym zdaniem, najwyraźniej .
 • Ten sam prefiks oprogramowania i przyrostek SKI, CKI i: w języku hiszpańskim, w języku niemieckim, w wilku .
 • Ordinalne. Liczba. I kombinacja prefiksów B: po pierwsze, w dziesiątym .
 • Jeśli słowo składa się z dwóch korzeni, to również napisane są przyrostki z myślnikiem. Przykłady: dokładnie, dziś lub jutro .

Zwróć uwagę na słowo "obok siebie". To niezwykłe przysłówki jest napisane trzema słowami, ponieważ składa się z rzeczownika. Z przyimkiem.

Specjalna grupa składa się z przysłówków zaimków. Mają także pofragmentowaną pisownię z przyrostkami – potem ( gdzieś ), wszędzie (w jakikolwiek sposób ), Either ( z gdzieś ), a także z prefiksem CFE ( jakoś ).

Wnioski

Tak więc udało się nam zrozumieć taki trudny temat, jak pisownia wyrazów. Niestety, język rosyjski jest tak złożony i nieprzewidywalny, że nie zawsze możliwe jest opracowanie jasnych zasad, które regulowałyby wszystkie aspekty ortograficzne. Zdołaliśmy dowiedzieć się nie tylko, jak pisane są przyrostki z myślnikiem, ale także ich osobne i połączone użycie w języku rosyjskim.

Jeśli masz jakieś pytania podczas pracy, możesz zapoznać się z naszym artykułem i słownikiem pisowni, aby wyjaśnić wyjątki, które, jak widzieliśmy, wiele.