803 Shares 1035 views

Dla pieniędzy drzewa opieki

Jade, Money Tree, Grubosz, drzewko szczęścia, jest to drzewo miłości – wszystkie nazwy dla tej samej rodziny roślin z sukulentów. Gospodyni kocha swój skromny i elastyczne usposobienie. Ten kwiat jest idealnie pasuje do każdego wnętrza. Money Tree Crassula nazwany ze względu na chińskich nauk Feng Shui, w którym stwierdza się, że obecność w domu tej rośliny przyciąga szczęście finansową. Ale to nie wszystkie dobre właściwości Grubosz.


Ekstrakty roślinne substancje biologicznie czynne mają pozytywny wpływ na powietrzu w pomieszczeniu, a więc na zdrowie człowieka. Substancje te pomagają zwalczyć zmęczenie, stres, zmniejszenie zawartości szkodliwych aktu mikroflory jako składniki antywirusowych.

Jeśli zdecydujesz się na kwiat domowy „Money Tree”, to dbać, pomimo swojej prostoty. Dlatego konieczne jest, aby zapytać, co jest wymagane od ciebie. Obchodzi drzewo pieniędzy jest prosta. Warunkowo podzielić etapy.

Pierwsze dni

Crassula przyniosłeś do domu – natychmiast określić stałe miejsce dla niej. Roślina lubi światło, ale lekki odcień częściowe jest także miły – najważniejsze, że nie spadnie prosto światła słonecznego. Wysoka wilgotność Crassula nie musi – nie można rozpylać, to będzie wystarczająco niezbyt częstych podlewanie. Jeśli masz zamiar przesadzić kwiat, zrobić to nie wcześniej niż 2-3 tygodni po pojawieniu się w domu. Gleba dla sukulentów doskonały. Zaleca się raz w miesiącu przetrzeć 1-1,5 liści rośliny wilgotną ściereczką.

podlewanie

W drzewie jesienią i zimą opieki pieniędzy trochę łatwiej – to musi być podlewane dwa razy mniej niż w okresie wiosenno-letnim. Można to zrobić, gdy ziemia w doniczce jest sucha do głębokości dwóch paliczków – to zimą, wiosną i latem – gleba może pozostać lekko wilgotny. Faktem jest, że o wiele bardziej niebezpieczne Crassula nadmiar wilgoci niż jej brak – szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Od nadwyżki wody kwiat staje się podatne na choroby grzybowe, które żółkną i opadają liście. Jeśli tak się stanie, trzeba wysuszyć gleby wokół systemu korzeniowego, wyciągając go z garnka, a następnie potraktowano specjalnych przygotowań. Ponadto, system korzeniowy Crassula podatne na próchnicę, która nie może być dozwolone – nie przesadzaj z podlewaniem.

posypanie

do pielęgnacji drzew pieniędzy obejmuje sezonowe opatrunku. Crassula potrzebuje dodatkowego zasilania. Przez cały rok. Od kwietnia do września: tylko raz w miesiącu, lub karmić uniwersalny nawóz lub specjalną – dla sukulentów i kaktusów. Resztę czasu jest taka sama, ale pół siła. Nawóz jest używany tylko w wilgotnej ziemi, a następnie – bezpośrednio po podlaniu.

Powielanie i przeszczep

Również do pielęgnacji drzew pieniędzy obejmuje okresowe przeszczepu. Crassula trzeba go raz na dwa lata, a raczej powolne rośnie – stale rośnie w wysokości i szerokości. Będzie to wymagać specjalnego grunt dla sukulentów z niezawodnego odwodnienia. Najlepszą porą na szczepienie – wiosna.

Propagowane Crassula liści, sadzonki i nasiona. Ostatnie nie są wykorzystywane, jak to ma miejsce z resztą jest bardzo prosta. Drzewko posadzone w ziemi, pre-podvyaliv nieznacznie. Jest to możliwe na regenerację i nacinania w wodzie, ale wymaga to sposobem można dodać do węgla aktywnego w wodzie, aby zapobiec gniciu. Po ukorzenienia sadzonki sadzi się małe, nie więcej niż 5 cm średnicy w doniczkach. Po – dla pieniędzy drzewa opieki, zarówno dla osoby dorosłej.

Jak widać, dbając o Grubosz naprawdę proste. Roślina jest piękny, skromny – i nadaje się dla początkujących ogrodników. Przesunięcie w drzewo pieniędzy – są przyciągane do domu i miłości, bogactwa z ostrożnością i uwagą.