591 Shares 6397 views

Przygotowanie "Theeralgen": opinie, właściwości, cena

Lek "Terialzhen" jest lekiem przeciwpsychotycznym (neuroleptykiem), który ma umiarkowane działanie spazmolityczne, antyhistaminowe i blokuje serotoninę i alfa-adrenalinę. Między innymi lek jest w stanie powstrzymać proces wymiotów, kaszle i pomaga organizmowi jako środek uspokajający i hipnotyczny.

Działanie farmakologiczne

Skład "Terialzhen" oznacza alimezaminę – aktywny składnik, substancję blokującą receptory dopaminy D2. To właśnie określa działanie przeciwpsychotyczne tego leku. Właściwość uspokajająca objawia się w wyniku działania środka z powodu blokady receptorów adrenaliny w pniu mózgu.

Wskazania dotyczące użycia

Lek "Teraldzhen" jest wskazany do stosowania u pacjentów cierpiących na stany podobne do nerwic, które mają etiologię organiczną i endogenną. W leczeniu stanów charakteryzujących się przewagą zaburzeń hipochondrialnych, zmysłowych, fobicznych i psychotropowych, ten lek jest także stosowany.

W przypadku stanów depresyjnych, stanów niepokoju, psychopatii z astenicznymi zaburzeniami w obrębie chorób granicznych i naczyniowych zaleca się stosowanie tabletek "Terialzhen". Opinie o wpływie leku potwierdzają jego skuteczność w tych przypadkach.

Środki "Terialzhen" mogą być również zalecane dla osób różnego rodzaju
Początek problemu ze snem. Także lek jest skuteczny w leczeniu reakcji alergicznych . W tym przypadku szybko łagodzi objawy nieprawidłowości.

Efekt uboczny leku

Czy w przypadku Terialgena występują negatywne konsekwencje? Informacje zwrotne od pacjentów, którzy szukają pomocy w tym leku, sugerują, że niepożądane skutki uboczne są rzadkie. Powstają one tylko wtedy, gdy dawka zalecana przez terapeutę zostanie przekroczona. Mogą wystąpić następujące odchylenia:

 1. Być może pojawienie się senności, osłabienia, silnego zmęczenia, reakcji na zawartość paradoksalną (koszmary na przykład), zamieszanie w umyśle. Oprócz tego, bezdech sen może narastać, pojawiają się skurcze. Takie negatywne zjawiska mogą się objawić z układu nerwowego, jeśli źle przygotujesz "Terialzhen". Potwierdzają to informacje pacjenta o takich danych.
 2. Ograniczenie ostrości wzroku, hałasu i dzwonienia w uszach – reakcja zmysłów.
 3. Zawroty głowy, zwiększone tętno jako odpowiedź na naczynia krwionośne i serce.

Inne działania niepożądane organizmu

Wśród wskaźników laboratoryjnych jest pozytywny test ciążowy (fałszywy), jeśli nadużywa się leku "Terialzhen". Opinie o negatywnej treści od pacjentów potwierdzają ten fakt.

Także, między innymi, mogą występować takie odchylenia:

 1. Zaparcie, anoreksja, atonia jelitowa, sucha błona śluzowa w jamie ustnej – reakcja przewodu pokarmowego.
 2. Zwiększona lepkość wydzielania, wydzielana przez oskrzela, jako odpowiedź układu oddechowego.
 3. Obrzęk Quincke'a, zapalenie skóry, fotoczułość, pokrzywka jest reakcją alergiczną.
 4. Inne objawy o charakterze negatywnym: odprężenie mięśni, zmniejszona funkcjonalność mózgu, nadmierne pocenie się.

Przeciwwskazania

Przy następujących chorobach i warunkach stosowania leku "Terialzhen" jest zabronione:

 • Jaskra jest kątem zamkniętym;
 • Choroba wątroby, nerka w ciężkiej formie;
 • Hiperplazja gruczołu krokowego;
 • Myasthenia gravis;
 • Choroba Parkinsona ;
 • Zespół Reye'a;
 • Ciąża i laktacja;
 • Nadwrażliwość na składniki leku;
 • Wiek pacjenta jest krótszy niż 7 lat.

Ze szczególną ostrożnością zaleca się przyjmowanie leku w następujących przypadkach:

 • Przewlekły alkoholizm;
 • Powikłania z tytułu wykorzystania środków z wielu fetoniazyn;
 • Żółtaczka;
 • Zaburzenia szyi pęcherza moczowego;
 • Niedociśnienie tętnic.

Dawkowanie i podawanie

Lek jest przyjmowany doustnie. W tym przypadku dzienna dawka podzielona jest na kilka sposobów. Po około 15-20 minutach po użyciu lek Terialzhen zaczyna działać. Instrukcje dotyczące stosowania, opinie pacjentów – oba dowody tego szybkiego wchłaniania środka w organizmie. Wpływ leku trwa co najmniej 6 i nie dłużej niż 8 godzin. W celu uzyskania efektu hipnotycznego dorosłego, wymagany jest 5 do 10 mg leku "Terialzhen" na dobę, a dla leków przeciwbólowych – od 60 do 80 mg.

W zależności od masy ciała i wieku, lek jest zatwierdzony do stosowania przez dzieci w wieku 7 lat. W efekcie "Terialzhen" 2,5 do 5 mg leków dziennie jest przepisywane jako pigułka do spania dla dziecka, przeciwlękowe – od 20 do 40 mg. Aby pozbyć się objawów alergii, zaleca się od 5 do 20 mg na dobę. Jeśli dziecko ma stan psychotyczny, dawkę leku można zwiększyć do 60 mg na dobę.

Interakcje z innymi lekami

Leki Tereralgen ma zdolność zwiększania efektów opioidowych leków przeciwbólowych, leków uspokajających, neuroleptycznych, a także środków stosowanych do znieczulenia. Podczas stosowania leku wraz z lekami wymienionymi w tym samym czasie należy dostosować jego dawkowanie.

Interakcja leku "Terialgen" z pochodnymi efedryny, dopaminy, amfotaminy osłabia skuteczność tego ostatniego. Przy jednoczesnym stosowaniu leku z etanolem i lekami, które hamują układ nerwowy, następuje całkowite zahamowanie.

Korekcja dawki leku "Terialzhen" jest również konieczna w przypadku jej stosowania w połączeniu z barbituranami i substancjami przeciwpadaczkowymi. W innym przypadku próg skurczowej gotowości może zostać zmniejszony.

Jednoczesne stosowanie leku "Terialzhen" z beta-blokerami adrenaliny zwiększa stężenie ostatniego w osoczu, powodując arytmię i obniżenie ciśnienia krwi.

Koszt produktu leczniczego

Każdy może sobie pozwolić na zakup leku "Theeralgen"? Opinie, cena – oba te czynniki dają pozytywną odpowiedź. Pacjenci potrzebujący takiego skutecznego leku, "może sobie na to pozwolić". Koszt leku "Terialzhen" waha się od 208 rubli za 25 tabletek do 438 rubli w przypadku 50 tabletek (dawka 5 mg). Przy zakupie tego leku należy wziąć pod uwagę fakt, że został wydany w aptekach tylko na receptę lekarza.